Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • ionutz01

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Daca nu am factura le pot face ceva?
Skip ads

  • Bogdan101996

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Nu prea cred.. Du-te peste ei,cu amenințãri,OPC si alte cele, si poate rezolvi ceva. Prea multi bani pentru un element, eu la G-ul meu,sa-mi schimbe aripi spate,sudat chituit,vopsit+vopsit bara spate ca am spart-o si am luat alta mi-a luat 400 lei. Dar a lucrat 3 zile..
  • ionutz01

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Pai m. Am dus ca oamenii erau profesionisti, creca daca o vopsea un gica la scara blocului era mai profi
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2010

  • Mesaj Privat
jgyprime a scris:gazarea se facea la dacia 1300 unde nu prea conta cum arata masina si nici cum functioneaza...
la masinile moderne se face test de culoare pe unul din elementele de culoare originala ale masinii, se prepara computerizat vopseaua la nuanta corecta si apoi se vopseste elementul in culoarea corecta.
dupa procedura asta, diferenta de nuanta abia este observabila si se poate observa doar cu un ochi antrenat.

Defapt tehnica se numeste colour blending, nu gazare si se foloseste pe scara larga (nu doar la dacia 1300). Oricat de mult ai incerca, daca vopsesti doar un element fara se se faca blending, vor fi diferente de nuanta.
Se vopseste reperul si se face blending pe reperele alaturate, apoi se lacuiesc toate.
Skip ads

  • ionutz01

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2016

  • Mesaj Privat
M-am dus la ei, au recunoscut ca e gresita culoarea ca nu e vina lor e vina aluia care a facut culoarea etc. Cred ca o sa-mi revopseasca elementul fara nici-un ban in plus.Ei nu au zis nimic de bani , eu in graba nici nu am intrebat.
  • Masina C

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2016 xer16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Buna ziua, are cineva informati de tinichigerie/vopsitorie opel astra sedan , procedura ca la carte schimbat portiere stanga si revopsit toata partea fara a se vedea diferente .Mutumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR