Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • ionutadrian

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Siriu-Lacul Vulturilor(Lacul fara Fund)
GPS: 45.509,26.135
De la Cabana 14 Scaune Siriu va deplasati cu autoturismul 12 km. pânã la coada lacului de acumulare Siriu (sat Gura Siriului), urmãrind conturul lacului pe drumul national Buzãu -Brasov.
Dupã ce treceti de ultimul viaduct Stanca Teharau pãrãsim drumul national, luând-o la stânga pe lânga izvoarele termale, pânã la râul Buzãu pe care-l traversãm pe puntea suspendatã. Trecem pe lângã cabana Vl.Neagrã , traversãm pârâul cu acelasi nume si continuãm sã mergem pe drumul auto forestier, având grijã ca la prima intersectie sã o luãm la dreapta.
In imediata apropiere a Lacului este o cabanã propriete Romsilva ,imprejmuita cu gard(campare),care nu este obligatoriu si deschisã. Ptr. cei mai antrenati, o ispitã poate fi urcarea în continuare pe unul din vârfurile din vecinãtate Mãlâia sau Bocârnea.


Cam asta e tot ce am putut sa adun baieti, gabi tu stii ca am vb azi cu tine, timpul momentan mi-l ocup cu altceva multumesc lui Dumnezeu!
Imi mai fac si timp pt forum bineinteles.
Cum reusesc sa adun mai adun ceva imagini, poestez aici.
Skip ads

  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Multumim frumos , taticule pentru pozele frumoase , Superba zona , ideala pentru ceea ce vrem noi. Anul asta cu siguranta voi fi acolo , 2-3 zile , e prea frumoasa zona , merita din plin!
Maxx-ule, danii , ia uitati zona de facut gratare si bagat bere pina la refuz. Doamne ajuta! Very Happy
Era sa uit ! Sa va traisca fetita, sa creasca mare, sanatoasa si sa aveti numai bucurii impreuna!


Ultima modificare facuta de gabiopel la Lun 28 Mai, 2012 9:17 pm, modificat de 2 ori in total
  • ionutadrian

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc !
Da se poate intra cu masina pana la cabana.
Merita vazut platoul, e superba zona!
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Foarte frumoasa zona la Lacul Vulturilor! M-am interesat si eu cum e drumul si am inteles ca e accesibil doar cu masina de teren sau cu o masina normala dar doar partial pana la cativa km de lac! Eu m-am documentat de drum in toamna si nu stiu daca s-a schimbat ceva de atunci!
Skip ads

  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Daca nu se poate ajunge cu masina sus atunci este o problema .O sa incerc sa aflu cat mai multe informatii despre posibilitatea de acces cu masina pentru ca ar fi pacat sa nu ne facem un weekend frumos acolo.
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
NU se poate ajunge cu masina la Lacul Vulturilor. In nici un caz.
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Azi am fost la siriu cu serviciu si am vb la primarie! In nici un caz nu se mai ajunge cu masina la lac, Mai ales ca dupa ploile astea am inteles ca s-a stricat drumu de tot!
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Atunci trebuie sa ne orientam catre alta locatie!
Skip ads

  • townboy

  • Mesaje scrise: 608
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2000 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Din pacate confirm si eu ca NU se poate ajunge cu masina mica pana acolo.Este drum forestier-pot rece numai masini de teren si TAF'uri.Am fost acolo in 2007 si 2009.Zona este exceptionala.Cateva poze:


Si ca sa va faceti o parere despre starea drumului (nu plouase atunci !)

  • ionutadrian

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Gabi asa cum am promis mi-am facut timp sa ma duc la pensiunea de care ti-am povestit.
Pensiunea se numeste Valea Neagra.
Cum te duci spre Brasov imediat ce treci de viatuctul Gramatic,Siriu, se face un drum la dreapta , cu indicator Pensiunea Valea Neagra, indicatorul pe dreapta.
Este un drum sa zic forestier, bun, se merge bine pe el cu o exceptie unde va trebui sa mergi cu I-a vreo 50m, in rest nu e problema cu 5 persoane in masina va spun din proprie experienta si o sa va arat in continuare si imagini cu turisti, poze facute in data de 17.06.2012 cand am fost acolo in weekend.
Pensiunea dispune de 18 camere, din care 16 duble si 2 camere single.
Baie, televizor, bucatarie pensiune, terase, gratar,etc. rustic ce sa mai...
Se poate inchiria toata vila, am vb cu administratorul, camera este 100ron pe noapte.
Persoana de contact D-l Mares 0744227745 Proprietar Pensiune.
Se pot negocia preturile daca se inchiriaza toata pensiunea.
Nu mi-au dat voie sa fac poze inauntru si nici afara. Se poate gasi si pe net. eu am facut cateva poze in apropierea ei.
in zona daca se doreste sunt neinumarate zone unde se poate campa linistit fara taxe, se poate pescui in rau la pastrav si clean, mreana.
si cateva imagini...
puntea pe care se trece cu masina peste rau pt a ajunge la pensiune. Aveti incredere am trecut.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Frumoasa zona, extraordinara! Pretul la pensiune dupa parerea mea este piperat , dar totul se poate negocia ! Cum se va hotari la intalnire si in functie de numarul celor care doresc sa mearga se va da curs acestei mici excursii . Eu personal , daca as merge in zona Siriu as prefera cortul , spun asta ca a fost prea frumoasa excursia de anul trecut si parca as repeta-o ! Very Happy Oricum am planificata o excursie in tara cu cortul , dar parca ar mai merge una si in zona noastra!
Cand am fost cu max2005 si danii , de la viaductul Gramatic am facut in stanga , am coborat pe albia raului Buzau , si acolo zona extraordinara dar numai posibilitatea de cort si casute. poze aici
https://www.clubopel.com/vie...asc&start=100
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Eu ma bag la o iesire dintrasta, indiferent ca e la cort sau pensiune numa drumul sa fie cat de cat accesibil!
Skip ads

  • max2005

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2008

  • Mesaj Privat
parca m-ar coafa si pe mine Very Happy
  • ionutadrian

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2010

  • Mesaj Privat
e destul loc gabi unde sa pui cortul in zona, o gramada de locuri. e un pic mai sus pensiunea de unde ai fost tu, cunosc zona acolo unde ati fost voi.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Da Ionut zona este superba , exact ceea ce am avut si anul trecut loc destul pt campat , liniste Acum vedem ce vor hotari si ceilalti colegi .Sa se stabileasca o data si daca nu sunt plecat in concediu particip cu mare drag.Anul asta vreau sa fac Cheile Bicazului , lacul sf Ana si in fc de cum se stabileste data , particip si eu!
  • crysty83

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2005 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2011

  • Mesaj Privat
in ce perioada?
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Va salut!
Urmeaza ca in concediu pe linga cele cateva zile pe litoral sa fac si o mica excursie la munte . Traseul vizat de mine ar fi Cheile Bicazului - Sovata- Lacul Sf. Ana - Buzau. Am rugamintea la cine a facut acest traseu sa imi spuna si mie locatii unde se poate campa( la cort).
A Bicaz sau lacul izvorul Muntelui exista posibilita de a campa , exista camping amenajat? Din ce am inteles eu ar fi un camping foarte bine utilat tocmai la Durau dar si cat mai aproape de intrarea in chei sau de lacul Izvorul Muntelui
B Sovata - la fel! daca exista un camping amenajat sau pe unde se poate campa mai in siguranta , sau daca sunt locuri de campat in aceasta statiune
C Lacul Sf. Ana- la fel si aici ,
Stiu ca sunt multi care au trecut si imi pot spune despre aceste locuri dar vreau sa obtin cat mai multe informatii de la cei care si au petrecut concediul in aceste zone cu cortul pentru a ma putea ajuta in gasirea unui loc de campare cat mai sigur .
Octav ... te astept aici sa ma lamuresti pt ca stiu ca imi poti oferi multe informatii la cel mai mic detaliu. Va Multumesc pentru raspunsurile date ! Toate cele bune.
  • nigab

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Am revenit ºi eu din concediu ºi am vãzut ce þi- ai propus, de asemenea, am vãzut ºi mesajul tãu ºi ca sã nu mai cauþi prin postul meu am fãcut o selecþie a ceea ce am scris atunci referitor la Sovata ºi þi le transmit pentru a- þi face o idee ºi a decide în consecinþã:
Am fãcut repede un brainstorming cu harta în fațã și driver-ul, adicã moi, a decis cã urmãtoarea noastrã destinație este Sovata, unde Nicu nu mai face armata, deoarece aceasta nu mai obligatorie. Asta se întâmpla pe 08.07.2011, ora 16.45. Ne-am pus la drum pe intinerariul Vișeu- Nãsãud- Bistrița- Reghin- Sovata. Am fãcut o alegere foarte bunã, pentru cã am gãsit o Sovata, curatã, liniștitã ( cred cã mai mult datoritã orei la care am ajuns 21.30). Umblând hai- hui prin stațiune dupã un loc de campare, am oprit lângã un echipaj de poliție întrebându-i dacã nu cumva știu un loc unde ne putem campa și noi. Foarte inspiratã alegere, deoarece unul dintre agenți s-a pus pe dat telefoane, ca un adevãrat agent turistic, pânã ne-a gãsit un loc unde sã campãm, respectiv la campingul Orokzold ( am înțeles, dupã o discuție cu proprietarul, cã înseamnã "mereu verde"). Bunã orientare ne-a fãcut pentru cã am nimerit la un om gospodar, cu prețuri decente ( 13 lei de persoanã), într-un loc situat central, chiar în curtea proprietarului. Aici am stat cel mai mult din concediul nostru, adicã 3 nopți. A doua zi pe 09.07.2011, am fost din nou la bãlãcealã, de data aceasta la Lacul Ursu, singurul lac helioterm din lume. Ce înseamnã asta: lacul Ursu este un lac de origine salinã, dar beneficiazã de o peliculã de apã dulce, datoritã diferenței de densitate dintre cele douã, așa încât apa dulce de la suprafațã atrage razele solare încãlzind apa sãratã de dedesubt. Este un lac situat la 502 m. altitudine, care la rândul lui se alimenteazã din mai multe surse,dar și alimenteazã Lacul Aluniș, situat la 4 m. sub nivelul Ursului, deci la 498 m. Pe 09.07.2011, am petrecut toatã ziua la Lacul Ursu, iar a doua zi ne-am propus sã mergem la salina Praid, situatã la cam 10 km. de Sovata. Am uitat sã vã spun de la ce vine denumirea de Ursu: potrivit tradiției populare acesta are forma unei blãni de urs.
Mulțumesc frumos pentru gândurile bune transmise, dar sã lãsãm distracția și sã trecem mai departe în povestea noastrã, cã mi-am adus aminte de o chestie interesantã, dintre multe altele, trecutã pe panourile de prezentare ale stațiunii, care poate constitui și logo-ul stațiunii, bine-nțeles dacã s-ar confirma: La Sovata, la Sovata, unde Nicu nu mai face armata, dar poate rãmâne gravidã fata. De ce, pentru cã, așa cum spuneam, printre multele proprietãți ale acestui lac, ar fi și tratamentul de fertilitate pentru unele doamne. Acum nu știu dacã apa este de vinã sau întâlnirile ulterioare, dar pe care le-ai stabilit la plajã pe malul lacului. Razz Shocked
Deci acestea fiind spuse, voi continua prin a vã expune programul zilei de duminicã 10.07., care a debutat cu câteva ture de alergare în jurul lacului, pentru aerosoli, deoarece în jurul lacului este un parc foarte cochet și bine amenajat cu alei luminate, cu bãnci ( nu BRD-uri, BCR-uri sau alte d-astea), cu panouri de informare, chiar și în limba românã, dacã vã puteți închipui ( acesta fiind un mic rãutãcism), ș.a. Iarãși am uitat sã vã mai spun de niște lucruri, care cred cã trebuie știute dacã mergeți în zonã: biletul de acces la lac costã 20 lei pt. adult și ceea ce este mai important este cã, între orele 13 - 15, toatã lumea iese din apã, pentru ca aceasta sã- și poatã reveni, respectiv la stratul de apã dulce deasupra celui de apã sãratã și altã chestie ar mai fi ieftinirea biletului cu 5 lei, adicã 15 lei, pentru acces dupã ora 16. Revin din nou cu programul zilei de duminicã pe care ne-am propus sã o alocãm Salinei de la Praid, aflatã la 10 km. de Sovata. Din ce am sondat prin Sovata- stațiune, am constatat cã nu avem o legãturã motorizatã cu Praidul în afarã de mașina noastrã, dar noi ne-am propus sã mergem fãrã mașinã mai ales cã aruncasem în rucsacul nostru, 2,5 litri de alimente (bere), așa cã am luat-o pe jos cãtre ținta noastrã și dupã parcurgerea a cam 3 km., am întrebat o doamnã aflatã într-o stație de microbuz, dacã nu cumva trece vreun microbuz și cãtre Praid. D-aia am zis mai devreme de Sovata- stațiune, pentru cã noi de acum ne aflam în Sovata-oraș și pe aici trec și alte microbuze decât cele cu direcția Târgu- Mureș. Inspiratã întrebare, din nou, pentru cã dupã 20 min. de așteptare a venit un microbuz care ne-a dus în Praid contra sumei de 6 lei pentru 2 persoane. Ajunși în Praid am achitat 2 bilete de acces la salinã (40 lei- 2 pers.), am sãrit în autobuzul care merge în salinã, deoarece accesul în Salina Praid se face cu autobuzul, am așteptat umplerea acestuia și ne-am bãgat la rãcoare (sper cã nu vã gândiți la închisori sau alte d-astea pentru cã dacã era așa nu vã mai scriam eu amu). E vorba doar de temperatura constantã din salinã care, conform celor scrise pe panourile de informare din interior, nu depãșește 15 grade. Am petrecut cam 5 ore jumate în salinã, între 10 - 15.30 , unde ne-am plimbat, am mâncat, am bãut o bere, am fãcut poze, am și domit un pic. Sincer dacã știam ce e afarã stãteam pânã la sfârșitul programului. Afarã, o cãldurã de topeai pe picioare. Am luat și noi la rând toate spațiile comerciale în cãutare de amintiri pentru cei dragi și ce credeți cã puteam lua de la Praid decât sare bine-nțeles. Am uitat sã vã spun cã dimineațã am întrebat șoferul microbuzului la ce ore sunt curse de întoarcere, acesta spunâdu-ne cã ne putem întoarce chiar cu el, pentru cã va trece prin Praid la ora 17. Uitându-ne la ceas, am zis sã nu mai stãm sã-l așteptãm și sã o luam încet pe jos. De data asta a fost o alegere tare neinspiratã, pentru cã așa cum spuneam era o cãldurã fantasticã și nu știu dacã știți, dar între Praid și Sovata este o șosea care traverseazã un câmp cam 6 km. Pe care noi i-am fãcut, chiar și restul de 4 km., deci practic ne-am întors pe jos.
Dacã te mai pot ajuta cu ceva te rog sã- mi spui ºi se rezolvã!
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc Frumos pentru detalii . Orice detaliu despre locuri de campare in zonele expuse de mine sunt bine venite .
Inca o data Multumesc mult si felicitari pentru modul cum ti ai expus concediul aici pe forum!
  • nigab

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2006

  • Mesaj Privat
ªi eu iþi mulþumesc pentru promptitudinea de care ai dat dovadã atunci când am avut ºi eu nevoie ºi în continuare voi mai cita din ceea ce am scris eu la momentul când am trecut pe unde þi- ai propus tu sã mergi. Pe vremea când am scris aceste lucruri nu mergeam cu cortul, sunt într- adevãr ºi ceva ani de atunci mai exact 6, dar sper ca informaþiile conþinute de ele sã- þi fie cât de cât de folos, cel puþin ca idee. Am fãcut niºte extrase dar dacã vrei sã citeºti mai amãnunþit, poþi sã te uiþi prin postul meu pe la paginile 3,4,5, ca sã vezi ºi ce sfaturi am primit, dar ºi alte informaþii. Succes în demersul pe care þi l- ai propus , vreme frumoasã, kilometrii fãrã probleme ºi concediu plãcut!
"Sa intru putin in amanuntele acestei excursii;am fost am luat copii de la mare si am plecat spre Lacul Rosu,am plecat din 2 Mai pe 02.09 dimineata pe la 4.Nu stiu cum era pe la Bucuresti,dar am zis ca am inceput cu stangul acest concediu,era asa de urat afara si ploua si abia mergeam,noroc ca drumul a fost bun chiar neasteptat de bun pana la bac.Am trecut cu bacu pe la 6.30 in Braila si ne-am continuat drumul.Vremea si-a revenit si ea spectaculos deci erau intrunite conditiile pt. a continua mai cu avant.Am ajuns in Piatra Neamt,ne-am oprit la M-rea Bistrita de la iesirea din oras unde am facut cunostinta si cu primele taxe ce aveau sa urmeze la fiecare vizita intr-o manastire.Dupa aceea ne-am oprit la intrare in Cheile Bicazului unde am servit masa si am admirat peisajele mirifice.A urmat drumul prin Chei, foarte frumos ca peisaje dar terminat ca asfalt,dar ca sa vezi tot oricum trebuia sa mergi foarte incet.Am ajuns in Lacul Rosu pe la 16 am parcat si am inceput sa ne plimbam dar in acelasi timp sa cautam si cazare.Am gasit cu 60 RON/3 paturi.Copii au adormit imediat fiind obositi dupa atata drum,eu cocosu trebuia sa vad meciul nationalei cu Bulgaria,mai bine ma odihneam ca am pierdut pe toate planurile,adica:a trebuit sa ma duc la mama zmeilor sa vad meciu ca nu era tv. in camera si l-am vazut la un bar unde a trebuit sa fac si consumatie si in banii aia a intrat si un fumat pasiv la greu de imi venea sa arunc hainele cand am iesit de acolo.Dupa un somn bine meritat,a doua zi dimineata frig ca in Siberia(7 grade),zic nevasta am pus-o daca e asa de frig,dar a fost alarma falsa ca s-a facut o frumusete de vreme.Daca am vazut drumul ala asa nasol am schimbat un pic planul,nu am mai continuat catre Gheorghieni ci ne-am intors catre Bicaz de unde am facut stanga catre Durau.Ne-am oprit putin pe baraj ,am ajuns in Durau duminica pe la pranz ,ne-am cazat si am inceput sa bantuim pe acolo.In primul rand am platit o taxa de rezervatie in valoare 21RON pt.2 adulti si 2 copii valabila pe toata durata sejurului,dupa care pt. pofta de mancare am urcat pana la cea mai apropiata cabana din traseu adica Cabana Fantanele la o ora de urcat din Durau.Am revenit, am mancat ca de acum aveam si pofta si ne-am facut planul pt. a doua zi,Cabana Dochia.Zis si facut,ne-am trezit devreme,am mancat,am luat niste provizii la noi si la drum.Am plecat pe la 8 si prima oprire mai importanta a fost cam dupa doua ore la Cascada Duruitoarea.Ne-am odihnit un pic si am taiat-o catre Dochia,aflata la 1750m.De aici a cam inceput necazu,cu cat urcam mai mult cu atat era ceata mai deasa si vantu mai puternic asa incat in momentul cand am ajuns sus pe platou(cei care cunosc zona stiu despre ce vorbesc)nu mai vedeam la 5m.,asa de deasa era ceata.Noroc cu poteca ca marcajul nu il mai vedeam.Am ajuns la cabana si am bagat repede cate un ceai fierbinte si ne-am mai revenit un pic din amorteala.Traseul de intoarcere a fost pe alta parte,adica pe langa Vf.Toaca si pe sub stanca Panaghia pe care noi nu le-am vazut de ceata ce era.Coborand vremea se indrepta din nou,asa ca in momentul cand am ajuns la Cabana Fantanele eram deja la maneca scurta si ne uitam catre varf care in continuare statea ascuns sub un strat straveziu de ceata.Dupa ce ne-am odihnit bine la Fantanele am coborat in Durau pe la ora 16 dupa opt ore de urcat si coborat.Noi am considerat ca a fost o zi plina cu de toate si sa stiti ca batea un vant pe sus pe acolo de te dadea jos din picioare si asta vi-o spune un tip cam de 105 kg. cat am eu.Am facut cate o baie si ne-am bagat la scutece asteptand si urmarea.
In Durau am dormit la manastire.Manastire care are in jur niste vile,6 la numar,unde gasesti camere cu 2 paturi,apartamente cu 3-4 paturi si totul in regim hotelier,adica mergi la receptie unde o maicuta iti prezinta oferta, preturile si iti da cheia.Un apartament cu 3 paturi,fara tv.,cu apa calda,foarte curat-70RON.Despre Baile Tusnad nu pot sa-ti zic decat ca m-am oprit in drum spre casa tot cu gandul de a innopta,dar dupa un consiliu de familie am stabilit sa tragem tare si sa ajungem acasa.Ca idee daca vrei eu m-am oprit si pt. a intreba de drumul catre Sf.Ana si domnul care m-a indrumat ,spunandu-i ca as vrea sa si innoptez,mi-a sugerat ca mai bine sa incerc in Balvanyos ca sunt conditii mai bune si preturi mai mici decat in Tusnad.Asa ca decizia e a ta,de la Bixad mai sunt 11-12 km. pana la Balvanyos si undeva cu pana 2km. pana in Balvanyos se face drumul catre Sf.Ana."
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR