Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • droso

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Y 17 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Cine si-a luat din Cluj huse pentru Astra G in varianta care nu blocheaza functiunile scaunelor?

La scaunele fata sa aiba decupaj de airbag lateral dar sa nu blocheze nici levierul de ridicat/coborat scaunul soferului.

La bancheta spate sa fie fractionat sezutul 1/3 - 2/3 cat si spatarul, in spatar sa aiba si decupaj pentru cotiera + husa de cotiera.

Stiu ca sunt cartitor la ce este pe piata, dar pana acum cel mai mult s-au apropiat husele Pufi de la Selgros, Cora etc, dar cu minusuri (acopera levierul de inaltime, sezut dintr-o bucata fara cotiera.)

Nu ma intereseaza variantele de pus pe scaune fara sa le inbrace (asa imi pun o patura pe bancheta ca la ARO) si m-ar interesa o calitate cat mai buna la material.

In acelasi timp nu vreau nici variante cu flacari sau cu M Shumacher (sau cum se scrie) mi se par un chici.

Stiu ca sunt carcotas dar vreau sa dau un ban pe termen lung nu sa-mi iau huse tot la 6 luni.

Daca au mai facut si altii sapaturi pe teme asta sunt nerabdator sa aflu rezultatele.
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Era cineva pe forum care a zis ca si'a luat din cora si era super multumit de ele. Partea proasta e ca nu au decupaj pt cotiera din spate. Si eu caut de cateva luni bune prin toate magazinele si inclin tot mai mult catre un tapiser care sa mi le faca din materialul meu asa cum le vreau eu Very Happy
  • droso

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Y 17 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Daca dai de un tapiter bun si de materiale de calitate pe undeva da-mi si mie un semn.
  • kodruc

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie:
  • Masina: Astra Z 14 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2007

  • Mesaj Privat
[quote="droso"]Cine si-a luat din Cluj huse pentru Astra G in varianta care nu blocheaza functiunile scaunelor?

La scaunele fata sa aiba decupaj de airbag lateral dar sa nu blocheze nici levierul de ridicat/coborat scaunul soferului.

La bancheta spate sa fie fractionat sezutul 1/3 - 2/3 cat si spatarul, in spatar sa aiba si decupaj pentru cotiera + husa de cotiera.

Stiu ca sunt cartitor la ce este pe piata, dar pana acum cel mai mult s-au apropiat husele Pufi de la Selgros, Cora etc, dar cu minusuri (acopera levierul de inaltime, sezut dintr-o bucata fara cotiera.)

Nu ma intereseaza variantele de pus pe scaune fara sa le inbrace (asa imi pun o patura pe bancheta ca la ARO) si m-ar interesa o calitate cat mai buna la material.

In acelasi timp nu vreau nici variante cu flacari sau cu M Shumacher (sau cum se scrie) mi se par un chici.

Stiu ca sunt carcotas dar vreau sa dau un ban pe termen lung nu sa-mi iau huse tot la 6 luni.

Daca au mai facut si altii sapaturi pe teme asta sunt nerabdator sa aflu rezultatele.[/quote]





sal sunt din craiova si am un astra G din 2007 mi-am luat huse dalea pufi cum zici u din selgros si se potrivesc aproape perfect dar imi acopera levierul ala de ridicat/coborat scaunul


dar iti zic eu k decat sa dai 2.8 milioane atat cat sunt alea de astra de la dealer treaba ta
Confused
Skip ads

  • Marcika

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Salut,
azi si eu am vrut sa cumpar niste huse pt Astra G Caravan.
Din cite am vazut husele Pufi erau cit de cit utilizabile insa aveau niste etichete contradictorii,
o eticheta arata ca husa pt scaunul spate este sectionat 1/3 - 2/3, iar alta care arata ca este dintr-o bucata.
Intrebarea mea este pt cei care au asa ceva: Este sau nu partea pt scaunul spate sectionat in doua 1/3 - 2/3 sau nu?
Si tot asa si partea pt sezut bancheta spate?
Toate bune
  • kodruc

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie:
  • Masina: Astra Z 14 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2007

  • Mesaj Privat
[quote="Marcika"]Salut,
azi si eu am vrut sa cumpar niste huse pt Astra G Caravan.
Din cite am vazut husele Pufi erau cit de cit utilizabile insa aveau niste etichete contradictorii,
o eticheta arata ca husa pt scaunul spate este sectionat 1/3 - 2/3, iar alta care arata ca este dintr-o bucata.
Intrebarea mea este pt cei care au asa ceva: Este sau nu partea pt scaunul spate sectionat in doua 1/3 - 2/3 sau nu?
Si tot asa si partea pt sezut bancheta spate?
Toate bune[/quote]




deci
pt bancheta spate la spatar este sectionata se deschi fermoarele
(are niste fermoare care se deschid atunci cand vrei sa rabatezi doar o parte din bancheta ) poi nu inteleg de ce iti trebuie sa fie sectionat si sezutul?

la mine s-u potrivit aproape perfect cu mici retusuri facute de mine



P.S. vezi de care iei:te uiti pe cartonasul ala cu desenul ;la cele fractionare iti arata o linie rosie ca si cum le-ar decupa la cele care nu sunt iti arata o bancheta normala .


Smile toate cele bune
  • Marcika

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Partea de jos e bine sa fie si el sectionat intrucit daca vreau sa transport ceva mai lung si
inca si persoane in spate trebuie sa misc si partea de sezut, cel putin la mine asa este:



In cluj a vazut cineva model care este decupat si la sprijinul pt mina spate?
si daca da unde, eventual o marca sau nume de fabricant?

Toate cele bune.
  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
astazie era sa o musc si eu in Cora...erau ceav hise la 1,6 mil pe care arata cum ca ar avea deschidere de airbag dar omul mi-a aratat doar ceva stifturi cu 7-800 acolo cu deschideri. La bancheta nu exista decupaj pentru sprijinul de cot, dar in rest, totul depuinde de gusturi...oricum daca gaseste cineva ceva de genul asta...keep me posted.....!
  • chris scooter

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Am cautat huse pentru Astra prin tot Clujul fara nici o sansa. Doar la reprezentanta cred ca se pot gasi, am inteles ca ar costa in jur de 350 RON. Oricum, orice huse ai pune n-arata mai bine decat tapiteria originala. Momentan am abandonat ideia. Imi voi lua dupa ce va naste sotia si va creste copilul. Atunci chiar ca e nevoie. Cel putin asa mi-au recomandat niste prieteni cu copii mici.
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
m-am uitat eu la husele din cora. au burete s transmpiri de iti sar caapaceele pe ele. am luat unele din vitan cu vreo 100 de lei dar macar sunt din material tare, mi rezistent. le-am dat jos sa le spaal si in timpul ala am ars sezutul la scaaunul pasager fata cu tigara ...
ca sa nu zic ca in prima seara cand am cumparat masina (nou nota, o bijuterie) a deschis nevasta-mea sticla agitata de fanta si ...
mai mai sa o dau jos din masina Rolling Eyes
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR