Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Mercere, ledurile de usi si de schimbator de unde le-ai luat?
Se poate un link?
Skip ads

  • deleted-113157

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Codurile de GM sunt:
Consola centrala : 13318427 apx 150 ron
2 x lumini pe usi 13319462 vreo 70 bucata
Poti sa dai comanda si pe la noi , platesti un 50% avans.
Poate va ajuta si ceva tutoriale gasite de mine pe net.
https://www.vxoc.org.uk/foru...ND-THE-GEAR-GATOR
https://www.vxoc.org.uk/foru...bient-door-lights
Nu se aplica intocmai dar este un bun starting point.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Multumesc.
  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
PEmil, dai tu 300 lei pentru nimic?
Skip ads

  • deleted-113157

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Acum ce sa zic. Si cand pui jante de aliaj dai de la 2000 in sus pe nimic. Se merita sau nu ... fiecare stie mai bine...
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:Mercere, ledurile de usi si de schimbator de unde le-ai luat?
Se poate un link?

Daca doresti sa cumperi ledurile, la instalat te ajuta Cristi ( electricianul de la Radacini )...super meserias ! Piesele le gasesti pe site-ul https://www.pieseautoradacini.ro/
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Mariocb, am vorbit cu Cristi daca le poate monta si a zis sa ma duc cu ledurile...
Interesant ar fi fost sa le monteze la el acasa (manopera mai mica), nu la Radacini..., dar nu stiu daca se pastreaza garantia...
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Nu are nicio legatura cu garantia...rezolva in privat, asa cum ai spus , e mai ieftin ( eu mi-am pus leduri unde nu aveam din fabrica si m-am interesat daca e vreo problema cu garantia si nu e !) .
Skip ads

  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
mariocb a scris:
PEmil a scris:Mercere, ledurile de usi si de schimbator de unde le-ai luat?
Se poate un link?

Daca doresti sa cumperi ledurile, la instalat te ajuta Cristi ( electricianul de la Radacini )...super meserias ! Piesele le gasesti pe site-ul https://www.pieseautoradacini.ro/


Am cautat pe site si n am gasit nimic...
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Doar prin telefon sau email , ceri pret dupa cod GM/ sau mai nou cod Opel ( la fel faci si la http://www.revizieshop.ro/ , pentru a compara preturile ).
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Confirm si eu ca modificarea luminilor cu unele Led nu afecteaza garantia.

Imi cer scuze pentru lipsa de activitate pe forum. Am avut o perioada mai incarcata, iar timpul nu mi-a permis sa mai postez. Sunt cu cateva pagini in urma, dar in seara asta recuperez.

Intre timp, trebuie sa fac un anunt pe care o parte din colegi il stiu deja.
Browny, adica Astra J Sedan 1.4 turbo si-a gasit un nou proprietar, cel putin la fel de grijuliu precum am fost eu.

Masina a fost vanduta dupa 1 an si 9 luni si ~ 31000 km la bord, intr-o stare impecabila.

Doresc sa va multumesc tuturor pentru toate sfaturile si criticile pe care mi le-ati dat, pentru cele 1000+ de pagini de spam, prietenie, dar si de mici certuri.

Nu am sa parasesc acest topic, voi posta cat de des pot si voi ajuta cat de mult pot.

Am sa ma alatur in schimb si colegilor cu Astra K, intrucat pe 23 iunie, la fix 2 ani dupa achizitia Sedanului, voi intra in posesia unui Astra K, de culoarea alba, benzinar turbo, bineinteles.

Nu am sa raspund la intrebari de ce am vandut-o sau cu cat am vandut-o, o sa va spun doar ca in viata trebuie sa luam deciziile care ne avantajeaza.

Am sa inchei acest mesaj cu afirmatia ca Opel Astra Sedan 1.4 TURBO este intr-adevar bun de ceva! Nota 10!😎

Iunie 2017 - aprilie 2019.
  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Si de ce nu vrei sa spui cu cat ai vandut o?
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Ce sens mai are? Un pret corect, oricum..

Acestea au fost modificarile facute masina Smile

  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Saa ne facem o idee cat ai pierdut. Astra k cat te a costat ce echipare si dotari?
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
15400 euro, fara remat.
Final, 14.000 euro cu rabla.
Enjoy, 1.4 turbo, scaunele fata agr, pachetul confort 2, proiectoare de ceata, pachetul de iarna, geamuri spate fumurii, frana electrica.. cam tot ce imi trebuie. Mai putin farurile Led, care imi depaseau bugetul.
Am renuntat la navigatie,pt ca are Android auto..
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Urmeaza bare pavilion si cutie?
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Pt urmatorii 3..4 ani e suficient portbagajul Smile)
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Confirm si eu ca modificarea luminilor cu unele Led nu afecteaza garantia.

Imi cer scuze pentru lipsa de activitate pe forum. Am avut o perioada mai incarcata, iar timpul nu mi-a permis sa mai postez. Sunt cu cateva pagini in urma, dar in seara asta recuperez.

Intre timp, trebuie sa fac un anunt pe care o parte din colegi il stiu deja.
Browny, adica Astra J Sedan 1.4 turbo si-a gasit un nou proprietar, cel putin la fel de grijuliu precum am fost eu.

Masina a fost vanduta dupa 1 an si 9 luni si ~ 31000 km la bord, intr-o stare impecabila.

Doresc sa va multumesc tuturor pentru toate sfaturile si criticile pe care mi le-ati dat, pentru cele 1000+ de pagini de spam, prietenie, dar si de mici certuri.

Nu am sa parasesc acest topic, voi posta cat de des pot si voi ajuta cat de mult pot.

Am sa ma alatur in schimb si colegilor cu Astra K, intrucat pe 23 iunie, la fix 2 ani dupa achizitia Sedanului, voi intra in posesia unui Astra K, de culoarea alba, benzinar turbo, bineinteles.

Nu am sa raspund la intrebari de ce am vandut-o sau cu cat am vandut-o, o sa va spun doar ca in viata trebuie sa luam deciziile care ne avantajeaza.

Am sa inchei acest mesaj cu afirmatia ca Opel Astra Sedan 1.4 TURBO este intr-adevar bun de ceva! Nota 10!😎

Iunie 2017 - aprilie 2019.

Sa fie într-un ceas bun și sã o stãpânești sãnãtos fãrã probleme. Dacã este varianta de 150 CP, adicã mai puternica sa mai ușoarã este foarte bine. Atentie la rodaj, cu aceasta fii putin mai blând, adicã primii 3000 km, nu primii 1000.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc, Silviu! Este varianta de 125cp. Voi avea grija cu rodajul, la fel precum in cazul Sedanului.
  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Confirm si eu ca modificarea luminilor cu unele Led nu afecteaza garantia.

Imi cer scuze pentru lipsa de activitate pe forum. Am avut o perioada mai incarcata, iar timpul nu mi-a permis sa mai postez. Sunt cu cateva pagini in urma, dar in seara asta recuperez.

Intre timp, trebuie sa fac un anunt pe care o parte din colegi il stiu deja.
Browny, adica Astra J Sedan 1.4 turbo si-a gasit un nou proprietar, cel putin la fel de grijuliu precum am fost eu.

Masina a fost vanduta dupa 1 an si 9 luni si ~ 31000 km la bord, intr-o stare impecabila.

Doresc sa va multumesc tuturor pentru toate sfaturile si criticile pe care mi le-ati dat, pentru cele 1000+ de pagini de spam, prietenie, dar si de mici certuri.

Nu am sa parasesc acest topic, voi posta cat de des pot si voi ajuta cat de mult pot.

Am sa ma alatur in schimb si colegilor cu Astra K, intrucat pe 23 iunie, la fix 2 ani dupa achizitia Sedanului, voi intra in posesia unui Astra K, de culoarea alba, benzinar turbo, bineinteles.

Nu am sa raspund la intrebari de ce am vandut-o sau cu cat am vandut-o, o sa va spun doar ca in viata trebuie sa luam deciziile care ne avantajeaza.

Am sa inchei acest mesaj cu afirmatia ca Opel Astra Sedan 1.4 TURBO este intr-adevar bun de ceva! Nota 10!😎

Iunie 2017 - aprilie 2019.


Long live Browny... Sad
Drumuri bune in continuare, Cosmin!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR