Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • kettner

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: ploiesti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
si nu stiu care e cea mai buna solutie ptr scula audio care lipseste..un cdr00 sau un mp3 din comert..
astra e caravan diesel, are TID, si doar preechipare audio..
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
eu as merge pe un cdr
1- nu iti bati capul cu compatibilitatile mufelor, sigur se potriveste, ai afisaj pe displayul masinii, etc
2- e negru, se incadreazabine in bord, spre diferenta de mp3-urile din comert, care au tot felul de luminite, sclipituri, etc.. (parerea mea)
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Cea mai buna solutie e cea mai apropiata de ceea ce iti doresti tu. Daca iti ajunge un cd player, iti recomand cu caldura CDR-ul din echiparea standard, il poti monta singur. Daca ai nevoie de MP3, DVD si alte exotisme, studiaza bine piata.
  • kettner

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: ploiesti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
incep sa ma luminez...
recomandari ptr CDR?!
Skip ads

  • nick

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2006

  • Mesaj Privat
delco cdr500 sau vdo cdr500. eu am avut si am fost multumit de ele. Mi-a placut mai mult vdo cdr500, parca un pic mai ingrijit lucrat. In rest, nici o problema, doar ca tu alegi.
  • kettner

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: ploiesti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
care ar fi diferenta?! intre vdo si non vdo?!
  • nick

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2006

  • Mesaj Privat
la vdo reglajele pentru inalte, bass,fader si balance sunt digitale,iar la delco sunt pe potentiometre traditionale; o diferenta nesemnificativa zic eu, ar fi si pe calitatea sunetului si a receptiei radio. eu acum am un philips ccrt700 cu magazie. Deci am optat tot pe produse stock, desi in dulap acasa mai am un becker traffic pro cu display galben care se potriveste super pe opel astra. dar cu am mai spus, este optiunea ta ce anume vrei sa-ti montezi pe masina.
  • turatii

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Poti lua un VDO 773 MP3 - este excelent, ai si MP3 si decat il bagi si totul se potriveste. Inclusiv iluminarea.
Skip ads

  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Daca ai macar radio pe masina poti incerca un modulator FM cu un stik de memorie pe care-l alimentezi de la bricheta , iesi mai ieftin dar calitatea sunetului este ceva mai slabuta .
  • amarius7

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie:
  • Masina: Astra 1.4l twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Cd mp3 player compatibil cu afisajul de pe astra este: VDO CD 2304 mp3 (500ron) sau VDO CD 5404 MP3X (450 ron). Aparate bune si care se incadreaza bine cu bordul de pe astra plus sunt compatibile cu afisajul (compania producatoare este siemens). Daca vrei un player bun cu putere mai mare si claritate te sfatuiesc sa te gandesti la Pioneer din seria 2007 (au ameliorat receptia radio). Eu am Pioneer deh 3900 mp (400 ron) si sunt foarte multumit (atat de radio si de cum se aude cat si de cum arata - e elegant) de el desi as fi vrut deh 40mp (500 -550 ron)(dar e cam uratel desi muuuult mai performant decat al meu - numai HPF si LPF fac toti banii). Daca ai bani te poti gandi si la Pioneer deh 4900 mp sau deh 5900 mp. Te mai poti uita la JVC tot modele 2007. Atentie orice player cumperi sa fie pentru Europa ca altfel nu prinzi radio deloc. Alpine are cateva player-e cu afisaj portocaliu si se aud bine dar am inteles ca au fost probleme de fiabilitate cu ele. Clarion iar e de luat in seama dar modelele de peste 700 ron (clarion are prostul obicei sa reconditioneze piesele).
Daca vrei calitate la pretul cel mai bun: Pioneer.
Daca vrei compatibilitate cu afisajul Opel Astra: VDO.
Daca nu-ti place nimic dintre Pioneer si VDO: JVC, Alpine, Clarion, Blaupunkt (modele peste 750 ron - recomand Casablanca de la DOMO).
Fereste-te de Sony (procesor slab de sunet = sunet metalic, radio bun), de Panasonic (la unele modele sare CD).
Te sfatuiesc sa cauti sa pui boxe apropiate de puterea maxima a player-lui (toate player-le au puterea maxima de iesire intre 18 W si 25 W) daca nu intentionezi sa pui amplificator. Cauta sa pui boxe de 30 - 35 W maxim - se vor auzi mai bine direct de pe player decat cele de 50 W. Bineinteles conteaza si marca.
  • kettner

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: ploiesti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
thanks, Guru!
  • amarius7

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie:
  • Masina: Astra 1.4l twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Nu sunt Guru.
Am cautat si eu mult timp Cd mp3 player. Odata cand ma hotarasem sa iau Hyundai accent si apoi in perioada de asteptare pentru astra.
Deci nu lua chiar de bun tot ce ti-am scris. Personal sunt incantat de Pioneer-l meu dar mai intreaba si pe altii. Plus ca e bine sa te duci intr-un magazin si sa butonezi player-le de acolo. Eu asa am ales deh 3900mp - era singurul player care prindea cat de cat radio (eu ascult mult radio) dintre toate cele expuse.
Skip ads

  • cristi30

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Eu am luat masina cu VDO CD 413 din fabrica, se aude destul de bine, insa nu are MP3.
Pentru asta mi-am luat Pioneer DEH-3900MP, care mie mi se pare foarte bun, mai ales calitate-pret, are si intrare AUX frontala la care pot sa conectez PDA-ul sau alte device-uri, si are si o putere mai mare, 4x50W in loc de 4x35W la VDO.
Singura chestie e ca afisajul nu are aceeasi culoare cu restul masinii. Acu depinde si cate probleme iti faci din cauza asta Very Happy.
  • cul15

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Cd mp3 player compatibil cu afisajul de pe astra este: VDO CD 2304 mp3 (500ron) sau VDO CD 5404 MP3X (450 ron). Aparate bune si care se incadreaza bine cu bordul de pe astra plus sunt compatibile cu afisajul (compania producatoare este siemens).
te contrazic eu am pe masina cd 5404 mp3x de la vdo si nu se potriveste cu displaiul decat daca ii cumperi un adaptor care este cam cat mp3-ul plus un soft separat ptr display
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Eu am alpine si ca sunet (intre cele obisnuite sa-i zic) e peste toate si nici probleme de fiabilitate nu am intilnit, e drept ca nu am copii mici Very Happy
Daca ar fi sa imi cumpar acum ceva, mi-as lua un dvd player/divx ceva o marca mai ieftina, de asta as zice ca CD-ul (fara mp3) him e cam vechi totusi si o sa vrei in scurt timp altceva.
In ce priveste luminarea din bord ... cred ca se poate rezolva, oare iti poti pierde garantzia daca schimbi becurile?
  • VS-03-MIC

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Salut Baieti ,este cam vechi topicul asta dar, aduc o noutate , am reusit sa gasesc un cd player ,original opel , VDO CD 441 XED, Opel compatibil cu Display -ul masinii si Comenzile ,Fara nici un adaptor sau alte porcarii ,
Arata volumul pe display, arata melodiiele Sub Forma :TR01 si in partea dreapta arata si minutele cate are melodia, are RDS, Speed Dependence Control, etc Este compatibil Cd Changer, Scrie si pe el pe fata Very Happy este super se potriveste si in bord Foarte bine , posibilitate de adaptare telefon s.a. Pretul este de aproximativ 400 lei RON Am sa pun si un link cu ajutorul caruia puteti comanda sau sa il vedeti si voi
http://images.google.ro/img...6hl%3Dro%26sa%3DN
  • lupu_sandu

  • Mesaje scrise: 622
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2007

  • Mesaj Privat
amarius7 a scris:Cd mp3 player compatibil cu afisajul de pe astra este: VDO CD 2304 mp3 (500ron) sau VDO CD 5404 MP3X (450 ron)......


Avetzi idee daca VDO CD 2304 este compatibil cu comenzile de pe volan?
  • nico3

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2004

  • Mesaj Privat
amarius7 a scris:Nu sunt Guru.
Am cautat si eu mult timp Cd mp3 player. Odata cand ma hotarasem sa iau Hyundai accent si apoi in perioada de asteptare pentru astra.
Deci nu lua chiar de bun tot ce ti-am scris. Personal sunt incantat de Pioneer-l meu dar mai intreaba si pe altii. Plus ca e bine sa te duci intr-un magazin si sa butonezi player-le de acolo. Eu asa am ales deh 3900mp - era singurul player care prindea cat de cat radio (eu ascult mult radio) dintre toate cele expuse.


As vrea sa-mi cumpar si eu DEH 3900, am vazut ca e oferta in Carrfour, si as fi vrut sa stiu daca il pot monta singur in locul celui standard (radiocas) respectiv daca mufele se potrivesc sa nu trebuiasca sa ma duc la un atelier.
  • arroyo

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 1.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Hai chiar nu e nimeni care poate sa ne raspunda odata la aceasta intrebare????? Ce model de mp3 se potriveste perfect cu comenzile de pe volan si afisajul din bord??? Puneti niste poze ceva, spneti exact numele adaptorului folosit la imbinarea mufelor dintre mp3 si mufa stock a masinii.....vreau ceva concret , nu niste pareri despre ce ar trebui sa mearga, nue nimic clar pe acest forum despre problema asta..... [b]
  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
eu mi-am cumparat un pioneer deh-3900, cel din oferta de la carrefour. La montare am avut nevoie de un adaptor pentru antena de radio, care este in jur de 35 ron. Pentru a avea functionabile si comenzile de pe volan am intelesca adaptorul este in jur de 200-250 ron la importator, Sun Audio Electronics, si are codul CA-R-PI.151. ca sa fiti siguri sunati si voi si intrebati... poate am inteles eu gresit
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR