Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • vyo81_speed

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
sal. am si eu o intrebare : Ce-mi recomandati raport kalitate-pret pt masina mea vectra hatchbak, ka am ceva dubii pe dacie am avut 1panasonic CQ-C1300AN 4*45,Boxe spate: GBL ovale 300w max nominal 100w.Boxe fata:GBL rotunde 100W max ...aveam 1sound de invidiat. Acum leam pus pe vectra hatchbak si am fost complet dezamagit Sad ka nu se mai aude cum se auzea pe dacie acu se aude mult pe inalte iar dak dau bass la max gijie. am intrebat citiva cunoscatori si au zis ka e mai spatioasa si deaia si ka e hatchbak cika astea ar fi dezavantajele voi ce imi recomandatii:sa pun 1 woofer sau.... Question Exclamation Exclamation
Skip ads

  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Tre sa detaliezi mai mult. Cauze pot fi f multe. daca ai legat firele prost (ai inversat + cu - ) o sa se auda prost.
Oricum din ce vad difuzoarele au 100W rms ... ceea ce din start le face difuzoare de amplificator.
totusi daca spui ca pe dacie s-au auzit bine problema ar trebuii sa fie de ordin tehnic.
  • vyo81_speed

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
E POSIBIL SA FIE INVERSATE + cu - ka nu am tras fire separate le-am lasat pe alea originale si mia cam dat putina batae de cap kind le-am pus ka nu prea dadeau la culoare cred k o sa pun fire separate dar e posibil ka schimbind firele sa pierd numai bass-ul?ka claritatea e la fel ca inainte si puterea(adik se aude la fel de tare)am 1 statie pe ea scrie 200w2 canale o sa o pun azi pe boxele alea sa vad kare e treaba
  • vyo81_speed

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
dar va trebui sa trag fire de la cd player(aux) sau merge alea care vin la boxe in spate?
Skip ads

  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
pai ca sa conectezi statia trebuie sa tragi un rca (o pereche) din casetofon in statie si sa conectezi si firul de remote de pe rca la casetofon si statie.
firelee pentru boxe trebuie schimbate si alea ... ca sa mearga din statie in boxe.

ps: da ... se poate ca nuami inversand + cu - sa se auda prost.
  • n3v001

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2004

  • Mesaj Privat
In primul rand verifica polaritatile boxelor, s-ar putea sa "traga" aerul nu sa-l impinga.
Soundul tau ar fi mult mai bun daca ai antifona sonic usile.
Nu in ultimul rand ai putea sa scoti basul din boxe, sa dai doar medii si inalte si sa te ajuti cu un subwoofer de sa zicem 200 w rms, care la hatchback se aude ok. Nu amplifica boxele ci wooferul cu amplificatorul pe care il ai. Iar ca sa nu dai banii de doua ori, nu iti lua tub ci cutie direct, are un sunet mult mai clar.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR