Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • bocosb

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 1.6 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Imi poate recomanda cineva un service la care sa-mi fac schimbu de ulei prin Cluj? sa lucreze bine si sa aiba preturi bune.. (eventual si niste cifre)
tot aici pe forum am gasit recomandare pentru mecanic la o problema cu electromotorul (domnu' Casian din Grigorescu) - si am fost f multumit de serviciile lui

P.S. - daca imi cumpar ulei din Cora, Metro, gasesc si filtru de ulei acolo?
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
PopCaro. Pe Malinului, cum vii de pe Brancusi, dupa intersectia cu Ion Budai Deleanu, pe dreapta. Are o firma neagra cu scris galben. Iti recomand sa cauti in paginiaurii.ro numarul de telefon, si sa iti faci progamare.
Are si magazin de uleiuri. Daca cumperi de la el materialul, manopera e gratuita
  • droso

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Y 17 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Subscriu la informatia furnizata de Je. Au preturi la consumabile aprox egale c cele de pe piata si daca iei de la el consumabilele manopera este inclusa. Foarte meseriasi baietii, lucreaza curat curatel, tot ceea ce fac fac cu carpe curate (poate sunt eu mai norocos da cand mi-am schimbat uleiul a luat dintr-un sac o carpa alba curata, a invelit in ea filtrul de ulei si l-a aruncat, a luat o alta carpa curata cu care a sters carcasa filtrului si o a treia cu care s-a sters pe maini) La asa "risipa de material" iti vine sa mai mergi si a doua oara pe acolo. Altceva este cand mergi undeva unde iti picura ulei in tot compartimentul motor, iti freaca aripile cu o salopeta soioasa si eventual iti pune si o mana neagra pe capota.

Deci cu incredere pentru orice filtru, ulei, antigel samd.
  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
depinde si de zona unde locuiesti...eu stau in grigorescu si trec zilnic podul garibladi..dupa ce treci intersectia la 50 m in statia de autobus este un mic magazin de filtre si uleiuri..aici iti fac gratuit schimbul si au si filtre si mai multe tipuri de uleiuri.
mai este un mic atelier asemanator in manastur, pe taberei, visa a vis de intrarea in fostul liceu Clujana...astia sunt parca mai murdarei, fac si mici operatiuni mecanice
astea pentru treburile simple, gen schimb ulei nu merita sa mergi la mecanici..daca insa ai si hibe astia nu te rezolva
ps. chiar daca pare hilar, am preferat sa ma duc la astia de pe garibaldi pentru ca recupereaza uleiul si se trimite la denaturat...si nu se arunca pe jos...de obicei nu e nevoie de programare, dar nui strica intai sa te duci sa intrebi..poate mai au masini programate..oricum e vorba de aceeasi zi sau de interval de 30 minute-1 ora....
ps din nou. am fost si la popcar (gheorgheni) si am tot o parere buna si despre ei..aici in plus poti sa schimbi si antigelul (au si din asta vrac) si fac si mici operatiuni mecanice
Skip ads

  • bocosb

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 1.6 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
o sa ma duc la popcaro, stau in andrei muresanu si mi aproape.. atunci nu mai imi iau ulei de la Cora cum vroiam... thx pt info Smile
  • griradu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Buna ziua,


CENZURAT


Pentru publicitate CLICK AICI
  • alexandrudicu

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Am schimbat si eu acum la PopCaro uleiul la Corsa 1.2 benzina 2002. Telefonul pentru programari este: 0264.441.900 ca sa nu mai cautati. Cum mergeti de pe Brancusi faceti dreapta inainte de hotel Opal si mai mergeti 200m.
Aveau carpe albe curate si acum Very Happy
Preturi: 3 x 50RON 1L ulei 5x40 plus 45RON filtru ulei = total 195RON. Mai aveam eu 0.5L de ulei in portbagaj, asa ca am pus 3.5L cat trebuie la aceasta cutie.

Pretul e ok, pentru ca si daca iti cumperi tu de la Cora, Auchan, etc, platesti manopera si tot acolo ajungi. Daca cumperi de la ei, manopera e inclusa in pretul consumabilelor. La Auchan 1L ulei e 38 lei aici e 50lei, dar costa 35 lei manopera la schimbat uleiul.

Verdict: recomand si eu.
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
La 50 de lei litru cumparai un ulei net superior fata de ce ai bagat,in special ca in Cluj uleiul este cred ca cel mai ieftin din tara........eu unul imi fac singur schimbul de ulei,dar inteleg pe oricine nu vrea sa se murdareasca pe maini,la mine in localitate costa 20 de lei manopera la un schimb de ulei,uleiul si filtrul il aduce clientul evident.
Ce filtru ai luat la 45 de lei ? Surprised
Mann costa cam 14 lei si am dat 18 lei pe Mahle OX173D acum o luna
  • alexandrudicu

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Acestea sunt preturile din Cluj. In Sibiu imi schimbam si eu uleiul la ACR cu 15 lei manopera cu uleiul cumparat de mine (130Ron 4L 5x40 Mobil1 3000) si filtrul (MAN 20Ron). In Sibiu costa 165 Ron cu consumabilele cumparate de mine. La Cluj sunt mult mai scumpe service-urile. Am incercat si la alte 2 service-uri si preturile sunt aproximativ la fel, +- 10Ron. Nici mie nu-mi palce ca in Cluj e mai scump, dar ca sa ma duc nu stiu unde sa-l schimb, sa dau bani pe benzina, timp, etc, nu merita. Aici a si fost la 3 minute de casa.

Daca are cineva alta recomandare, mai ieftina in Cluj, sa scrie pe forum, iar data viitoare il voi schimba acolo. Cat despre schimbatul uleiului de unul singur, nu am unde sa-l arunc pe cel vechi, nu am rampa, nu am chei.
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Eu am cumparat ulei de aici http://uleidemotor.com/ulei...r-formula-52.html ,firma este din Cluj,ce-i drept uleiul asta l-am cumparat cu 38 de lei litrul acum o luna,oricum eu zic ca e superior fata de mobil 1 3000,in fine nu asta conteaza,site-ul asta are preturi bune.
Pe filtru mi se pare exagerat pretul avand in vedere ca un filtru mann e 14 lei si unul mahle ti-am zis am dat 18 lei (la magazin de piese de import),ce stiu ei sa faca pana la 45 de lei ? avand in vedere ca la filtru nostru are un amplasament care faciliteaza desfacerea,spre deosebire de un logan 1.4 cu aer unde te chinui sa-l scoti de sub compresor.
Inteleg perfect ca nu vrei sa te murdaresti pe maini si eu il schimb la cineva la curte
  • Brook

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2010

  • Mesaj Privat
valy , cea mai buna alegere ai facut-o cu baietii din cluj.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR