Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Fr0z3nByt3

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Am cumparat o Astra si sunt ingrijorat cand o sa merg la prietena mea unde o sa o parchez si daca o sa fie in siguranta (daca nu o fura cineva, sau sa ii fure oglinzile sau mai stiu eu ce). Nu pot sa parchez in fata sau in spatele blocului ei pentru ca e parcare rezidentiala si ar trebui sa platesc 5ron/zi, deci o sa o las in strada, la vreo 2-300m de noi. Credeti ca ar trebui sa-i instalez ceva alarma sau antifurt, si daca da, de unde? (as vrea ceva de calitate)
Skip ads

  • alex2014

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Pune antifurt la roti.
Geamul de la oglinda si antena sunt tinte sigure. Mie mi le-au furat la o luna dupa ce am cumparat masina. Am inteles ca alarma e ineficienta pentru ca iti scot oglinzile fara sa atinga masina.
Alarma e buna in caz de efractie(geam spart, fortat portbagajul sau usile).
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
sau te poti duce cu taxiu
este mai sigur,poti sa bei un paharel de ceva bun,si sa stai fara grija masinii,doar sa ai grija doar de prietena ta Very Happy
  • Fr0z3nByt3

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2015

  • Mesaj Privat
O sa stau la ea cel putin 1 luna, varianta taxiului e exclusa Smile
Multumesc Alex. O sa caut ceva pentru roti si cred ca si o alarma. Am vazut ca sunt antifurturi satelitare bune, dar am gasit doar un pret, peste 1000 euro. Momentan nu-mi permit...
Skip ads

  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Pentru 1 luna cat stai acolo 5 lei/zi parcarea inseamna 150 lei. Ti se pare colosal si inrobitor?

Iar daca au pus baietii ochii pe masina ta , " te fac" si daca dormi in ea !
  • alex2014

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Vorbesti de 150 de lei de parca ar fi maruntis.
Omul n-a zis ca-si parcheaza masina in Afganistan...nici macar de Ferentari n-a mentionat, deci presupunem ca o parcheaza intr-un loc ca oricare altul, numai ca il sperie gandul ca e departe de blocul sau si nu poate sa o vada de la fereastra.
Parerea mea sa stai linistit, ai masina cumparata recent si de-asta te comporti asa acum. O sa-ti treaca la un moment dat. Eu in primele 2 luni ma uitam pe fereastra de 4-5 ori pe zi numai ca s-o admir Very Happy Acum am ajuns s-o parchez si pe la gara, chiar daca lipsesc o saptamana...

PS: pe mine m-au furat cu masina parcata in fata blocului, la 10 metri de fereastra, deci nu te gandi ca se sperie hotii!
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Sint sau nu maruntis, depinde de situatie.
Sant maruntis in situatiile:
- il lasa fara oglinzi, antena, roti sau geam spart
- achizitionare/montaj alarma/ antifurt

Oricare dintre noi daca ne-am gasi masina fara oglinzi doar (cf situatiei in discutie ) ce ne-am putea spune decat - mah, mare bou si chitra sint ! M-am uitat la 5 lei si acum pot fluiera! A paguba !

Plus ca stim : gagicile necesita bani !Smile Nah, eu inteleg, pe langa sticla de vin rosu, prajituri si o eventuala floare, mai vine @Aries cu cei 5 lei ai lui pt parcare !
  • loredan_f

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2014

  • Mesaj Privat
poti sa o inviti la tine acasa:) sunt alarme cu senzori de miscare. nucred eu ca ti fura oglinda in ziua de azi 2015. nu se mai fura nici antena. se gasesc peste tot si nici nu se cumpara second. o parchezi frumos pe strada luminata circulata si gata. pregatesti un loc. dar mai bine o inviti la tine:)
Skip ads

  • Fr0z3nByt3

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc de raspunsuri. Nu e problema de 5lei sau chiar de 150 pe luna, dar suntem din orase diferite si vreau sa petrec mai mult timp cu ea si sa platesc mereu 5ron pe zi e absurd.
In final o sa iau un antifurt pentru roti si o alarma.
  • diablo46

  • Mesaje scrise: 174
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Antifurt la roti obligatoriu. Targurile sunt pline de dubite umplute cu roti. Daca ti le fura, mergi in targ sa le cumperi inapoi Smile)
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Daca vrea cineva sa-ti fure ceva de la masina poti avea si un popa pus langa ea ca il fura si pe el.
Au baietii chei si metode pentru orice.
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
loredan_f a scris:poti sa o inviti la tine acasa:) sunt alarme cu senzori de miscare. nucred eu ca ti fura oglinda in ziua de azi 2015. nu se mai fura nici antena. se gasesc peste tot si nici nu se cumpara second. o parchezi frumos pe strada luminata circulata si gata. pregatesti un loc. dar mai bine o inviti la tine:)


da ce daca e 2015 le e rusine sau ce ? uite mie mi-au furat acu maxim 1 an, (am scris si aici cand s-a intamplat) antena si "hubcaps " sau cum dracu le-o zice... ce ma minuneaza si acum e cum au scos capacele ale ca eu si cu roata data jos ma chinui sa le scot ...si culmea e ca au fost baieti finuti si nu ai zgariat sau ciobit janta

ai putea sa iti faci Casco dar pentru oglinzi nu cred ca merita sa strici polita
Skip ads

  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Discutia asta nu are nici un sens pt ca: ( si va puteti supara pe mine cat vreti ! )
- adica mergi intr-un oras strain unde nu cunosti "reclama" , pt o situatie temporara de 1 luna, ai un Astra J dar ti se pare de neconceput sa platesti 5 lei pe zi ca sa beneficiezi de o parcare langa blocul doamnei.
- tot pt aceeasi situatie temporara esti dispus sa cumperi antifurt si alarma ( bine, de astea beneficiezi si dupa) numai sa nu platesti parcarea.
- am spus si eu - daca au pus baietii ochii pe masina ta, in cel mai rau caz o iau cu totu". Chiar cu alarma si cu tine dormind in ea.
- de furat se fura ORICE ! Cu cat mai noua masina, cu atat mai bine.

Si ca ultima idee, ca fapt divers, tocmai am platit parcare in oras pe telefon unde n-am stat 20 minute. SMS de 0.5 euro pt 1 ora. Adica 2 lei si ceva. Si e in interes personal.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR