Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B
  • omefro

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Nu fiți rãutãcioși, nu e cazul.
Adevãrul e cã putin îmi pasã daca cei din spate dau cu capul în plafon. Nu cumpãr masina pentru cei din spate, nu ca n-ar fi important, dar nu mã intereseazã. Smile
Skip ads

  • ugly_cat2003

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Nu e vorba de rãutați, dar hai sã nu cãutãm nod în papurã. Adicã... vrei spațiu gârlã la cap? I-ați un Land Rover , nu te uita la Insignia. Vrei bord îmbrãcat în piele, oriunde întorci privirea sa vezi numai lux și materiale scumpe? Pentru asta exista Mercedes S Classe. Puii mei, hai sã ne uitãm și la bani. Configureazã o Insignia GS full, fã același lucru cu echivalentul de la BMW, Audi, VW , Mazda, Ford sau Skoda. De primele 3 nici nu te poți atinge, pur și simplu ies din discuție, iar Mazda, Ford și Skoda sunt și ele mai scumpe decât Insignia. Plm, cumva, de undeva, trebuia sã-și scoatã pârleala și ãstia de la Opel : mai un plastic tare pe ici - pe colo, mai un bord din plastic, nu acoperit cu piele, s.a.md. Eu, dacã mi-ar pica niște milioane de euro în cap mâine, direct Mercedes S Classe scrie pe mine. Pânã atunci, asta e... inchid si eu un ochi sã nu vãd materialele proaste folosite la Insignia și pun vreo 3-4 brãduți ca sã nu mai simt mirosul de plastic ieftin.
  • omefro

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Hahaha, hai ca e amuzant postul. Smile
  • ugly_cat2003

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2011

  • Mesaj Privat
pantalon a scris:
ugly_cat2003 a scris:
La mine a durat mai putin. Cool


Ce dimensiune au gumele alea? 30, 35? Sjantele sunt pe 20'? Arata beton, vrem si poze interior pls


Îmi cer scuze, abia acum am vazut postul tau... Embarassed Jantele sunt pe 20” , gumele Continental Sport Contact 6, 245/35/20. Iata si câteva poze din interior:
aici mai multe
Skip ads

  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Super!Sa te bucuri de ea!
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Salutare.Am uitat un lucru ce ma intriga.Dealer-ul nu m-a putut lamuri.De ce insignia nu are sistem spalare faruri.La primul insignia cu AFL aveam.Poate si-a mai pus cineva intrebarea.Eu am termen ianuarie, februarie.
  • niculae matei

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010 A20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2017

  • Mesaj Privat
In italia am vãzut noul insignia 1,6 motorina .același motor de fiat
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
vectragts1 a scris:Salutare.Am uitat un lucru ce ma intriga.Dealer-ul nu m-a putut lamuri.De ce insignia nu are sistem spalare faruri.La primul insignia cu AFL aveam.Poate si-a mai pus cineva intrebarea.Eu am termen ianuarie, februarie.

Pentru ca probabil pe noua Insignia nu mai exista xenox la care era obligatoriu spalatorul... iar la led nu cred ca mai trebuie spalator (la halogen nici atat).
Skip ads

  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,662
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Si, dintr-o data... LED-ul face minuni, reuseste cumva sa lumineze soseaua eficient la un far cu sticla murdara.

Cum se face ca se intampla chestiunea asta ? Pe RO, unde românul din fata ta cu Logan fara aparatori de noroi (dar chiar si cu ele, ca sunt mici) iti va umple de mizerie la un mers pe ploaie de peste 70km/h toata fata masinii ?
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
nici eu n-am observat ca nu o sa mai am spalator dar nu ma afecteaza, oricum era degeaba la primul model. in majoritatea cazurilor trebuia sa sterg farurile cu servetele umede mai ales daca se usca mizeria pe ele. si oricum era limitat numarul de spalari, nu stiu algoritmul dar daca spalam o data trebuia sa mai astept mult si bine pt a 2-a oara.

@ugly-cat frumoasa masina. e diesel ? dupa turometru asa pare. ce impresii ai pana acum ?
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Inca un lucru ma amuza.Daca am comandat sistemul audio Bose pe Sports Tourer, unde pana mea se ascund cele 9 difuzoare?Intrebarea e valabila si la Grand Sport de fapt, pentru ca e hatcback😆😆😆
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
clau70 a scris:
vectragts1 a scris:Salutare.Am uitat un lucru ce ma intriga.Dealer-ul nu m-a putut lamuri.De ce insignia nu are sistem spalare faruri.La primul insignia cu AFL aveam.Poate si-a mai pus cineva intrebarea.Eu am termen ianuarie, februarie.

Pentru ca probabil pe noua Insignia nu mai exista xenox la care era obligatoriu spalatorul... iar la led nu cred ca mai trebuie spalator (la halogen nici atat).


Ciudat...nu inteleg de ce led-ul nu are nevoie...sunt curios si chiar voi studia la Audi sa vad nici ei nu mai folosesc.La insignia cu xenon le spalam frecvent pe vreme rea.
Skip ads

  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Nu am stat sa ma informez de ce si nici nu stiu daca exista ceva in legislație referitor la Led... daca ii trebuie spãlãtor sau nu. Bãnuiesc cã nu din moment ce nu e montat.
Dar ma gandesc ca lumina de la xenon e proiectata printr-o lupa iar suprafata de iesire a luminii e relativ punctiforma si trebuie sa fie curata, altfel lumina nu mai e distribuitã corect.
Led-urile sunt împrãștiate pe o suprafata mai mare, sunt vreo 16 pe un far parca, si nu e neaparat nevoie de spãlat zic eu. Pentru spalat ai avea nevoie de o perdea de apa ca sa le curete pe toate. Ca si la halogen unde oglinda farului care distribuie lumina e destul de mare.
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
din cate am citit nici mercedes nu mai are spalator far la led.
la sistemul audio bose eu am subwoofer in locul rotii de rezerva.
am primit email azi dimineata ca masina s-a fabricat :
Serie Sasiu W0VZT6EC7J1031011
Serie motor T1171238HARX0465
am incercat un VIN decoder dar nu dau multe informatii, o fi prea noua.
  • niculae matei

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010 A20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Dar vati interesat.nui așa ca tot motoare fiat au sub capota.cum se face regenerarea la filtrul de particole.au injector separat cu uree.sau. cele 4 de pe motor.sa le plimbati cu bine
  • vizitator

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
ugly_cat2003: frumoasa masina, bravo., sa o stapanesti sanatos. Culoarea este basic sau ai platit in plus pentru ea? Te intreb pt ca la mine, la Corsa D nu am platit nimic in plus ptr culoarea rosu nemetalizat.
  • ugly_cat2003

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Singura vopsea gratis, in UK cel putin, e acea "royal blue". Eu am vrut-o rosie neapãrat si cum alt rosu nu aveau... "am ales" acel "brilliant" - "lava red". Poza e captura de pe telefon, sper sa se vadã.
Multumesc ptr urari tuturor!
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
sever iulian a scris:din cate am citit nici mercedes nu mai are spalator far la led.
la sistemul audio bose eu am subwoofer in locul rotii de rezerva.
am primit email azi dimineata ca masina s-a fabricat :
Serie Sasiu W0VZT6EC7J1031011
Serie motor T1171238HARX0465
am incercat un VIN decoder dar nu dau multe informatii, o fi prea noua.

Stiu ca avem subwoofer in portbagaj dar tot nu-mi ies 9 bucati cum declara ei.😆.oricum eu am de asteptat mult si bine.la tine nu mai dureaza atat.Eu stiu ca in august e pauza la fabrici.
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
M-am lamurit...Sunt mai putine decat la primul insignia.Doar 8 difuzoare...si nu cele mai bune

http://boseautomotive.co.uk...ts%20Tourer_0.pdf
  • Adi4Opel

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2011

  • Mesaj Privat
sever iulian a scris:din cate am citit nici mercedes nu mai are spalator far la led.
la sistemul audio bose eu am subwoofer in locul rotii de rezerva.
am primit email azi dimineata ca masina s-a fabricat :
Serie Sasiu W0VZT6EC7J1031011
Serie motor T1171238HARX0465
am incercat un VIN decoder dar nu dau multe informatii, o fi prea noua.

Evident, model 2018 Smile

Uite ce date sunt pentru masina ta:
Model Code: 0JT68-INSIGNIA B
Model Year: 2018
Model: INSIGNIA-B
Engine: 2.0L (LTG)
Option codes : AEF ,AER ,AG6 ,AHR ,AH4 ,AJW ,AKP ,AKX ,AQP ,ARJ ,ASV ,ATH ,AVK ,AXG ,AXJ ,AY0 ,A51 ,A8Z ,A9U ,BF6 ,BS1 ,BTM ,B3T ,B9K ,CE1 ,CJ2 ,CJ9 ,C50 ,C59 ,C93 ,C99 ,DA5 ,DD3 ,DD8 ,DWE ,D7A ,D95 ,EBI ,FHO ,FX3 ,F45 ,F46 ,GG7 ,GNA ,GNQ ,G04 ,G99 ,H0Y ,IME ,IO6 ,I18 ,JQ5 ,J71 ,KA1 ,KA6 ,KG4 ,KL9 ,KRH ,KRV ,KSA ,KTI ,K4C ,K4R ,LHD ,LPDW ,LPDY ,LPE2 ,LTG ,LZJ ,MBM ,MCY ,MDT ,MM1 ,MRC ,NE4 ,NJ0 ,NKC ,NKD ,N06 ,N34 ,N37 ,OHD ,OLD ,QKD ,RCW ,SBK ,TASN ,TB8 ,TFK ,TR7 ,TSQ ,TTW ,T4L ,T7E ,T95 ,UC3 ,UD5 ,UEU ,UE1 ,UE4 ,UGE ,UGN ,UHH ,UHS ,UHX ,UJN ,UKE ,UKJ ,UQA ,USS ,US3 ,UTJ ,UTR ,UTT ,UTU ,UTV ,UVC ,UVD ,UVG ,UV6 ,U18 ,VD1 ,VG2 ,VRG ,VRH ,VRK ,VRL ,VRM ,VRN ,VRR ,VV4 ,V83 ,WMJ ,WRA ,WRB ,W4Y ,W7Z ,XL8 ,ZQ2 ,ZQ3 ,4AA ,5A7 ,6X1 ,7X1 ,8X2 ,9L3 ,9X2 , OnStar , OnStar - OVD , OnStar - DMN

Codurile sunt fara descrieri deocamdata in sistemele Opel/GM expuse. Le poti gasi pe unele in .pdf-urile cu preturi/optionale de la Opel/Dealer

Uite ce apar in sisteme cu date neactualizate pentru ca masina s-a fabricat de 2 zile. Cand o sa se actualizeze, masina o sa fie la Gyor Smile

Ce primesti odata cu masina:


Sa o stapanesti sanatos si cat mai putine rechemari in service (vezi ultima poza - sa ramana "No open campaigns available") Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR