Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • viomnick

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Salutare doritorilor de Astra K
Sunt nou aici si as vrea sa va spun ca am comandat in 16 februarie un Enjoy benzina 150 cp negru, jante aluminiu 16 inci, pachetul confort 2, faruri de ceata, roata de rezerva, punte spate Watt, etc. Mi-au comunicat ca masina va putea fi ridicata in maxim 3 luni ( asta ar fi in jurul datei de 15 mai). Mi-ar putea spune un cunoscator daca varianta asta de motorizare se fabrica in Anglia sau in Polonia ?

Multumesc !
Skip ads

  • florin23i

  • Mesaje scrise: 343
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Anglia. Inca..
Felicitari de comanda!
  • Doadrian

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Hatch-ul meu, cu motorizarea asta a fost gfacut in Polonia. ST-urile sunt facute in Anglia?
  • m3thos

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ST-urile numai in Anglia, HB-urile in Polonia si in Anglia - in functie de incarcarea productiei -- (daca mai au loc)
Skip ads

  • viomnick

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Informatia ca toate HB pe benzina indiferent de clasa de dotare vin livrate fara izolatia de la capota motor, este adevarata?
  • DIno68

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 xfl92kw
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Cred ca da eu am ST inovation cu motor 1,4 de 125cp si a venit fara izolatie.A trebuit sa dau comanda si sa o cumpar eu.
  • florin23i

  • Mesaje scrise: 343
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Eu sm ST Dinamic 1.4, 150 si a venit cu izolație
  • Doadrian

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2016

  • Mesaj Privat
@florin23i - depinde cand a fost produsa masina. Cele noi nu mai vin cu izolatie. Eu am cumparat "pachetul acustic" si chiar si asa a venit fara. Mi-am montat eu ulterior izolatia.
Skip ads

  • wanchope

  • Mesaje scrise: 239
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Incepand cu modelele 2017, adica intrate in productie dupa 01.08.2016, vin fara izolatie fonica la motor, indiferent ca e vorba de HB sau ST. Este posibil ca la motorul 1.6 T sa vina in standard.
  • CFlorian130

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Motor 1,4 benzina 125hp la 17 531 euro ms
  • CFlorian130

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2017

  • Mesaj Privat
1,4 125hp 17 500 eu
  • d_claudiuus

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2015 B13DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Salut
Doresc sa cumpar si eu o Astra K Inovation 1.6 CDTI, cu faruri LED si scaune AGR din piele. Modelul innovation am vazut ca vine cu acel plastic lucios negru pian pe bord si in consola centrala.

As dori sa stiu cati dintre voi au acel plastic negru lucios montat, cat de mult deranjeaza la soare (atunci cand soarele bate din spate sau lateral de te orbeste in acel plastic) si daca se poate schimba acel plastic, ulterior. Eu unul as prefera un gri inchis mat, acela nu luceste si este mult mai usor de ingrijit in timp.

O alta intrebare ar fi cat de bine e antifonata masina (cat de tare se aude vantul si ruliul la 140 km/h) si cu ce sistem de difuzoare vine la optiunea premium (6 dif + RF900 NAVI)

Ma tot gandesc ce sa fac, cu toate optiunile dorite si cu reduceri masina ajunge la 24500 EUR. La banii astia poti cumpara PASSAT model Comfort, second hand, pana in 30.000 KM ....


Multumesc
Skip ads

  • florin23i

  • Mesaje scrise: 343
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Plasticul lucios negru nu m-a deranjat cu nimic pana acum.
Este destul de silentioasa la drum intins, cred ca sunetul e standard si nu poti opta pt ceva mai sus, dar se aude bine!
DAR
La banii astia iti poti configura ultimul passat R Executive 1.4TSI 15OCP
  • Doadrian

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Nici pe mine nu m-a deranjat plasticul lucios. In ceea ce priveste insonorizarea, mie mi se pare f bine insonorizata (asta cu pachetul acustic + pasla antifonare capota motor + motor pe benzina Smile ), La 140Kmh cel mai tare se aude zgomotul produs de anvelope, zgomot ce difera in functie de anvelopa avuta dar si de suprafata de rulare.
Boxele mi se par foarte bune. Initial am fost foarte dezamagit ca nu se poate comanda sisteam audio "premium" dar cand le-am auzit pe cele instalate mi-am schimbat parerea. E clar ca se poate si mai bine dar pt. un sistem standard eu ma declar, asa cum ziceam, foarte multumit.
Legat de pretul masinii - vad ca ai ales scaunele ergonomice de piele. Le-am avut si eu in vedere dar pretul de aproximatv 3700 euro mi s-a parut mult prea mare. Am comandat, in schimb, pachetul de scaune ergonomice sofer+pasager care, ca si "ergonomie", este identic cu cel de piele, diferenta fiind data de lipsa pielii, evident, dar si de reglajele electrice, memorie si ventilatie.
BTW, ce discount ai obtinut, in procente?
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
@Doadrian - din ce este compus pachetul acustic ? A aparut la MY 2017 , cand am comandat eu masina pe MY 2016.5 , nu exista optiune asta !
  • d_claudiuus

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2015 B13DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Discountul e de 16%

Ma mai gandesc...
  • Doadrian

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2016

  • Mesaj Privat
mariocb a scris:@Doadrian - din ce este compus pachetul acustic ? A aparut la MY 2017 , cand am comandat eu masina pe MY 2016.5 , nu exista optiune asta !


Nu imi este clar Smile Stiu sigur ca are parbriz tratat acustic. Acum mai sunt discutii pe net ca ar mai avea izolare fonica pe aripa fata (pe iinteriorul eu) si ceva material pe exteriorul celei din spate.
  • d_claudiuus

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2015 B13DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am optat pt PASSAT cu 4000 de km la bord la reprezentanta TESS Sibiu, masina inmatriculata in dec. 2016. Dotari de baza standard premium, pachet media composite, scaune argo cu reglaj electronic pt sofer, pachet iarna, tempomat adaptativ , geamuri spate fumurii, culoare gri iridium metalizat, ornamente cromatice si faruri LED High, motor Diesel 2.0 - 150cp.
Pret final 28000.

Fara reduceri tot atata era si Astra, eu zic ca e total alta clasa si merita PASSAT-ul..... sunt impacat cu alegerea facuta. Am avut 3 Corse noi pana acuma, zic sa mai schimbam sa vedem si altceva Smile)))))
  • Dragos_80x

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Salut.
Am facut si eu astazi, 21.03.2017, comanda de Astra K 1.4 125cp benzina echipare Enjoy cu pachetul confort 2, culoare Silver Sovereign metalizata, jante aliaj 16", roata de rezerva (space-saver), proiectoare de ceata, suruburi antifurt.
Pret configuratie 18.810 euro
Pret campanie 15.990 euro cu tva.
Termen livrare 3 4 luni.
  • daveraux

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2011

  • Mesaj Privat
pentru cei care au dat comanda, voi ati ales sa aveti roata de rezerva (care face portbagajul auto mai mic ) sau kitul de pana?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR