Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Am vazut si eu lucrul asta.sunt pe si pe un alt grup legat de astra j si un membru sa fost deja la service,i-au schimbat airbagul din scaun sofer.a fost anuntat si programat din timp de catre cei de la repr.
Skip ads

  • gabi_tz

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Ma gandesc ca daca nu am fost anuntati pana acum masinile nostre sunt ok.
  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Exact, puteti verifica aici dupa VIN: http://www.anpc.gov.ro/gale...gnitor_airbag.pdf
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Am verificat si nu apare vin-ul meu printre cele mentionate.scrie si in comunicat ca probl este valabila pt masinile fabricate in GERMANIA.Ale noastre majoritatea sunt fabricate in POLONIA SI UK.Drumuri bune!
Skip ads

  • alex4890

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2017

  • Mesaj Privat
catalin maine ridic masina pt alarma vb maine ca o monteaza iar pretu tot cam asa 550 lei aproximativ vad maine
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
la VIN-urile respective din lista apare litera G, deci e codificarea de la Gliwice, Polonia
  • Andrei F

  • Mesaje scrise: 263
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Voi de unde stiti cu exactitate unde a fost facuta masina voastra? La mine de ex eu cred ca e facuta in Germania, asa a zis si cel de la in inmatriciculari... ?!
  • AlexLaur

  • Mesaje scrise: 184
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2017

  • Mesaj Privat
@Andrei F: Fabrica/Tara o poti afla cu VIN-ul aici: http://astra-3.pl/vin.php sau aici: https://www.vindecoderz.com/
Skip ads

  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
sau http://www.opel-infos.de/fg...9_97.html#astra_j
  • Andrei F

  • Mesaje scrise: 263
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Multumesc tutoror. Ciudat ca in actele masinii sa nu fie trecut nicaieri nici in COC nici in carte.. decat daca cauti online dupa seria de sasiu sa gasesti unde este asamblata..
  • nini_dintras

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2011 16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2011

  • Mesaj Privat
nini_dintras a scris:Salutare, daca tot vorbim de Astra J 115 ( eu am 1.6 XER 2011) as vrea sa va intreb de urmatoarea situatie
Azi la plecare de la serviciu am observat ca l accelerare merge intrerupt cumva ( parca e ceva ingundat pe perioade scurte)

Am plecat pe autostrada si am observat ca daca las acceleratia si apoi o calc brusc masina merge infundat.
De benzina proasta nu se pune problema ptr ca din vara anului trecut am bagat numai din Rompetrol benzina de 98.
De mers subturat iarasi nu se pune problema deoarece merg in mare doar pe autostrada deci peste 3500 ture aproape tot timpul

Ati avut asemenea situatie ?



Buna seara. Problema a fost remediata pana la urma . Erau bujiile care avand in vedere ca nu au fost schimbate niciodata in cei 6 ani de viata ai masinii au cedat.
Frustrant este ca desi reviziile le-am facut intotdeauna doar la Opel reprezentanta nu mi-a spus nimeni ca poate o data la 2 sau 3 ani trebuiau schimbate( eu de unde sa stiu ?). Oare ce mai trebuie schimbat la 6 ani la revizie pe langa ulei si filtre? Ca nu mai pot sa ma incred in sugestiile dealerului Opel
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salutare!revin cu un consum pe gaz dupa un plin de rezervor de gaz.am mers numai pe gaz 496 km pana cand s-a consumat tot gazul din butelie si a trecut pe benzina masina.km astia au fost facuti cu 49,29 litri de gaz.scazand si km facuti pe benzina,apox 10-15km estimez eu,pana cand temp mot aj la 30 gr,un consum mixt de aprox 10%-10,5% pe gaz este destul de bine.pe benzina aveam un consul mixt de 7,8% km.eu unul sunt multumit de cum merge masina si de consumul ei pe gaz.vedem ce va fi in continuare.drumuri bune!
Skip ads

  • Andrei F

  • Mesaje scrise: 263
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Problema proaspata...
Astazi din senin dupa vreo 1/2 km de mers mi a aparut in bord eroarea din poza. L am sunat pe dealer.. Am fost la ei, au pus un tester si cred ei sa s a dus senzorul de pe dreapta spate.. Azi bineinteles ca numai lucreaza nimeni dupa ora 15:00, a ramas sa merg miercuri sa vada cu exactitate unde e problema si sa l comande daca e cazul... Problema este ca incepand de maine si urmatoarele 2 sapt o sa am f multe drumuri lungi de facut si o sa cam merg la risc...
A mai patit cineva la fel?
  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Si care e riscul?
Merg o multime de persoane fara senzori pe anvelopele de iarna.
  • Andrei F

  • Mesaje scrise: 263
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Sper sa fie asta cauza.. Am fost la Opel si daca erau asa siguri, il comandau direct.. Mai e ciudat faptul ca acum 3 saptamâni am schimbat anavelopele cu cele de vara pe acceasi janta, dar nu am avut nicio problema, acum dupa 3 sapatamani si in mers sa se duca asa din senin mi se pare destul de ciudat. Bine macar ca s a dus acum si nu peste 2 ani ca mi a zis ca e 460 de lei.... Scumpe si proaste se pare
  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Poate nu stiu exact care e de vina sau poate sunt mai multi defecti. E vreo 250 lei, dar asta e partea a doua.
  • Andrei F

  • Mesaje scrise: 263
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2016

  • Mesaj Privat
E clar care e, am dat la la computer si la roata dreapta spate numai arata nimic e linie. Din partea mea da ii schimbe pe toti. Atât sunt in catalog astia de GM sau de cine naiba or fi facuti... Asa mi au zis azi la 15:00. A rãmas sa merg mierxuri sa dea anvelope jos sa uite.. A zis ca daca e ala il trimit la Gyor si imi trimit altul in 3-4 zile lucrãtoare.. O sa vad miercuri..
  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Deci riscul e zero, poti merge linistit.
Uite senzorul: http://www.pieseautoradacin...8775/eG1413598775
  • Andrei F

  • Mesaje scrise: 263
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Asa mi au zis astia din Pitesti.. Nu sunt oricum deloc mulțumit de ei.. Eu cred ca ei l au atins cand am schimbat anvelopele. Dar am zis sa fac absolut tot ce tine de masina cat mai am garantie numai la ei, in caz ca se strica ceva, sa nu existe apoi motive ca nu e din vina lor.. Merci
  • razzyfunik

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Salut

Imi puteti spune pana la ce durata de viata "Oil Life" pot sa folosesc masina fara ncio problema? In prezent am 25% Oil Life, iar luna viitoare am de facut mai multe drumuri lungi. Masina implineste 1 an de revizie calendaristic abia in luna iulie.

Exista cumva si o limitare a motorului cand scade sub un anumit procent?
Multumesc anticipat!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR