Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • yojohnny

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1994 1.4 S.I
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2012

  • Mesaj Privat
salut, am si yo o problema cu o corsa c, motor de 1.0 din 2002, este masina fratelui meu si asta vara a mers in 2 pistoane pana la mare si inapoi, am refacut motorul supapape, secmenti, chiuloasa si asa mai departe. de atunci masina a mers perfect 2 sap si acum face figuri, nu se acceleraza cum trebuie, trepideaza masina ca si cand ar merge in 2 pistoane mentionez k asa facea si cu ceva timp inainte sa cedeze pistonul in drum spre mare. am incercat mai multe variante, am scimbat calculator, am inversat injectoarele, bujii noi, scanteie perfecta, compresie k la motor nou, clapeta acceleratie curatata si nu mai stiu la ce sa ma uit sa ii dau de cap. TOATE lucrurile astea s au intaplat in prezenta unui mecanic care si el s a lasat batu. Daca puteti sa ma ajtati si pe mine cu o iedee ceva un sfat va multumesc mult
  • mariustintea

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Meriva 2007 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Salut. Egr-ul s-a curatat? O diagnoza cu verificare parametri sau macar vazut ce erori sant,ar fi recomandat. Cum sa verifica daca scanteia este buna?bobina cum arata,izolatori cum se prezinta? Repet,o diagnoza cat de cat profesionista.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR