Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • paul1987

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Simptome:
Model: Astra
An fabricatie: 2004
Cod motor: Y20DTH
Acum o luna mi-am luat din Londra un set coplet la ambreaj (volanta+kit ambreaj+rulment presiune)
toate bune si frumoase,cand au ajuns piesele in tara mecanicul a zis ca nu se potrivesc ca e cu masa dubla...am sunat de unde le-am cumparat (specific piesele sunt noi)si au zis ca se potrivesc pt modelul meu de masina
intrebarea mea e acum ce pot sa fac? sa le vand si sa imi iau cu masa dubla sau sa schimb mecanicul?
problema e ca numai pot sa trimit piesele inapoi ca domnul mecanic a folosit rulmentul la masina
Ce sfaturi primesc,care e diferenta dintre masa dubla si aia simpla,care sunt sintomele de exemplu?
Multumesc

  • dan cristi

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2014

  • Mesaj Privat
In pozele astea este un kit de ambreiaj si volanta cu masa simpla.Cea cu masa dubla e diferita,cauta pe google,iar discul de ambreiaj folosit la volanta cu masa dubla nu are arcurile alea pe el,e "plin" ca sa zic asa..Daca tu ai volanta cu masa dubla,nu poti monta kitul de ambreiaj pentru cea cu masa simpla.Se poate face conversie de la masa dubla la masa simpla,dar nu stiu sa ti spun exact ceea ce implica asta in afara de schimbat volanta,binenteles..Ma refer la faptul ca nu stiu daca cranckshaft senzor citeste de pe volanta cu masa simpla la fel ca cea dubla,nu stiu daca cutia de viteze,axul ambreiajului e identic de la masa simpla la dubla,etc..
  • paul1987

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Sa le vand ce șanse am sa îmi recuperez sumã platita pe ele
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR