Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • danpet

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Desi topicul e vechi, revin ca sa va spun ca exact acum 3 ani, am pus in faruri becuri Osram Night Breaker (halogen). Pe faza scurta H7 Laser, iar pe lunga H1 Unlimited.
Stiam ca au viata scurta, ca pentru a da lumina mai alba si mai puternica, la aceeasi putere consumata (55W), sunt suprasolicitate. Toate review-urile dadeau o medie de viata de 1 an ...Ei bine, mi s-au ars (doar faza scurta-H7), primul la 2 ani si 10 luni, iar al doilea (ma asteptam), la fix 3 ani (dupa 2 luni). Eu ma consider foarte multumit, in conditiile in care fac cam 10.000km/an si merg si ziua cu faza scurta aprinsa.
Faza lunga (H1) e atat de rar folosita, mai mult la flash-uri, incat nu cred sa se arda prea curand.
  • militaru marian

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y 17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Salut colegii,am cumpãrat doua faruri xenon aftermarket, am renunțat la mufa afl,de cele doua fire mai groase am alimentat droserele,problema e ca nu am curent pe ele,din câte am vãzut pe forum,ar trebui adãugați doi pini 9 și zece,întrebarea mea este,dacã adaug cei doi pini ,cum procedez mai departe?multumesc frumos
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR