Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Dani06

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2009 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Buna seara,
Vreau sa schimb filtrele la un Opel Astra H hatchback din 2009, 1.3 cdti. Am vazut ca sunt mai multe modele; de exemplu: filtrul de ulei pe care il gasesc pentru masina mea se gaseste in diferite marimi si modele. Cum aflu ce fel de filtre am nevoie? Caci daca scriu pe net imi da ca se potrivesc toate la masina mea
  • george_slz

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Buftea
  • Masina: Astra 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Sa le schimbi singur pe toate nu se poate. Merge cel de aer de la motor si cel de polen, si mai merge sa schimbi uleiul si sa schimbi filtrul de ulei(atentie sunt 2 tipuri: unul lung si unul scurt, pui unul gresit si strici motorul).
Totusi filtrul de motorina este facut "special" ca sa nu il schimbi decat cu o cheie speciala, iar accesul e infect, datorita pozitiei si a unor cabluri. Unii prefera sa il demonteze si sa il prinda in menghina, intr-un suport "special" facut, ca sa nu sparga carcasa. Deci nu poti sa schimbi pe cel de motorina!
  • svasile

  • Mesaje scrise: 1,693
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Mergi la magazin si iei ambele modele de filtru de ulei, iar cel care nu se potriveste il duci inapoi.
  • fritzcon

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Da jos protectia de metal de la filtru de ulei iar pe capacul de plastic scrie ce model ai...ufi sau purflux
  • Gull1v3r

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Eu ca sfat și ca preturi comanda de pe net epiesa.ro eu de aici îmi cumpãr cam tot ce am nevoie, la sfârșitul comenzii o sa îți ceara seria de șasiu, dupã plasarea comenzi urmeazã sa te sune ei și dacã ceva din ce ai ales tu nu este pentru modelul tãu de mașinã te vor informa bãieții și te vor ajuta sa alegi altceva potrivit.


Nu vreau sa fac reclama sitului dacã am greșit îmi cer scuze un avans este un site util cu preturi bune.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR