Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
eu am comandat scutul metalic imediat cand am ridicat masina. dupa vreo saptamana m-au sunat ca a venit dar pe elevator au descoperit ca nu se potriveste.au comandat altul care a venit dupa vreo luna si a fost montat pe masina in acelasi timp cu aparatorile de noroi. pachetul drumuri grele nu era disponibil cand am comandat eu masina.
Skip ads

  • sergionel

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 2.2dti y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Am c-dat si eu acelasi scut de unde ai luat tu.mi-a conformat asta cineva chiar de la exclusive motors bacau
La 1.5 nu s-a potrivit.aparatori , într-adevãr exista la dealer si sint 300lei.
  • Pavilion8373

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2017

  • Mesaj Privat
Pentru VIN-ul meu (motor 2.0T) am primit de la dealer-ul din Bucuresti urmatoarea "oferta" (atasament)
Dupa acel cod (de care nici cei de la Bucuresti nu sunt siguri ca s-ar potrivi) am gasit pe net urmatoarele produse( la turci culmea si nu in Germania/Anglia etc) - link-urile de mai jos. Curios e ca pretul este de 5 ori mai mic decat ce mi-a dat dealer-ul insa nici macar asta nu ar fi o problema -ci faptul ca m-au anuntat ca nu se gaseste pe stoc la GM?!
In mare parte seamana cu ce apare in schema primita de la dealer insa nu sunt convins ca e ce trebuie.
Daca cei care ati avut contact pana acum cu unele specificatii puteti sa va exprimati o opinie ar fi grozav.
Multumesc

https://www.psaopelyedekparc...ter-muhafaza-saci

https://www.parcaburada.com/...;product_id=49253
Aici spun ca se potrivesc la toate motorizariile dar asta e fals - sunt diferente de forma intre 1.5 T si 2.0. la diesel nu stiu.


  • sergionel

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 2.2dti y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Si mie mi-a dat oferta asta dar dupa forma nu se potriveste niciodatã la 1,5t.poate ala turcesc.eu zic ca intr-o luna doua va aparea ceva concret aftermarket.
Skip ads

  • ANan

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Pentru cei interesati de modificarile care au aparut in configurator in urma update-ului opel din decembrie 2017 !
Eu am avut noroc ca imi crestea costul masini cam cu vre-o 1500E ! Este un link de pe un site nemtesc tradus in google translate !
https://translate.google.ro/...l&prev=search
  • hidosu_goe

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
din pacate nu arata decat codurile de stare a le livrari Smile
despre ce vorbesti..... ?
detaliaza te rog.......
  • ANan

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Update link http://www.opel-team-nieder...n.de/2018-05.html
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Pentru delectare. http://www.youtube.com/watch?v=Ox2zNEkjkCs
1.30 : se pare ca filtrul de particule tot langa motor a fost pozitionat Cenzurat
Skip ads

  • vizitator

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
MAndreiPetrica a scris:1.5 140cp B15XHT


Petrica, ce parere ai de motor, acum cand a trecut ceva timp de cand ai masina?
Se infige? ai demaraj? Consumul cum este?
Stau si eu in dilema intre 1.5 benzina 140 CP si 1.6 diesel 136 CP.
Merci de raspuns.
  • MAndreiPetrica

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Insignia 2017 B15XHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Am postat niste impresii la cateva zile dupa primul meu drum mai lung (Vezi pag 24). Singurul lucru care s-a schimbat de atunci e consumul mediu. As cum se vede mai jos a fost in crestere in prima luna dupa care a urmat o panta descendenta, Acum consumul mediu e de 8.1,pe luna asta am consum de 7.3. Ce mi se pare ciudat e viata la ulei care a ajuns la 65% in 4300 km. In ritmul asta fac revizia la 10000 km.


  • vizitator

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Da, am citit ce ai postat, insa asteptam un update. Ma gandesc ca poate dai mai mult detalii despre dinamica masinii cu motorizarea 1.5 turbo 165 CP.
In rest ma bucur ca esti multumit. Consumul de 6.1-6.3% la 130 Km/h este unul foarte bun.
  • sergionel

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 2.2dti y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
masina este destul de vioaie daca o calci ferm.urca si trage liniar.nu am depasit 150-155km/ora.la 140km/ora are 7,1l consum.
Skip ads

  • vizitator

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
merci de feedback.
Consumul mi se pare f bun pentru gabaritul masinii...
  • ANan

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Salut la voi cat a fost masina in code 35 (Car on the production line ), la mine de aproape 2 saptamani e in codul asta, iar livrarea o am estimata in 01/31/2018 ? Cat timp le-a luat de cand masina a fost in cod 38 produsa pana a ajuns la dealer ?
  • Geronimo

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Salut!
Cum si unde verificati statusul comenzii? Eu am intrebat dealerul si mi s-a spus ca doar ei pot verifica statusul comenzii.
  • Constantin SEJ

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Insignia 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Eu nu mai verific nimic. Am comandat-o la inceput de septembrie...
  • AState

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Ptr geronimo: daca ai VIN vezi in acest thread ca pusese cineva un lik de genul opewebapi.... faci copy paste la link si doar stergi VIN de acolo si il pui pe al tau.. Parca pe la pagina 20-22 era linkul pus.
  • ANan

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2017

  • Mesaj Privat
@Geronimo

Pe la pagina 19-20 cum zicea AState gasesti procedura, insa iti trebuie un cont de myopel ca sa ai access.
Poti sa faci interogarea daca ai VIN(nu il ai decat dupa ce masina este in status 38 ) sau JOB no (codul de comanda intern) de la dealer !

Masina mea a ajuns in cod 42 deci probabil a plecat catre ungaria ! Deci inca vre-o 2 saptamani si e in tara ! Urmatoarea mea intebare este cand poate Dealerul sa emita factura proforma ?! deja masina este produsa si are VIN !
  • AState

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Daca e ptr leasing, insa cred ca si ptr plata imediata este valabila treaba situatia e urmatoarea: la mine radacini a emis factura catre impuls in ziua in care a ajuns masina la ei. In cazul meu masina a aju s pe 15.11 la ei Pe 16.11 au emis factura a fost platita in aceeasi zi spre seara ( ora 16.00) si nu primisera confirmarea platii ca era tarziu asa ca am luat masina pe 17.11 la pranz. La codul 42 e ciudata treaba se poate sa ajunga repede 2-3 saptamani sau ca in cazul meu o luna. Totul e in fubctie de cate masini sunt programate ptr un dealer, ca daca nu au barem 6 sa umple un transport nu prea trimit. Tinem pumnii sa vina cat de repede ca e super masina
  • ANan

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Salut si tot de la radacini am comandat-o eu o iau prin credit auto si am nevoie de proforma daca se poate inainte sa ajunga la ei pt ca dureaza pana se aproba creditul cam 3 saptamani + alergatura dupa casco inainte de credit ... dupa carea inmatricularea tot prin ei vreau sa o fac din lipsa de timp ! Deci dupa cum ziceam masina e posibil sa apara pe la mijlocul lunii viitoare, chiar daca in estimarea de la opel e sf luni !

@Constantin SEJ pai nu ti-a ajuns din septembrie(inceput sau sfarsit) pana acum masina ?! Eu am comandat-o la sf lui noiembrie !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR