Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • devon

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Buna ! Urmãrim sa luam o mașina de familie anul acesta si nu cunosc prea multe despre mașini. Ne uitam la cele 2 si prețul inițial diferã destul de mult. Care sunt însã prețurile la piesele de schimb ? Care ar fi mai rentabil in timp...care se strica mai puțin Smile mulțumesc frumos...aștept pãreri
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 691
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ma tot întreb cum de nu va dati unii seama ca Mokka e o Corsa cu arcuri mai inalte si 5-10000 euro in plus.Daca nu mergeti des la tara pe macadam nu se justifica garda inaltata, iar 4x4 ala este unul de sosea uda, inghetata, inzapezita, nu de munte. Dar ai si 2 litri in plus la consum. Daca e 2x4 ramai doar cu invidia vecinului ca tu ai "gipan". Cu ce ajuta ca ai spatiu deasupra capului cind n-ai portbagaj mai deloc. Incercati sa bagati caruciur pliabil normal( nu sport) și vedeti ce mai incape.
Ca masina de familie inteleg combi Astra sau Insignia, ca sa mai bagi si altceva decit familia in ele.
  • PunctAlbastru

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2013

  • Mesaj Privat
presupun ca vreti sa o luati noua, desi nu mi-e foarte clar. Daca o luati noua, nu as zice sa te intereseze pretul la piese, ca oricum ai garantie.

Ai zis ca nu va pricepeti la masini, permite-mi atunci sa te intreb din ce motiv v-ati fixat pe cele doua? Doar pe baza de aspect ?
Ce utilizare va avea masina ? Ce anume vreti de la o masina?

PS: Nu-mi place nici Captur in mod special, dar Mokka mi se pare o porcarie, la fel ca Fordul Ecosport.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR