Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • valichivu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Domnilor am fost la service si am remediat problema cu portbagajul.dupa ce l-au deschis pe interior cu o surubelnita au dat jos capitonajul si au scos mufa care alimenteaza motorasul au bagato la loc si functioneaza. Au spus ca se intampla des chestia asta. Acum sa vad unde repar cimul. Va salut.
Skip ads

  • CRAZY WOLF

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2012

  • Mesaj Privat
salut. Daca intri in portbagaj pe haion in interior este un locas de unde se poate deschide si manual .Exista un dop rotund de plastic care ascunde in locas patrat care prin rasucire deschide portbagajul manual .Are cam un cm patrat(fix in mijloc) desfaci apoi fata de plastic,scoti intrerupatorul si il cureti cu spray pt. contacte ,verifici daca ai facut treaba buna si montezi totul la loc....sau schimbi contactul in cel mai rau caz. BAFTA
  • valichivu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Problema cu portbagajul s-a rezolvat. Cred ca a fost un contact imperfect ptr ca mecanicii au scos mufa de curent de la inchidere au bagat-o la loc si merge. Au spus ca la modelul asta asa se intampla au avut multe cazuri de genul. Acum urmeaza sa vad unde repar cim-ul. Poate stie totusi cineva. Va salut.
  • valichivu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Mai baieti ce se intampla cu mesajele mele pe care le-am lasat?
Skip ads

  • valichivu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Domnilor va salut. Am si eu doua intrebari. Imi poate spune cineva unde este amplasat senzorul esp pe coloana volan? Iar a doua am aflat ca la Pitesti repara cineva cim-uri aveti idee daca are rost sa ma duc de la ploiesti pana acolo? Ar mai fi cineva Mihai la bucuresti dar nu am nr lui de telefon. Daca ma poate ajuta cineva cu numarul de telefon sau cu alta idee. Multumesc.
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Senzorul de rotatie YRS la Vectra C este sub bricheta/scrumiera.
Poti lua CIM model mai nou de la dezmembrari. Reparatia unui CIM costa cam cat unul s.h.
  • valichivu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Baieti am rezolvat problema cu cim-ul. Am cumparat unul sh si mi la schimbat si instalat Nicu la Bucuresti. Iar acum merge ceas. Are tec 2 si 3 super baiatul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR