Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • voicu petre

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2015

  • Mesaj Privat
de ceva timp a inceput cate una...nu mai tragea bine,apoi nu mai trgea deloc.daca se raceamotorul margea un pic mai bine..apoi cind se incalzea murea de tot..deabia mai pleca de pe loc!I-am curatat EGR..[ERA CURAT]clapeta de acceleratie,bujii noi,motoras pas cu pas,am verificat vacumuri,tot lafel merge..am inteles de pe forum sa verific sonda de detonare...dar am nelamuriri in privinta masuratorilor....ce valori trebue sa fie la sonda si ce trebuie sa iasa din calculator?sau cel mai corect daca e cineva bazat sa-mi remedieze si mie problema,contra cost bineinteles!...CU RESPECT TUTUROR! Crying or Very sad Respect!
  • catalinM79

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Salut ,

am si eu un vectra din 97 X16XEL se tureaza pana in 5000 la schimbarea vitezelor si la relatiu.
Martorul check engine aprins am identificat codul de erroare 1405 ceva de la EGR, acum faza este ca nu stiu cum sa ajung la acest EGR ca sa il curat, trebuie data jos si galeria de admisie? si ce anume ar trebuii sa mai curat ?
Daca ma poate ajuta cineva pas cu pas va rog,multumesc mult.
  • voicu petre

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2015

  • Mesaj Privat
trebuie sa desfaci admisia,partea de pe motor,desfaci furtunele de alimentare,vacumuri ce mai e pe acolo ,clapeta de acceleratie siapoi ajungi la EGR,sub galeria de admisie!....cel putin eu asa l-am desfacut!
  • catalinM79

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Ok, multumesc trebuie sa mai achizitionez o trusa de torx`uri si ma apuc de treaba
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR