Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • eXy
  • OP
  • 14 mesaje
  • din 15 Feb 2016
  • Astra 2002 Y20DTH
  • Bucuresti
  • eXy

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2016

  • Mesaj Privat
As vrea sa imi montez xenon pe astra g.ul meu si as vrea sa imi recomandati cateva modele de faruri cu lupa.
Skip ads

  • dr_tzyghe

  • Mesaje scrise: 408
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2014

  • Mesaj Privat
pai cauta la dezmembrari faruri cu lupa originale...cred ca se gasesc si pe fond negru.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
se gasesc numai ca sunt cam scumpicele comparativ cu solutia pe care vrea sa o adopte colegul...
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
cauta faruri de la Depo ca arata exact ca cele originale dar sunt cu becuri normale H7 pe ambele faze si poti pune si motorul de reglaj de la tine si este plug-and-play totul. Pui apoi bec xenon de H7 pe el si iti montezi instalatia de spalat la faruri luata de la dezmembrari (bara o poti gauri pe a ta) cu bidonul mai mare, furtune si spalatoare si motorase si cu un electrician rezolvi apoi totul si le poti si regla pe inaltime cand este nevoie si nici nu orbesti pe nimeni. Dupa montarea farurilor obligatoriu reglate frumos in service...
Skip ads

  • eXy
  • OP
  • 14 mesaje
  • din 15 Feb 2016
  • Astra 2002 Y20DTH
  • Bucuresti
  • eXy

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2016

  • Mesaj Privat
La cele depo ma gandeam si eu, am vazut ca se invart in jurul prerului de 600lei, destul de convenabil...dar cele pe care le.am gasit sunt cu angel eyes...si nu prea stiu ce parere au si politistii despre asta:))
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
nu este o problema ca sunt cu angel eyes daca iti plac. mie personal nu imi plac si mai mult am vrut ca masina sa arate exact ca cea originala si singurele care sunt asa sunt cele fabricate de Depo si de Hella (astea sunt originalele cu xenon pe Astra G). Eu am dat tot 600 ron pe ele (le poti vedea in poza din semnatura) si crede-ma ca nici macar la RAR nu si-au dat seama ca sunt licenta nu originalele si nu am avut nici o problema. Conteaza cum am spus sa le faci cum trebuie legaturile si la spalatorile de far si sa pui pe ele motorasele de pe cele originale...
  • eXy
  • OP
  • 14 mesaje
  • din 15 Feb 2016
  • Astra 2002 Y20DTH
  • Bucuresti
  • eXy

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Are cineva idee daca pot monta motorasul electric original le acest gen de far si daca da, cum?

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
cred ca se poate. este far Depo dupa cum pare Smile
acolo in ultima poza ai o piesa rotunda neagra, sub fire si aia o rotesti pana la capat aproape si inainte sa o scoti te uiti cum este prinsa in interior sfera si o scoti si apoi bagi in locul ei sfera de la motoras si apoi se baga motorasul si se roteste de el si astfel se blocheaza pe pozitie...
daca nu te descurci dupa ce desfaci acel capac mai fa o poza si posteaza si cu farul (zona din interior acolo unde este prinsa sfera din varful tijei care este ax la capacul pozat de tine...
  • eXy
  • OP
  • 14 mesaje
  • din 15 Feb 2016
  • Astra 2002 Y20DTH
  • Bucuresti
  • eXy

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Tu zici gen sa desurubez chestia aia neagra de pe tija metalica, pentru ca am incercat si merge doar putin usor apoi se blocheaza...
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
se desurubeaza cat merge apoi se scoate cu totul din interior din zona unde este bagata sfera si se pune motorasul cu sfera in acelasi suport cum era cel de la dopul negru din figura. Desfa atata cat merge si pune poze din mai multe unghiuri si iti spun pas cu pas daca nu te descurci. pune poze atata cu farul cu dopul desfacut cat si cu motorasul pe care vrei sa il bagi acolo...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR