Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • adrianstefaniu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP, 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua. Daca stie cineva, va rog sa-mi spuneti cum pot gasi Cartea de salvare pt.OPEL ASTRA F CARAVAN DIN 1993, fiindca eu nu o gasesc pe site-ul de la ACR. Multumesc.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,452
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ia vezi acilea:
https://www.clubopel.com/lin...-rescuecard.com/.
  • adrianstefaniu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP, 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos, bibu16v.
Am intrebat cum pot gasi Cartea de salvare pt.OPEL ASTRA F CARAVAN DIN 1993, fiindca am cautat-o si eu pe site-ul de la ACR si am gasit doar formatul de carte de salvare pt.OPEL ASTRA F CARAVAN din 1991.
Formatul asta nu se potriveste la masina mea, fiindca pe ea nu am niciun airbag. Ori la asta din 1991 se observa ca are airbag pe volan si pe bordul copilotului.
Stiu ca se urmareste sa aducem la cunostinta pompierilor (care descarcereaza) unde se regasesc pe structura metalica a masinii punctele cu risc de explozie (gen: rezervor de combustibil, amortizoare cu gaz, gazogenerator etc.).
De aceea, revin cu intrebarea pe care am pus-o: unde pot gasi Cartea de salvare pt.OPEL ASTRA F CARAVAN DIN 1993 - care nu e dotat cu airbag-uri?
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,452
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Cu un pic de efort, poti edita pozele sa faci sa "dispara" airbag-urile sau orice altceva te deranjeaza ...Banuiesc ca de adaugat, nu ai ce adauga ... In rest eu nu vad nicio diferenta ... Nu ai GPL sau alte chestii sensibile. Banuiala mea este ca aceasta versiune este acoperitoare ptr modelul cel mai dotat ...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR