Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • comanmircea

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Simptome: Am cumparat recent un opel corsa din 2001, cu radio blaupunkt porto cd34. Acesta se deschide, insa imediat imi apare pe display "PHONE" si nu pot face nimic, doar sa il inchid. Am incercat sa apas pe toate tastele.
A mai intampinat cineva aceasta problema? As putea face ceva ( gen o chestie atat de simpla incat nu o vad), sau cel mai bine este sa merg intr-un service.

Va multumesc anticipat!

Cod(uri) eroare:
----
Model: Corsa
An fabricatie: 2001
Cod motor: (cod motor?)
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Interesant este ca la modelul asta nu este prevazuta, expres, posibilitatea conectarii telefonului ... Nu apare mentionat in User's manual, dar poate un Minitehnicus a facut o adaptare ...
Ce ti-as sugera eu: prin apasarea butonului SRC, ar trebui sa-ti afiseze sursele audio ptr care este setat (ex: CD, CD changer, AUX) si muti pe alta sursa.
  • comanmircea

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Singurul lucru care merge este sa þin apãsat pe src ºi îmi aratã ora pt 3 secunde. Altceva nimic. Nici un buton.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
O varianta ar mai fi sa-l deconectezi dela curent sau si mai bine sa-l scoti din bord si sa-i deconectezi cablurile (de curent, audio, telefon, etc,) pe rand, vezi ce obtii ... odata ce nu ai cod, nu are ce sa-i cauzeze ...
Skip ads

  • comanmircea

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Când am luat mașina casetofonul nu era montat, era lângã scaunul din dreapta. ªi pe el sunt urme de fortare (când a fost scos).
Am cod la el(e în cartea de service), dar nu îl pot baga. Am mai întrebat pe cineva ºi a zis ca numai la reprezentanta Opel îl pot face, ºi costã destul. În concluzie i-am cumpãrat altul. Ca tre sa plec la drum ºi nu pot fãrã muzicã Smile
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ia legatura cu CristianTM, pe privat, si cere-i o parere, cred ca te poate ajuta (asta daca nu renunti la scula, definitiv)... BP-ul tau pare blocat ... oarecum ...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR