Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • ZyZu89

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Salut, s-a mai discutat aceasta problema pe forum, stiu, insa persoana care a gasit solutia nu a lasat si o explicatie amanuntita, sau mai bine zis nu a lasat nici o explicatie , doar "s-a rezolvat multumesc papa"....
Detin un Opel Astra H Twintop, 1.6 Z16XEP, varianta 2007, iar problema consta ca si in titlu in decapotare, pur si simplu apas atat butonul din masina cat si cel de pe cheie, beepuie de 3 ori si nimic nu se intampla. Plasa din portbagaj este trasa, nu se aprinde nici un martor pe bord ... ultima decapotare a fost acum o saptamana si totul a functionat normal...
Va rog daca ati mai patit sau aveti ideie despre ce e vorba, sa ma ajutati. Multumesc!
  • Ady_Sandor

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Daca deschizi portbagaju, baga de seama la firele electrice din parte stanga (cele de pe balamale) sa nu fie rupte, ca de regula alea se mai zdrobesc din cate am mai auzit.
Sau vezi sa nu fie de vina acei senzori de la plasa din portbagaj si sa nu vada cand ii trasa si cand nu.
Parerea mea e ca cel mai bine ar fi sa mergi s-o pui pe un tester.
  • cristof

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
sa rezolvat problema cu decapotarea ?
  • ICoresi

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2019

  • Mesaj Privat
Bunã ziua am și eu o problema cu decapotare la Opel astra h 2006 twintop apãs butonul și nu de întâmplã nimic doar geamurile de pe dreapta se lasã în jos mașina a rãmas decapotata pe jumate și nu mai merge nici decapotata nici capotat... Aveți un numãr de la un electrician bun în zona Covasna Brașov. Mulțumesc frumos.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR