Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Stai liniștit ca nu crapã nimic. Intra în limp mode și nu mai trece de 3k de ture. Ar fi bine dacã ai putea sa faci o proba cu un senzor MAP care știi ca funcționeazã bine. În felul asta ai limita aria cãutãrilor și te-ai axa doar pe EGR și turbo.
Eu când am anulat EGR-UL pe op-com aveam aceleași valori ca ale tale, funcționa perfect. Problema e ca dacã piesa e îmbãtrânita nu va merge în parametrii și-ți va da peste cap tot inclusiv debitmetrul.
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Ok am inteles,dar prima data cand am facut turbina masina tragea foarte bine nu aveam nici o problema cu egr,dupa ce am fost a doua oara masina nu mai trage deloc...asa de repede s-a infundat egr? Am sa incerc sa scot mufa de la egr sa vad daca e vreo schimbare la mers.numai bine!
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Am curatat egr,intr-adevar nu avea cum sa inchida bine,avea un pic de mizerie,nu exagerat important e ca a iesit bine,masina nu se mai tureaza asa tare dar cu turbina e la fel,nu trage chiar bine si fluiera. O sa merg din nou la tester sa vad ce zice iar daca nu e in regula sunt hotarat sa imi iau banii inapoi. Revin daca rezolv ceva. E cineva care imi poate recomanda reconditionarea turbinei in alta parte?
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Pe tester e bine,turbina e in parametrii,am ramas cu suieratul...atata timp cat e in garantie o las asa si asta e...
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Am vorbit cu mai multi mecanici si mi-au zis ca nu e neaparat problema daca suiera,acum nu stiu ce sa zic sunt multumit ca masina trage,pe viitor daca o sa mai am probleme o sa imi cumpar una noua ca asa cred ca e cel mai bine.Va multumesc tuturor celor care m-ati ajutat! Numai bine!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR