Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Andi_XXL

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2002 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Doresc sã-mi schimb bãtrânul sistem de difuzoare cu unul aftermarket, dar nu ºtiu la ce sã mã aºtept atunci cã va trebui sã montez noul set de difuzoare aftermarket. Eu deja m-am gândit la un model ºi anume Blaupunkt GTx 662 DE.
Acum, marea mea întrebare ar fi dacã va trebui sã am ºi distanþiere/adaptoare pentru difuzoarele noi.
Eu am Astra G CC - 2/3 uºi, deci toate difuzoarele sunt de 16,5 cm.

Din datele gãsite pe site-ul producãtorului, rezultã asta:
Installation depth: 56 mm / 2.20”
Diameter installation hole: 144 mm / 5.67”

Îmi vor fi necesare distanþiere ºi dacã da, ce cote ar trebui sã aibã? Ca sã ºtiu sã mi le pot confecþiona dinainte de a începe sã desfac.

  • deleted-76099

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Se pot confectiona si din placaj sau alte placi de material lemnos, cauta pe net si sigur vei gasi ceva in acest sens sau cumperi inele adaptoare si ai rezolvat problema
  • Andi_XXL

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2002 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2015

  • Mesaj Privat
@eliade elis, pai practic nu mi-ai dat nicio informatie de folos. Crezi ca nu m-am uitat inainte pe internet? Stiu si eu ca se gasesc de cumparat, dar prefer sa mi le execut eu.
Sunt si mai sigur de produsul finit si ies si mai ieftin.
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Eu as cauta la dezmembrari difuzoare "originale". Da, nu sint noi dar daca le gasesti in stare buna,de ce nu !
Daca totusi vrei noi ar fi bine sa ti cont si de specificatiile playerului din dotare.
In ultima instanta le demontezi de pe masina si iei masuratorile sa sti ce cauti sau sa poti calcula daca ai nevoie de distantiere si la ce cote. Nu cred ca nu rezisti cateva zile fara muzica in masina ! Smile
  • Andi_XXL

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2002 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Ii voi pune si player aftermarket. Sunt ok difuzoarele originale dar sunt limitate si deja foarte imbatranite. Nu gasesti difuzor sub 10 ani, asa ca nu poti avea nicio garantie ca nu cedeaza curand. Astept opinii avizate de la cine s-a confruntat cu problema.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR