Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • sebi22

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Salut tuturor. Am un Opel astra f si i-am pus acum câteva luni închidere centralizatã prin telecomanda briceag aftermarket si as vrea sa se închidã geamurile atunci când o încui. Modulul are functia închidere geamuri dar nu stiu de ce fir sa leg la butonul de la geamuri. A mai fãcut cineva asta, ca nu am gãsit pe nici un forum? Precizez ca firul pt geamuri din modul scoate -.
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,485
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Exista o metoda, am vazut-o aici pe forum, prin care poti inchide geamul/rile din telecomanda, fara multe complicatii tehnice, prin montarea unei diode undeva in instalatia electrica din portiera ...
  • sebi22

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Eu ma refer sa ma leg la modulul aftermarket. Are ieșire specialã pt geamuri, dar nu știu unde sa îl leg. Închiderea de pe mașina nu îmi merge foarte bine și dacã mai leg și geamurile cred ca se va strica de tot.
  • sebi22

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Chiar nu a fãcut nimeni asta ...?
Skip ads

  • sebi22

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Salut. Mi s-a stricat închiderea și trebuie sa iau alta. Întrebarea mea e dacã pot sa o iau de pe o Vectra b și sa mi și închidã geamurile atunci când o încui? Ma refer sa se închidã atunci când țin cheia întoarsã spre încuiat. Mașina mea este astra f. Nu am gãsit nicãieri dacã pot sa fac acest lucru. Sper ca ma poate ajuta cineva. Mulțumesc.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,485
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Din cate stiu eu, la nivelul Astra F si, cred, Vectra B, nu modulul de inchidere centralizata face asta, ci doar modulul "confort", care da comanda catre geamuri ...
  • sebi22

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Și pot sa îl iau de pe o Vectra b și sa îl pun pe a mea? Nu știu ce fire sa leg la mine. Și unde se gãsește pe mașina? Poate îl am și eu pe mașina și nu știu...😂😂
  • sebi22

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Sau ce culoare au firele pe care trebuie sa dau impulsul pt închiderea geamurilor?
  • sebi22

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Mașina mea nu cred ca are modul confort deoarece dacã țin cheia întoarsã pe încuiat nu se închid geamurile. Dar dacã pun contactul și apãs pe buton sa închid un geam el se Închide chiar dacã dupã aceea scot cheia din contact și o încui. Adicã dar dacã ii dau impulsul el se ridica singur dupã aceea. Dar nu știu cum sa fac sa se închidã ambele in același timp, adicã speram sa fie un fir cãruia sa ii dau impuls și sa se închidã ambele geamuri. Pot face acest lucru dacã nu am modul acela "confort"?
  • sebi22

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Chiar nu ma poate ajuta nimeni sau nu am postat unde trebuie?! Nu pot sa stau cu mașina așa și nu știu ce sa fac. Zic sa nu iau alt modul și sa nu pot face nimic cu el...
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,485
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
sebi22 a scris:Și pot sa îl iau de pe o Vectra b și sa îl pun pe a mea? Nu știu ce fire sa leg la mine. Și unde se gãsește pe mașina? Poate îl am și eu pe mașina și nu știu...😂😂


Cel de Vectra B nu este compatibil, doar de Corsa B, Tigra A, Calibra, Vectra A, Senator B...
Se afla pe stalpul A de pe dreapta, la baza lui, la picioarele pasagerului ...

sebi22 a scris:Mașina mea nu cred ca are modul confort deoarece dacã țin cheia întoarsã pe încuiat nu se închid geamurile. Dar dacã pun contactul și apãs pe buton sa închid un geam el se Închide chiar dacã dupã aceea scot cheia din contact și o încui. Adicã dar dacã ii dau impulsul el se ridica singur dupã aceea. Dar nu știu cum sa fac sa se închidã ambele in același timp, adicã speram sa fie un fir cãruia sa ii dau impuls și sa se închidã ambele geamuri. Pot face acest lucru dacã nu am modul acela "confort"?

Ti-am sugerat in prima mea postare de pe acest topic ca este o metoda, destul de simpla tehnic, de a inchide si geamurile atunci cand comanzi inchiderea usilor, dar se pare ca astepti mura-n gura ...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR