Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • vik36

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Salutari tuturor,as avea nevoie de un sfat legat de achizitia unui Opel Corsa automat 2005.Este vorba despre aceasta masina:

https://lajumate.ro/opel-cor...2005-2809254.html

Nu am experienta de aceea as avea nevoie de sfaturi!Am intrebat vanzatorul de ce in poze apare cu nr rosii si el zice in anunt ca este inmatriculata,raspunsul a fost ca poza este facuta in Iunie cand masina a fost adusa din Germania intre timp el a inmatriculat masina,a facut toate schimburile revizie etc.Masina a fost adusa pt sotie dar se pare ca ea s-a razgandit si ar vrea un diesel!?Mie mi se par putini km,vanzatorul spune ca sunt 100% reali,a zis ca este dispus la orice verificare facuta la un service dar acolo in zona.Eu ma gandesc ca fiind oras mic Orastie probabil ca nu este reprezentanta Opel acolo.Se poate verifica si pe baza VIN-ului daca km sunt reali,ma refer sa trimit acest VIN online fara sa ma deplasez pana acolo.eu stau la 300km si nu as risca aiurea o plimbare ca sa vad ca ceva nu este ok.Motoarele astea de 1.2 sunt in 3 cilindrii?Dar schimbatorul asta am inteles ca este semiautomat,este fiabil sunt probleme cu ele?
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Cutia este manual-automata nu automata hidraulica.
Mai precis Easytronic.
Motorul este in 4 cilindri Z12XEP
Problemele acestei cutii sunt doar schimbarea periilor motoraselor. Treaba simpla de altfel daca ai capul pe umeri.
Km se verifica la reprezentanta. Si asta doar daca a facut revizii si alte interventii doar la reprezentanta
  • deleted-100654

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2015

  • Mesaj Privat
salut vik36 intra pe InspectorAuto.ro si documenteazate acolo ...sper ca am putut sa te ajut..
  • vik36

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspunsuri.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR