Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • flavius2308

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Va salut pe toti, am si eu o intrebare pentru ca nu vreau sa mai patesc ce am patit.
Am un Opel Corsa C la care imi bate o planetara pe viraje.
Am fost la service, i-a facut o proba cu masina in mers, a ridicat-o pe elevator, a tras de planetara si a spus ca bate capul de planetara exterioara (dinspre roata) pe partea stanga.
Am facut comanda, mi-a schimbat capul de planetara dar nici o imbunatatire, aceeasi bataie.
Mecanicul a spus ca e greu de depistat din care parte e problema sa schimbam si capul de planetara dinspre cutia de viteze.
Am dat niste bani aiurea pe o piesa care nu este cauza problemei (120 lei piesa + 117 lei manopera).
Pentru ca nu vreau sa o iau la ghici sa dau o gramada de bani pana gasesc unde bate de fapt planatera as vrea sa va intreb daca chiar nu poate fi depistat exact care si in ce parte este problema.
Multumesc.
  • Chitu Razvan

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Salutare corsari!.Buburuza mea incepe sa vibreze la viteze de peste 120km/h din ce in ce mai tare pe mãsurã ce viteza creste.Am mers la service cu ea am echilibrat toate rotile am schimbat capetele de planetara de la roata care oricum trebuiau schimbate și tot la fel face.Cei din service au spus cã sunt de vina capetele de planetara de la cutie sau tripoda.Asa sã fie? A mai avut cineva aceasta problema? Mulțumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR