Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • dan cristi

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Campania respectiva s-a terminat acum ceva ani buni..Ar fi fost foarte bine sa mai fie activa,ca si jugul meu e ruginit.Am dat jos buretele ala de la scutul de plastic,acum ar trebui sa-l curat de rugina si sa-i dau cu grund si vopsea.Dar parca deja arata destul de rau..nu stiu daca se mai merita sa muncesc la el.
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,830
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Am avut si eu cadru motor fisurat la g.
100 Ron piesa , 200 manoperã, + 4 bucsi din 6( la38 ron/buc).
  • AndreiBat

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Pana la urma updateul final este :
Costuri -
300 Jug- recunosc ca am dat mai mult decat face dar am vazut piesa,am chitanta si o oarecare garantie
400 - Bielete,cap si arcuri spate- ca sa raspund unui post anterior primul mecanic vroia si bucsele sa le schimbe al doilea a zis ca nu
300 manopera cu arcuri incluse

Masina e momentan in service o voi lua maine -Cost total 1000.

Din ce vad aici probabil puteam iesi mai ieftin dar am gasit o oferta mai buna decat a altor binevoitori-5-700 manopera.Ce sa faci e plin de vulturi pe piata auto si un pitigoi e mancat:)

Recunosc ca masina e luata de la un samsar si un singur lucru regret- ca primul mecanic la care am dus-o nu a vazut jugul- tranzactia era deja efectuata nu a fost recomandarea samsarului acel mecanic, doar am gasit unul mai prostut Smile .Acest lucru m-a costat doua cauciuri noi de vara si doua vechi plus cel mai probabil bieletele si cap directie - asa am ajuns la 1500 cost total dupa un an in loc de 5-600 care ar fi fost singurii banuti investiti in afara de placutele de frana pe spate. Nestiinta costa (prostia ii putem spune).

Si sunt cu adevarat suparat ca nu am stiut cu ce merg,daca nu imi tocea cauciurile eu mergeam mai departe fara frica,dupa cum vedeti cand am aflat ce o 'doare' a ramas parcata sau oricum doar drumuri scurte a mai facut

Si ca o incheiere coruptia ucide ca tot auzim pe la tv si ne ucide pe noi cei micuti - 100 lei data la itp,(pentru ca asa trebuie,nu am fost personal sa fac itp ul dar asa cica trebuie ma putea costa mult mai grav), macar daca erau corecti si luau spaga dar spuneau ce are.Un coleg mi-a povestit ca lui i-au luat suta dar i-au zis vezi ca x y si z sunt duse schimba-le

pe mine m-au lasat sa merg mai departe .

Multumesc pentru reply uri
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR