Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • andrei0481

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salutare, referitor la directionarea aerului catre parbriz -am patit-o si eu, am incercat toate metodele posibile pana am ajuns la demontarea bordului, acolo am descoperit garnitura de la clapeta care directioneaza aerul spre parbriz/picioare(din cutia de climatizare) foarte rigida si pe vreme racoaroase se rigidiza si mai tare si practic se bloca pe peretele unde ar fi trebuit sa culiseze. Aceasta garnitura este "tratata" cu o vaselina speciala care are rolul de a o pastra foarte moale, insa vaselina folosita de producator nu este cea mai buna si in timp aceasta garnitura se rigidizeaza nemai culisand usor si automat motorasul care schimba pozitia clapetei merge ori in gol si in timp se tocesc dintisorii de plastic, ori ramane blocat. Singura solutie a fost inlocuirea intregii cutii de climatizare. Am inlocuit-o cu una second hand si de 3 ani de zile vad ca merge perfect. In ceea ce priveste costurile-450 de lei piesa sh, iar manopera a fost facuta de un foarte bun prieten.Recomand insa demontarea/montarea bordului a fi facuta de cineva priceput si rabdator, altfel....sunt multe cleme de plastic pe care,daca nu ai rabdare si experienta le poti spparge usor
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR