Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • MihaiPlay

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Salut,sunt posesorul unui opel astra gtc achizitionat in urma cu cateva luni,de curand am vrut sa imi pun jante tabla cu anvelope iarna si am constatat ca et ul e 43 si nu sau potrivit dar mentionez ca jantele nu erau de opel dar distanta dintre prezoane era exacta dar nu au intrat pe butucul masini,intrebarea mea este pentru posesori de gtc standard este et 38?Nu ma pricep si vreau sa aflu ca sa stiu ce e in neregula sau daca sa modificat ceva la masina asta.Multumesc.O zi buna.
  • john_doe200616

  • Mesaje scrise: 447
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Pe net scrie ca poti pune ET 35, 37 si 39...
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Tabla vine cu ET 37 !
  • fritzcon

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Pe 15 ....ET 35
Pe 16....ET 37
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
MihaiPlay, ET-ul nu are nicio treaba cu problema ta. Ia de citeste aici: http://www.carbibles.com/tyre_bible.html vei afla o gramada de chestii utile despre anvelope si roti
Pe Astra H se pun roti cu ET intre 35 si 40. Un ET (offset) mai mare isi va "baga" roata mai tare sub aripa. Eu am avut pe a mea jante de Astra G, (15 inch, et 49) si le-am schimbat ca nu imi placea cum arata masina (altfel masina statea OK pe drumuri)
La tine problema e cu diametrul gaurii interioare, care, daca tin bine minte, la astra H e de 56,5 mm (sau ceva de genu', cauti pe forum, ca sunt n discutii pe tema asta, si afli). Probabil jantele in cauza au diametrul gaurii prea mic, si atunci nu prea ai ce face cu ele (daca ar fi mai mare, ai putea face inele de centrare... )
Discutia asta se inchide, pentru a sunt n altele pe tema. Nu ti-o sterg pentru ca esti bebe, insa pe viitor te rog sa folosesti functia de cautare inainte de butonul de "incepe o discutie noua". Gandeste-te, ai un model de masina destul de "popular", sansele ca tu sa intampini o problema de care sa nu se fi izbit (si pe care sa nu o fi rezolvat) cineva inainte tind spre 0...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR