Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • 86REL

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Salutare dragi posesori ai modelului Z18XE! am o vectra b din 2001 si ma mancat undeva ca sa trec de la faruri cu bec halogen h7 cu reglaj manual din blocul de lumini la xenon de fabrica cu reglaj automat, zis si facut am dat farurile mele la schimb le-am luat pe cele cu xenon de fabrica (bine-nteles fara instalatia de reglaj automat) le-am montat si... ghinion! nu mai pot regla farurile de la reglajul manual din blocul de lumini sus si jos. intrebarea mea este: se poate face ceva ca sa pot regla manualfarurile astea cu xenon din butonul de reglaj al blocului de lumini?mentionez ca au ramas mufele pentru reglajul de la blocul de lumini pt ca farurile cu halogen aveau mufa separat la motorasul de reglaj, iar astea cu xenon nu au mufa separat la motorasul de reglaj ca... de! se regleaza automat! exista vre-o modalitate sa le fac sa se regleze manual din reglajul blocului de lumini?
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
nu prea cred ca este o metoda usoara...
daca te interesai putin inainte poate gaseai niste faruri care sa arate ca alea originale si care sa se potriveasca pe mufele masinii tale asa cum am facut eu pe Astra G unde exista de la Depo astfel de faruri pe care le pui si folosesti motorasul vechi si reglajul vechi de la farurile cu halogen...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR