Ai uitat parola? .

• Tibicsrb

• Mesaje scrise: 5
  • Masina: Zafira Tourer A20DTH din 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 07 Nov 2016

radu mirza a scris: Aș vrea să pun kit de led pentru faruri, ce modele sau mărci de calitate știți sau puteți să-mi recomandați? Mersi.

am cautat o gramada pe google, nu am gasit becuri compatibile LED pentru asta..in afara de Philips HIR2 nu am gasit ca s-ar potrivi altceva. aceasi situatie am si eu....astept acum raspuns de la autolux daca au o solutie. poate e un alt tip de bec compatibil cu soclu HIR2.

daca gasesti posteaza aici sa stim si noi Smile.
  • florintrif

• Mesaje scrise: 4
  • Masina: Zafira Tourer din 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 02 Dec 2016

Buna,
Am cumparat si eu o zafira Tourer 2012 luna a 7, motor de 2.0 130 HP un pic peste 200.000Km, in momentul cumparari.
Faruri zi led , navi, clima, oglinzi heliomate, lumini viraj, varianta cu 5 locuri si alte dotari.
Masina a fost verificata la service inainte de cumparare si nu au gasit probleme mari, doar anvelopele de pe fata erau uzate excesiv trebuia sa le schimb, DPF era la 30% si am o zgarietura pe partea din dreapta usa sofer, sub maner, dar nu este sesizabila.
Masina am luat-o din Germania si o folosesc tot aici.
De acasa la munca am 30Km si trec prin toate regimurile de viteze de la 30Km la 100Km pe acest drum am un consum indicat in bord de 6%. aceasta din luna Iulie pana acum in decembrie. Vitezele le schimb pe 2500-3000 ture.
Am facut 4 drumuri DE-RO si nu am avut deloc probleme, pe germania am navigat si cu 220Km si avea o stabilitate foarte buna.
Pe o distanta de aproximativ 400km acasa Germania > granita Austria am navigat cu viteze excesive si pe o foarte mare distanta peste 160km pana la 220km si am alimentat la primul peco de la granita si am calculat un consum de 7%
Acum masina are 220.000Km. Singura problema intampinata recent este uleiul din cutia de viteze care trebuie schimbat, la sub -5 grade nu mai pot sa scot din viteza in care ramana masina sun nu intra in viteze pana se incalzeste.

Sunt foarte multumit de masina.

Discutii similare

Intra si tu in Club!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata

Inchide