Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
am comandat paravanturi HEKO ...revin cu poze, dupa ce imi sosesc si le montez ( am avut si pe J : calitative, estetice si foarte utile !)
am fost si la reprezentanta...la prima "strigare" , 2 tobe de 1,6 200 cp cu tips-uri cromate , difuzor bara OPC, coliere prindere , aprox. 3400 lei ....maine o duc pentru a fi urcata pe elevator si a se vedea daca merg realizate moficarile astea...daca "da", primesc un discount de 15 % si se apuca de treaba ( comanda piese, montaj, etc ).
fiecare cu "nebunia" lui !
Skip ads

  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
le-am montat ! se potrivesc la fix !
  • Doadrian

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2016

  • Mesaj Privat
mariocb a scris:am fost si la reprezentanta...la prima "strigare" , 2 tobe de 1,6 200 cp cu tips-uri cromate , difuzor bara OPC, coliere prindere , aprox. 3400 lei ....maine o duc pentru a fi urcata pe elevator si a se vedea daca merg realizate moficarile astea...daca "da", primesc un discount de 15 % si se apuca de treaba ( comanda piese, montaj, etc ).
fiecare cu "nebunia" lui !


Modificarea este pur estetica sau te astepti si la alte imbunatatiri?
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
estetic in primul rand si cred ca avand dubla evacuare, mai castig cațiva "caluți" !
Skip ads

  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
e mai complicata adaptarea cu 2 tobe ( cum are 1,6 T), asa ca o sa ma orientez spre altceva (am gasit pe e-bay, sa vad cum reusesc sa le achizitionez).
toba mea e asta :

si ce doresc sa cumpar, sunt astea:
si v-a arata asa:
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Pentru cei interesati sa-si faca modificari estetice si sa "castige" 5-10 c.p., am obtinut de pe forumul Astra K U.K. ( unde m-am si inscris), datele codurilor GM , necesare:
- 39062390 - toba 1.6. 200 cp- 1047 lei
- 13466213 - difuzor bara spate1.6. 200 cp- 279 lei
- 0856078 - colier prindere- 86 lei
Preturile sunt obtinute de la revizieopel.roinainte:dupa:
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Ai facut-o pe garantie? Nu inteleg pt ce ai facut asta, daca vroiai niste cai in plus trebuia sa-mi zici ca am niste stickere care dau +30cp, eu mi-am pus 2 si am 210 cp acum 😂😂😂

Astia din braila pun si lupe in faruri? Fara sa se anuleze garantia? Stii ceva?
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
cum am mai spus , fiecare cu "damblaua " lui ! cum adica , daca am facut-o pe garantie ? daca te referi la faptul ca daca afecteaza garantia, nu afecteaza....operatiunea o fac in service Opel (cand imi vin piesele, termen de livrare 14-20 zile)....la reprezentanta , totalul pretului pieselor era mai mare cu 400 lei, asa ca am comandat la revizieopel.ro !
daca exista lupe originale pentru K ( habar nu am !) , le monteaza si nu afecteaza garantia....de fapt, tot ce e original GM, compatibil ASTRA K si se monteaza ulterior, la ei , nu afecteaza garantia !
si "astia din braila" , de la Radacini , sunt niste baieti super OK , in comparatie cu ce am citit despre "astia din B" !
Skip ads

  • viomnick

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Am o intrebare care nu-mi da pace de o vreme... Credeti ca dispozitivul automat de deschidere a haionului cu piciorul de la modelul ST ar putea fi implementat si la HB ? S-a mai gandit cineva la chestiunea asta? Deschiderea automata a haionului, eu personal nu o gasesc ca fiind un moft. Sunt multe situatiile in care ai mainile ocupate si un astfel de dispozitiv ( chiar daca costa) ar fi binevenit.
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
am rezolvat ! am tobã de 1.6 ! alt sunet, alt "zvâc" ! meritã, va garantez !
  • Doadrian

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Cat a costat manopera? Nu s-a pus probmela pierderii garantiei? In ce sens s-a schimbat sunetul, poti detalia un pic, te rog?
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
170 lei...nu are treaba cu garantia , am intrebat si nu e cazul ! are un sunet mai "gutural" si la acceleratii bruste se simte un plus de putere , comparativ cu ce era inainte !
Skip ads

  • Doadrian

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Au sosit accesoriile comandate cu ocazia Opel 24h:



  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
cat ai dat pe setul de pedale si care e codul GM ( pe accesorii u.k. sunt doua coduri pentru pedale cutie manuala )? le-ai montat la service opel ? daca "da" , cat a costat manopera si daca s-au montat usor !
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Pedalele sunt 200 200 si 250 in total vreo 650 lei, fara reducere, stiu asta ca am vrut sa le dau p ale mele si nuca opc line pe 800 lei pe olx, dar nu le-a vrut nimeni.
  • Doadrian

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Eu am dat 491 lei pe ele si le-am montat singur. Se dau jos cele de cauciuc pe care le ai cum si se pun cele noi. In cazul pedalei de acceleratie se pune cea noua peste cea existenta. Operatiunea dureaza maxim 10 minute. Codul GM este 39042385 dar trebuie sa verifici pe seria de sasiu care ti se potriveste. Nu stiu cu ce difera cele doua coduri GM.
  • viomnick

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua ! De curand sunt posesor de Opel Astra K. Am optat la comanda, jante de aliaj de 16 toli. In perspectiva, doresc sa achizitionez alte 4 jante de acelas diametru pentru a le incalta cu cauciucuri de iarna. Am rugamintea sa ma ajutati cu dimensiunile complete ( fara a fi nevoie de improvizatii) a jantelor de aliaj de 16 toli pentru acest model de masina.
  • viomnick

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua ! Poate cineva sa-mi confirme urmatoarele dimensiuni de jante de la Opel Astra K HB : Diametru 16 toli, distanta intre prezoane 5 x 105, ET 38, latime 6,5 ?
Multumesc !
  • ciprian2511

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2014

  • Mesaj Privat
salutare.
unde ti-ai montat paravanturile? mi-am luat si eu dar nu stiu sa le montez Sad( . Am fost la cei de la EREBUS dar nu au stiu sa le prinda....
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
e simplu...ti-am raspuns la mesaj !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR