Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Costel Bobric

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Simptome: Am un Opel astra G, 2,0L si am o problemã: se aprinde martorul motor o masinã cu o cheie pe ea si imi taie pedala , care ar fi problema ? Daca mã poate ajuta cineva.

Cod(uri) eroare:
----
Model: Astra
An fabricatie: 2002
Cod motor: Y20DTH
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
daca te apuci sa cauti putin in dreapta sus pe site vei gasi toate informatiile necesare. primul hint pe care ti-l dau: DIAGNOZA restul gasesti ca informatii. nu era necesar sa faci un topic nou pentru intrebarea ta ca exista informatii destule. (posibil EGR, debitmetru si multe altele...)
  • Costel Bobric

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2017

  • Mesaj Privat
da am facut nu o diagnoza poate 7 degeaba ,si în legatura cu EGR e pe vacum nu electronic. plus ca am schimbat si electro valva .iar debitmetru char nu are nici o treaba cu asta
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,486
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Problema se pune un pic invers decat o pui tu: nu contr(azic)andu-te cu membrii forumului vei capata ajutor, ci colaborand cu ei si furnizandu-le informatii utile/precise ... Parerea mea ...
In alta ordine de idei, zici ca ai facut tz diagnoze, dar nu binevoiesti a ne spune si noua ce coduri de eroare ai avut, care au disparut ... macar... zic si eu, sa stie cineva de unde sa-nceapa ...
A schimba piese dupa ureche nu e (neaparat) calea spre succes, mai degraba spre sapa de lemn ...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR