Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Piranha405

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Va salut, acum ceva timp am sesizat ca faza scurta de pe partea soferului nu se mai aprinde (farul este cu xenon din fabrica). Initial am crezut ca e vorba de bec ars asa ca am dat comanda de bec, iar astazi cand l-am pus am avut surpriza sa nu mearga. Am pus becul de pe dreapta care mergea pe stanga si....pauza. Presupun ca buba e de la balast si as vrea sa va intreb care este solutia cea mai ieftina pentru ca nu prea am gasit pe internet variante sh, iar cel original sare undeva pe la 1300 lei Sad .
Skip ads

  • ovidiu87us

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2011 Z1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Inlocuieste si balast ul de pe o parte pe cealalta ca sa fi sigur ca el este de vina ! Incearca prima data doar cu Ignitter ul din spatele becului .
Sunt pe aliexpress in jur de 130 Usd Balast, Igniter Si Bec SH.
  • Piranha405

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Ieri mi-am facut timp si am desfacut-o iar si intr-adevar este vorba de balast...parca nu ma tenteaza sa dau comanda de afara pentru ca n-as vrea sa ma pomenesc cu surprize Smile. O sa mai caut pe la noi si poate dau de ceva ok..
  • cmihai

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2011

  • Mesaj Privat
poti incerca cu un balast normal....cablu adaptor d2s si anulator eroare iesi mai ieftin in jur de 80 lei
Skip ads

  • Piranha405

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Suna putin complicat in sensul ca nu stiu dupa ce fel de balast trebuie sa ma uit ...si cam la fel si in cazul adaptorului/ anulatorului de eroare.
Sunt la prima masina ( luata acum ~ 2 luni ) si nefiind familiarizat cu notiuni tehnice de genul este posibil sa cumpar fix ce nu trebuie Smile. Asadar, am rugamintea daca poti sau poate cineva sa imi lase niste modele compatibile, eventual in inbox daca linkurile externe se considera reclama.
  • cmihai

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2011

  • Mesaj Privat
daca erai din zona iti puteam rezolva eu..poti folosi si acest balast


  • MNigrila

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra OPC 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2021

  • Mesaj Privat
Salut am montat si eu xenon de bmw dar nu se aprind am masurat la mufa unde e conectat si imi da 11,23 trebuie schimbat releu ceva ?
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,477
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Inceteaza sa faci spam, este suficient sa scrii ce probleme ai si sa ceri ajutorul, intr-un singur loc (suficient si regulamentar).
Cine va sti sa iti dea un sfat, o va face.
Tot regulamentul mai spune si sa te documentezi inainte de a deschide un subiect ... si chiar nu ar strica sa citesti. Ar fi trebuit sa citesti si inainte de a te apuca.

Parere personala: incearca sa dai cat mai multe detalii tehnice despre ce ai avut, ce ai facut si cum exact ai facut.
Faptul ca sunt de BMW, nu inseamna absolut nimic (pentru mine inseamna, dar asta este o problema prea subiectiva)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR