Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • omuletz74

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Salut.postez prima data!am insignia 131cp,2010.am schimbat 3 volante Sachs,aftermarket,care bat toate,am ajuns la final sa comand cea originala, la3600 lei,doar volanta.nu am mai vazut asa ceva,dupa voi unde sunt fabricate cele aftermarket?Turcia?Si cum le permit sa introduca pe piata asemenea mizerii?
Skip ads

  • alladin_allibaba

  • Mesaje scrise: 1,478
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
eu am vazut caveva "made in Germany"..cel putin asa scria pe cutie care lasa impresia a fi sigilata!

P.S.: de unde ai comandat pe cele AM...poate sunt si altii in stiuatia de a schimba volanta si astfel se feresc de asemenea "bucurii"!
  • omuletz74

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Eu le-am schimbat la Cluj,marfa este luata de la distribuitorul lor din Bucuresti,nu stiu numele firmei,dar am incercat sa comand Luk,si a venit Sachs in cartonul de Luk,doar cu timbrul Schaffler deasupra,si culmea mai scumpa cu 300 lei!zilele astea o pun pe cea originala,sa vedem rezultatele.....
  • alladin_allibaba

  • Mesaje scrise: 1,478
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Dubios...putin zis! Sachs in ambalaj de Luk?
Skip ads

  • omuletz74

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Uita -te in topic despre volante Sachs sau Luk,sa vezi ca au patit-o si altii!
  • deleted-79478

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2012

  • Mesaj Privat
in concluzie care ar fi mai bune : LUK sau Sachs ?
  • omuletz74

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Azi,volanta Sachs originala,pusa sus,totul ok,cand am vrut sa-mi schimb si celebra garnitura de la sorbul de ulei......surpriza!prea tarziu!aveam deja pilitura in ulei si un cuzinet sudat de vibrochen!alte mii euro!nu mai vreau sa vad in viata mea Insignia!o rusine de masina!zeci de motoare arse ptr. o garnitura de 60 lei!
  • Danut.Mihai

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Salutare colegi!
Nu am vrut sa deschid un alt topic, asa ca am sa postez aici.
Sunt fericitul posesor de doua luni al unui insignia sports tourer 2.0 163cp din 2010 si am o mica problema cu ambreiajul. De cand am cumparat-o ambreiajul tinea foarte jos, motiv pentru care proprietarul a scazut considerabil din pret, dar in ultima saptamana s-a rupt cablul de la timonerie si as vrea sa stiu, asta dupa ce am schimbat timoneria, daca trebuie schimbat tot ansamblul volanta+kit de ambreiaj sau doar kitul de ambreiaj.

In legatura cu subiectul topicului, cred ca ar trebui totusi sa verifici sau sa cauti alt furnizor de piese, mai ales dupa incidentul cu piese sachs in cutie de luk.
Am multi prieteni si rude care au opel, iar ei imi recomanda sachs(sper sa nu se considere reclama).

Va multumesc si va doresc o seara buna!
  • omuletz74

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Volanta plus ambreiaj Sachs,aftermarket 2200 lei.Doar volanta Sachs,originala 3600 lei!de ce o fi diferenta?la fel ca telefoanele!originalele 800 euro,clonele 200!tot telefoane,functioneaza,arata ca originalul,dar nu functioneaza nici un sfert ca el!
  • alladin_allibaba

  • Mesaje scrise: 1,478
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
...mmm...nu știu cum de ai reușit sã gãsești un kit de ambreiaj la doar 2200 ron. Pe piațã, la un magazin de mijloc ca și încredere este undeva la 3300 lei pe Sachs ptr. F40!
  • omuletz74

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2015

  • Mesaj Privat
La 160 cp este mai scump kit-ul,la M32 era in oferta la2600 lei,iar cel care are service in Cluj,a obtinut un alt pret,ptr ca este clientul lor!Oricum in kit-ul aftermarket nu este pliculet cu vaselina,nu are holograma pe carton,iar la toate probele la care am fost,au spus ca volanta este de slaba calitate....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR