Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze,fiecare cu bucuria lui,tu te-ai fi bucurat sa scriu eu mai academic,eu m-as fi bucurat sa vin in tara sa nu 'reinvat' regulile de circulatie adaptate stilului romanesc.Ca o paranteza pe unde circul eu este clar fiecare se asigura in fata,spatele este problema celui care vine din urma,la noi cu ochii si in spate si in fata ai mai mari sanse sa dai de belea.Cred ca 'bagaretii' astia sunt una dintre problemele mari ale circulatiei in Romania,stiu nu sunt sosele,nu avem autostrazi,dar sa conduci cu atentie si sa intelegi care sunt pericolele din jurul tau este valabil pe orice drum circuli.Rar am patit ca dupa ce am semnalizat ca depasesc sa inceapa si altu manevra,de cele mai multe ori eram semnalizat scurt cel putin de cei cu camioanele ca e totul ok,valabil si cand depaseam camionul cu semnal dreapta primeam un semnal scurt ca pot intra fara probleme pe banda lui, absolut de fiecare data cand tractam remorca,caravana sau platforma.
Din pacate 'banda mea' la romani iti da dreptul sa o aperi cu indarjire impotriva oricarui intrus se pune romanu pe ea si nici vorba sa reduca daca unu intra mai strans,sa faca loc,sa lase spatiu intre ei si cel din fata .....asta nu tine de drum tine de bizonul de la volan si de lipsa de educatie.
Ca sa fiu sigur ca am inteles eu bine cum e cu sofereala,am intrebat la cursuri un colonel iesit la pensie din SERVICIUL CIRCULATIE ,BIROUL ACCIDENTE ...care la fel a spus ca odata inceputa manevra de depasire ,sau schimbare de directie SEMNALIZATA ceilalti trebuie sa astepte...de ce dracu smecherii fac altceva?
Stati ca a inceput sezonul motoristilor,sa te tii atunci ochii in spate ca tasneste idiotu cu 150cp pe motoru lui nici n-ai timp sa-l vezi cand e in tine si ....conservaru e de vina.
Ca recomandare eu nu misc de volan un mm fara semnal,sunt martori,sunt camere mai nou cam peste tot asa ca ....in caz de doamne fereste dai si avocatului tau un atuu cand este la bara altfel da domn judecator timp de gandire si de reflectie la regulile de circulatie .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR