Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cati km ai, silviuromulus?
Skip ads

  • silviuromulus

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2016

  • Mesaj Privat
1 an, 22.000 km
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Eu am 13 luni. 28 000 km... volan imbracat in piele.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Pielea a fost prost tabacita...
Atunci, la ce naiba sa dai bani pe volan in piele daca tine mai putin decat cel in poliuretan !?
Skip ads

  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Poate va transpira palmele si transpiratia e mai "acida"... sau pielea de pe volan proasta.
Eu am peste 7 ani si 143.000km iar volanul e in regula.
  • silviuromulus

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Sau pielea de acum e mai proasta decat cea de acum 7 ani..un pret avea masina atunci , alt pret are incepand de acum un an..
  • Andrei F

  • Mesaje scrise: 263
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2016

  • Mesaj Privat
E jale.. Vad ca mai suntem 3 utilizatori activi pe forum cu 1,6 sedan si toti avem diverse probleme.. Pe mine unul ma infioara.. Cred ca la anul pe vremea asta cand se apropie iesirea din garantie o sa pun pe ea DE VANZARE !
  • AleXXander

  • Mesaje scrise: 467
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2009

  • Mesaj Privat
silviuromulus a scris:Domnilor, astazi am onservat ca a inceput sa se jupoaie volanul...dupa un an ...surprize, surprize....

Cred ca ar trebui sa incerci la garantie. Totusi volanul nu e consumabil. Si sa se jupoaie intr-un timp asa scurt... nu poate fi vorba decat de problema de fabricatie
Skip ads

  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Andrei F a scris:E jale.. Vad ca mai suntem 3 utilizatori activi pe forum cu 1,6 sedan si toti avem diverse probleme.. Pe mine unul ma infioara.. Cred ca la anul pe vremea asta cand se apropie iesirea din garantie o sa pun pe ea DE VANZARE !

Nu fi pesimist, încearcã totuși la service cã s-ar putea sã ai o o surprizã plãcutã. ÃŽntr-adevãr când am luat mașina mi s-a pãrut cam uscata pielea de pe volan, însã dupã ce i-am dat cu loțiune de la Turtle Wax, parcã s-a mai schimbat un pic aspectul. Oricum a tras instantaneu loțiunea.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Silviu, impartaseste-ne si noua din experienta ta privind intretinerea pielii la auto. De exemplu, nu stiam ca volanul de piele trebuie dat cu ceva. Nu ramane patat? Nu ramane grasime pe maini in timpul sofatului? Cat de des se aplica lotiunea? In ce cantitate? Ce lotiune?..........etc, etc, etc?
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Emil, la C4 am dat cu loțiune la câteva luni de la achizitie, dar parcã nu mi s-a pãrut pielea așa uscata cã la Astra. Am dat cã de 2 ori pe an, având în vedere cã mie îmi cam transpira palmele. Prin anul 6 mi s-a pãrut mie cã vãd o ușoarã tocite a volanului pe partea stângã, acolo unde țin frecvent mana când parchez și manevrez volanul, adicã unde este frecarea mai mare drept pentru care am luat o husa de piele și am trantit-o pe volan.
Insist, la Astra pielea mi s-a pãrut cam uscata, drept pentru care i-am dat cu loțiune de piele de la Turtle Wax, pe care o am de la C4. A supt-o aproape instantaneu. La fel am procedat cu pielea ecologica de pe scaune și bancheta și acolo intrând destul de repede în material. Am zis sa mai aștept pânã prin octombrie, cât mai este cãlduț și sã-i mai fac un tratament dupã care îi mai vine randul in primãvarã.
Pãrerea mea.
Fratele meu folosește cu succes banalul lapte Doina la 2 mașini. ÃŽntre noi fie vorba merge și la iritații dupã bãrbierit și cã și Fairy cu care șterg motorul la Citroen o sã ajungem sã ne spãlãm pe dinți.
😂😂😂
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Au, iar o sã ne certe ICB83 cã batem câmpii pe forum, dar stai așa cã de topicul acesta nu a aflat.
😂😂😂
Skip ads

  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cam așa aratã motorul lui Coco dupã ce mã ocup serios de el cu câțiva litri de apa, câteva picãturi de Fairy, o cârpa veche de microfibrã și este drept un pic de spray de bord din acela ordinar de la Lidl.
Poza este de anul trecut. Cam de 2-3 ori pe an de poate face operațiunea aceasta, ideal daca dispui de o curte cã sa o faci pe îndelete.

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Silviu Mustata a scris:Emil, la C4 am dat cu loțiune la câteva luni de la achizitie, dar parcã nu mi s-a pãrut pielea așa uscata cã la Astra. Am dat cã de 2 ori pe an, având în vedere cã mie îmi cam transpira palmele. Prin anul 6 mi s-a pãrut mie cã vãd o ușoarã tocite a volanului pe partea stângã, acolo unde țin frecvent mana când parchez și manevrez volanul, adicã unde este frecarea mai mare drept pentru care am luat o husa de piele și am trantit-o pe volan.
Insist, la Astra pielea mi s-a pãrut cam uscata, drept pentru care i-am dat cu loțiune de piele de la Turtle Wax, pe care o am de la C4. A supt-o aproape instantaneu. La fel am procedat cu pielea ecologica de pe scaune și bancheta și acolo intrând destul de repede în material. Am zis sa mai aștept pânã prin octombrie, cât mai este cãlduț și sã-i mai fac un tratament dupã care îi mai vine randul in primãvarã.
Pãrerea mea.
Fratele meu folosește cu succes banalul lapte Doina la 2 mașini. ÃŽntre noi fie vorba merge și la iritații dupã bãrbierit și cã și Fairy cu care șterg motorul la Citroen o sã ajungem sã ne spãlãm pe dinți.
😂😂😂


Ulterior, nu ramane grasime pe maini, de la volan sau pe haine, de pe bancheta? Cu cata solutie dai? Cu ce o dai, cu un burete? Volanul nu isi schimba culoarea?

Ai cont pe spritmonitor.de?
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Nu rãmâne nimic pe volan pentru cã nu dau excesiv. Nu mi-am fãcut cont pe sprint monitor pentru cã OnStar, versiunea de web, pe laptop sau desktop are și o rubrica din aceasta, dar fara sa mai bagi datele.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Versiunea OnStar de care vorbesti este cea la care ajungi prin myOpel?
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Yap
  • gabi_tz

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Salut. Voua vi se incalzesc jantele de pe fata? Cum se simt la mana dupa un drum cu masina?
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Salut! Depinde ce drum, daca faci o coborare pe Transalpina e normal sa se incinga, dar altfel nu. Tin minte ca am verificat dupa un drum lung de cateva sute de km pe teren plan si erau doar foarte putin caldute, nimic iesit din comun.
  • gabi_tz

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Mersi. Ma interesa cum sunt dupa un drum prin oras pe caldurile astea. Chestia e ca am fost cu masina la spalatorie si mi-a zis cel de acolo ca am jantele cam incinse. Asa era se simteau calde spre fierbinti. In fine, am mers si cu alta marca de masina vreo 4km prin oras fara franari dese si la destinatie jantele erau la fel, destul de calde. A doua masina avea jante fe tabla. J-ul meu are de aliaj.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR