Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • BC15HFM

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Salut opelisti! As vrea sa demontez consola centrala sa o colantez cu folie de carbon sau ceva folie fosforescenta sicnu stiu exact cum sa o dau jos . Daca ma poate ajuta cineva sa imi explice pas cu pas . multumesx frumos !
  • maryusuku

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2013

  • Mesaj Privat
https://youtube.com/watch?v=ORkQpVHS1rM
  • DiplomaT

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2015

  • Mesaj Privat
In primul rand ai grija de fel de folie folosesti si cum o aplici. Daca pui d-aia ieftina sa nu te astepti ca o sa reziste cand va veni caldura.
In al doilea rand, ca sa desfaci consola ai nevoie de o surubelnita torx 20 sau 25(nu mai stiu sigur).
1.Deschizi scrumiera, scoti tavita din ea, scoti plasticul de la bricheta si deasupra brichetei ai 4 suruburi, 2 de la bricheta si 2 de la consola.
2.Dupa ce ai desfacut suruburile de jos, cu o surubelnita dreapta scoti suportul de acte/pahare/cd-uri sau ce ai tu acolo.
3.Scoti casetofonul, ai 2 suruburi torx si acolo.
4.Daca ai AC manual, la panoul de comanda ai 4 cleme(2 sus, 2 dedesubt) care le indepartezi cu o surubelnita subtire si apoi impingi de butoane inspre fata masini.
5.Dupa ce ai scos si panoul de la AC, incearca sa ridici cu incet de masca, pentru ca sus ai mufa de la display si de la butonul de avarii.
6.Montajul se executa de la pasul 5 catre 1.

Iti recomand ca inainte sa incepi sa o colantezi(in cazul in care este jegoasa consola) sa o speli cu CIFF pentru vase si cu un burete mai aspru. O sa ai ceva de frecat la ea, dar ramane ca noua.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR