Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • mitluc

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Are cineva idee daca am jante pe 17 inch, trebuie sa fie trecute pe certificatul de inmatriculare, si daca da cum se procedeaza. Aceeasi intrebare am si pentru carligul de remorcare.
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
trebuie sa dai o fuga pana la dl RAR si cu o mica atentie ar trebui sa rezolvi relativ repede Smile
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
shi skimbarea certificatului de inmatriculare cu noile observatii adaugate
  • mitluc

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Eu sper sa treaca la rubrica observatii, si sa nu mai schimb certificatul, altfel nu-i vad rostul acestei rubrici pe certificatul de inmatriculare
Skip ads

  • Ma3x

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Ti-ai pus jante de 17"?
Cum merge masina cu jante de 17? Nu sunt probleme de genul uzurii premature a pivotilor, capete de bara etc?
Eu am jante de tabla de 15 si intentionez sa-mi cumpar jante de aliaj, de aceea te intreb, sa stiu daca e cazul sa-mi cumpar de 17. Ai si o poza cu masina?Arata-mi-o si mie te rog. Mersi.
  • mitluc

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2006

  • Mesaj Privat
pentru poze, poti sa te uiti in garaj la mine, iar ca sfat nu prea as recomanda, la un an de mers pe drumurile noastre, cam are de suferit , imi e si groaza sa merg sa-i fac o verificare. Ma tot bate gandul sa scap de ele si sa-mi iau pe 16. Asta iarna am mers cu jante pe 15 si diferenta este enorma in ceea ce priveste stabilitatea. Este super pentru drumuri bune, masina nu mai valseaza pe roti ca un vapor, dar simti din plin denivelarile. Cel mai bine se simte diferenta in viraje, sunt net superioare cele pe 17. Totusi cred ca cele pe 16 sunt cele mai optime, cu balon pe 55, cei care au pot sa confirme. Am condus o Zafira cu jante pe 16 si am ramas incantat
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Asa e, ca si eu ma bucur de fiecare data cand pun rotile de iarna cu janta de tabla. Se schimba mersul confort belea.
Sa dea D-zeu sa apara si la romani o autostrada ca atunci se justifica sa porti papuci sport.!
Dar nu neg diferenta de look....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR