Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • VasileNicusorAdrian

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Braila
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Simptome:
Deci se manifesta astfel : vreau sa inchid masina din telecomanda, mi se inchid doar cele 3 usi, inafara de cea a soferului. Inchid din butuc cu ,cheia, se inchid toate cele 4 usi. Aceeasi problema si cand vreau sa deschid masina, din telecomanda toate cele 3 usii inafara de cea a soferului,deschid din butuc cu, cheia se deschid toate cele 4 usii.. Care ar putea fi problema? O zi buna va doresc !

Cod(uri) eroare:
----
Model: Opel Vectra b
An fabricatie: 1996
Cod motor: X18XE
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Ai probleme de instalatie intrerupta,la trecerea din stilp,in portiera...,verifica si vei gasi,probabil,defectiunea...
  • petru78

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Germania
  • Masina: Zafira 2006 Y19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Salut! nu stiu daca ti-ai rezolvat problema, insa imi dau si eu cu parerea: din ce descrii tu, cel mai probabil ai motorasul ars... comanda catre celelalte usi este data de niste microswitch-uri (localizate in motoras sau in yala), iar inchiderea usii tale se face mecanic. singurul mod in care poti vedea daca este ars motorasul sau nu(fara sa desfaci usa, bineinteles), este daca ai butonul de actionare a inchiderii in masina, si atunci vezi daca iti incuie si usa soferului sau nu. daca tot nu iti incuie usa cu problema, atunci, cel mai probabil este motorasul ars.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR