Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Polygr4m

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Buna ziua , imi cer scuze daca am postat gresit s-au nu formulez cum trebuie.

As avea o intrebare simpla , nu prea gasesc ceea ce caut poate uni dintre noi avem.
Exista Bec de pozitie pe led? culoare rece? As vrea sa pun si in spate la numar (Am un Opel Astra G hatchback) si pe pozitie. Unde as putea gasi daca exista? am cautat pe net si la cateva magazine. Multumesc
Skip ads

  • dan cristi

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Salut!Si eu am astra g hatch si am gasit becuri de pozitie la Cora,pe leduri si lumina alba.Au fost 10 lei doua becuri.Le-am demontat si am pus pe cele normale,ca s-a luat politia de mine.Asa ca nu te sfatuiesc sa pui de-alea,intalnesti un politist mai zelos si te lasa fara talon..
  • Polygr4m

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Salut Dan , din cate am inteles e voie sa ai pe pozitie lumina alba .. ce nu e voie e xenon nu? nu stiu exact legislatia care e acuma..
  • dan cristi

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Salut!Militienii mi au spus ca ledurile alea nu sunt autorizate RAR si de aia nu-i voie cu ele.Pentru xenoane e obligatoriu sa ai lupa si spalator de faruri.
Skip ads

  • Polygr4m

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Inteleg , dar sunt becuri care nu sunt pe led au lumina alba. Ai voie cu asa ceva?


Ca sa ma intelegi , nu vreau neaparat leduri sau xenon . Exista becuri de lumina alba? ce pot inlocui pozitile?

Uite sunt de la mine din alba iulia si am vazut reclama la ei sper sa nu fac reclama aici " https://www.autolux.ro/?subc...h=products.search "

Ce parere ai? E voie cu asa ceva? sa imi cumpar?

Si as mai avea o intrebare pentru cunoscatori , de exemplu as vrea un sticker sau cum se spune. De pe plafon pana pe capota far o dunga alba gen. Trebuie omologare?
  • Andi_XXL

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2002 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Mergi fãrã grijã cu leduri tip smd la numãr ºi garantat nu vei avea probleme.
Dacã se mai leagã de lumini, se leagã preponderent de cele de la poziþii ºi doar când "cãruþaºii" sunt nesimþiþi ºi-ºi pun briz-brizuri albastre ºi tot felul de panarame.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR