Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • mitluc

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Sunt curios cine are rulota dupa Zafira, si ce model de rulota a cumparat, cum se comporta la drum, daca uzeaza mai repede discul de ambreiaj, impresii de calatorie, etc. Shocked
Skip ads

  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Salut.

Am o rugaminte, vreau sa-mi cumpar o rulota sh si nu stiu nimic despre ce si cum. Daca stie cineva detalii despre ce ar trebuie, cum ar trebui si etc, va rog frumos !
  • mitluc

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2006

  • Mesaj Privat
daca vrei cat mai multe informatii, intra pe club rv, este clubul rulotistilor, gasesti si rulote de vanzare, dar si adrese, cum ar fi camperland Comanesti, sau Exis, Vanuva, rulota.ro etc. daca vrei sa discutam mai multe ma gasesti pe mess cu ID tot mitluc




  • TDriver

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
@mitluc
Sunt un fericit posesor al unei Zafira B,2006,120cp si al unei rulote Hobby 420 Classic,1988,800kg.Cu exceptia unui consum usor marit la urcarile in panta,pot sa spun ca nici nu se simte ca tractez ceva in spate desi Hobby este o rulota din categoria medie de greutate.Satisfactiile sunt multiple si ai o independenta totala atunci cind esti intr-o drumetie.
Daca mai exista si altii cu opel si rulota,astept sa ne cunoastem!
Skip ads

  • luidort peti

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
si eu opel si rulota
ne vedem la felix opel oradea la sfarsit de saptamana
www.caravanclub.ro
  • TDriver

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Sa speram ca data viitoare la Felix sau la orice alt OpelFest vom fi cit mai multi Opelisti cu rulote si vom putea schimba pareri si impresii pe ambele domenii.Poate ar fi bine ca cei care au Opel dar si o rulota sa se anunte si aici ca sa ne putem cunoaste si coordona si noi mai bine.
  • luidort peti

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
de catva ani am propus si eu,fara rezultat...
va invit eventual la mine,unde o sa deschid un nou topic cu numele de rulotistii cu opel...
www.caravanclub.ro
  • luidort peti

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Arrow
Skip ads

  • dobo

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Zafira 2006 Z 19 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Cam la ce pret se poate cumpara o rulota folosibila?
  • TDriver

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Eu am dat pe a mea 2200 in Germania l-a care s-au mai adaugat aproximativ 800 euro cheltuieli cu adusul RAR-ul si inmatricularea.
Este o Hobby 420 Classic din 1988 care poate satisface pasiunea pentru calatorii de acest gen.Si preturile urca in functie de an,de dotari si de pretentii.Iar dupa ce iti intra microbul in singe,vei incepe aproape sigur sa ai pretentii! Razz
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,082
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Ce dotari are rulota ta?
Nu era mai ieftin sa o aduci din Olanda? Am vazut azi ceva frumos la 900-1000 euro, nu mai am linkurile dar am ajuns acolo cautand pe google cuvantul scris pe rulota colegului costi_bv (din pozele de la Felix) Wink

O alta informatie: impozitul pentru o rulota sub 1000 kg este 7 lei/an, pentru una peste 1000 kg este 24 lei (conform cod fiscal).

Asigurarea este obligatorie?
  • TDriver

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Este adevarat, Olanda este mama lor si cel mai bine este sa o iei in extrasezon pentru ca atunci sunt si mai ieftine.Eu recunosc am vrut musai sa o iau atunci cind am avut banii si eram chiar la inceput de sezon.Totusi,am luat-o destul de bine de la un dealer de pe granita germano-olandeza,patronii fiind chiar jumate-jumate.Referitor la 900 de euro trebuie sa fii foarte atent,poate fi pretul de pe site iar cind ajungi acolo tocmai s-a dat dar au alta un pic mai scumpa,sau constati ca nu se vedeau in poza unele defecte,sau nu-i functioneaza unele sau e incompleta si oricum nu ai sa fii multumit de ce gasesti in banii astia.
Ieftin,ieftin,reclama e sufletul comertului dar nu umbla cainii cu covrigi in coada nici la ei!Da,asigurarea este obligatorie,poti lovi si cu rulota pe cineva(Doamne fereste)
Skip ads

  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,082
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Ce matinal esti! Smile
Mersi pentru raspuns.
Ramane sa vad ce inseamna o rulota completa, ce optiuni se merita si ce nu. Mai "sap". Ar fi totusi frumos sa fie pe acest topic cat mai multe informatii, eu o sa le postez pe parcurs ce le aflu.
  • luidort peti

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
in legatura cu rulotele uzate...
cele mai ingrijite si stare cea mai buna techica le gasesti in germania
olandezii sunt cam tepari...desi nu asi vrea sa generalizez,rulotele aduse din olanda sunt cele mai folosite...
asta i-mi permit sa spun deoarece de doi ani de cind vindem rulote a trebuit sa facem si un mic service pentru intretinere,accesorizare...am avut catva clienti care ne-au cautat pentru inbunatatiri- apa calda,rezervor apa mare,clima etc
si evident lucrand in ele am constatat ca stare celor aduse din olanda e cea mai folosita.
nu inseamna ca urat sau rau...
cele mai proaste technic ni sa parut cele engleze...
slabute sunt si cele franceze,dar sunt cele mai usoare si ieftine.
sa spun si eu un lucru destept,cea mai buna rulota este cea noua...

in parcare la felix ...
  • Raul Paltineanu

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2007 z1.9dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Eu am dat pe a mea 1200 Eu. Am luat-o de la un intermediar din tara dar rulota este de provenienta din Olanda. Este un Knaus Azur 380 din 1988. Pe langa pretul rulotei am mai cheltuit cam 500 Euro si inca nu e gata. la inceput m-am bucurat ca a fost ieftina dar cu timpul trebuie sa scoti din buzunar si diferenta de bani ca sa o aduci la o stare buna de folosire. Sfatul meu ca si om patit, celor care vor sa isi cumpere o rulota folosita sa nu caute doar rulote ieftine si recomand sa ia un cunoscator cu el inainte sa dea banii.
La Felix nu am reusit sa ajung dar pt urmatoarea intalnire nu o sa mai am nici o scuza Laughing
  • dj_mau2000

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Zafira 2001 ydh2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Maverick a scris:Salut.

Am o rugaminte, vreau sa-mi cumpar o rulota sh si nu stiu nimic despre ce si cum. Daca stie cineva detalii despre ce ar trebuie, cum ar trebui si etc, va rog frumo s !

daca esti interesat suna ma 0740535267
  • dj_mau2000

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Zafira 2001 ydh2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
am o rulota adusa din olanda si inmatriculata si problema este ca nu am facut nici o iesire cu ea...nu am timp...si mi am dorit o f mult .daca este interesat cineva o vand sau o dau la o combinatie cu un tigra sau astept ideei...0740535267 pt mai multe detalii
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,082
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Pune un anunt la Bazar si da-mi si mie linkul Razz
Nu uita de poze, cat mai multe!
  • luidort peti

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
va prezint si eu oferta mea...
http://www.youtube.com/watch?v=V89SKabYNcc
  • Raul Paltineanu

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2007 z1.9dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Superba. Puteti spune si ce pret are? ,,pt. curiosi Very Happy "
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR