Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:
PEmil a scris:
Cosmin95 a scris:Hai sa stabilim Galati.. sau Braila, ca e la o aruncatura de bat si avem Casa cu Stuf.. loc destul de parcare, atmosfera buna..etc.
E un punct intermediar bun, zic eu..


Dupa mine ar fi echitabil si un Focsani, complex turistic Zaga-Zaga, in delta Siretului, cazare in casute pe malul apei, pescuit, plimbat cu barca, mancare pe ponton, parc de aventura.
Ar mai merge zona P. Neamt, zona turistica, avem ce vizita, sigur gasim cazare, vreo 3-4 vile sa le inchiriem.
Nici zona Brasov nu-i deloc rea, in Bv este parc acvatic, parc aventura..., super malluri pt sotii si copii cat timp ne intalnim noi.

Totusi, trebuie sa gasim si solutii alternative..., nu toti colegii isi pot permite un weekend (din cauza serviciului sau din motive financiare) in orice locatie, poate mai ales si impreuna cu familia (un weekend se duce spre 1500 lei, benzina, cazare, mancare, obiective turistice, etc).

Eu cred ca solutia pe care am propus-o la prima intalnire, cu Slobozia, a fost echitabila pentru toti colegii din zona, ca si distanta vorbind.
Cred ca ar trebui sa incepem cu o lista de doritori si orasul din care sunt, ii punem pe toti pe o harta si ne intalnim in centrul cercului...


De acord!
Cine organizeaza?


Eu, de exemplu, ca sa vin cu familia, trebuie sa stiu cu o luna inainte perioada. Sotia este cadru medical si isi fac graficul de tura de pe o luna pe alta. Grafic care odata aprobat, ramane batut in cuie... Ca sa vin singur, nu este nici o problema.
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Daca la intalnirea trecuta am avut initiativa si m-am oferit, acum sa stiti ca ar fi nevoie sa mai existe cel putin o persoana care sa se ocupe. Sincer, tinand cont ca a iesit foarte bine intalnirea trecuta, m-as implica si acum, doar ca mi-as dori ceva ajutoare, luand in considerare ca vin si familii, copii.. iar responsabilitatea este mai mare.
  • sicka

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Stai ma Cosmin, ca acum nu cred ca trebuie sa iei si cazare pentru familie. Eu propun ca intalnirea sa fie undeva la Brasov sau intr-una din statiuni (in perioada asta lumea migreaza catre mare si e mai liber la munte). Ca idee, recomand la Trei Brazi din Predeal. Mancare super buna, locuri de parcare suficiente pe drumul de langa cabana (daca nu chiar in parcare). Cred ca se poate vorbi si se poate rezerva o jumatate de parcare, avand in vedere numarul de persoane...

Ce-i drept, pentru unii e bine, pentru altii e foarte departe. Copiii se pot juca in poiana de langa, sau in fun park-ul de langa cabana...
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Da, in plus putem face o plimbare pe jos pana la Poaian Secuilor..


Ultima modificare facuta de deleted-104298 la Dum 14 Jul, 2019 8:29 pm
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Poate ar trebui vorbit cu organizatorul intalnirilor de Astra J si cerute niste sfaturi?
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
sicka a scris:...Ce-i drept, pentru unii e bine, pentru altii e foarte departe....


Hai sa incercam sa facem sa fie bine pentru cat mai multi...

Daca nu pot veni cu familia, pana la Bv nu vin singur nici atat... Sa vin dimineata, sa stau la intalnire si sa plec inapoi? Pas...
Dar daca ar fi un Focsani, un Bacau, un Bucuresti, o Ct, la astea parca merge sa faci un dus-intors in aceeasi zi, daca nu vrei/poti veni cu familia, dar, totusi vrei sa participi la intalnire.
Adevarat ca nu sunt eu cuiul lui Pepelea, sa fie musai sa vin eu...

Propun sa facem o harta a participantilor si sa stabilim locatia intr-un loc in care sa fie convenabil pentru cei mai multi.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Bucuresti-Bacau si retur in aceeasi zi? Zic eu pas Smile))

Cred ca asa cum ai zis si tu, trebuie sa facem harta participantilor.
Chelebet, All4u, Czosin si restul doritorilor, va rog sa mi dati in privat nr de tel pt a va adauga si pe voi in grupul de wapp facut in Martie.
  • BAlex241

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Eu zic la Lacu Sarat😂😂😂
Skip ads

  • sicka

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Am creat aici o harta pentru a afla aproximativ locatiile membrilor. Recomand sa nu puneti locatia fix din fata blocului, din moment ce harta e publica. Recomand sa puneti pe cel mai apropiat bulevard, la mijlocul acestuia, etc. Am realizat si un tutorial pentru cei care nu se descurca cu aceste harti.

Pentru intrebari, aici sau prin mesageria privata.

Link cu harta:
https://drive.google.com/ope...E&usp=sharing

Tutorial:
http://www.youtube.com/watch?v=wnYMNG6_2cY
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Bucuresti-Focsani sunt 185 km
Iasi -Focsani sunt 205 km
Constanta-Focsani sunt 280 km
Daca Serban Chelebet poate veni la Galati cu serviciul si mutam in Galati, scade distanta la constanteni ( daca Serban Calafus si AleXXander vor sa participe)
Cel mai greu sunt de impacat Iasi si Constanta in acelasi timp, chit ca facem la Galati, Focsani sau Brasov.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
sicka a scris:Am creat aici o harta pentru a afla aproximativ locatiile membrilor. Recomand sa nu puneti locatia fix din fata blocului, din moment ce harta e publica. Recomand sa puneti pe cel mai apropiat bulevard, la mijlocul acestuia, etc. Am realizat si un tutorial pentru cei care nu se descurca cu aceste harti.

Pentru intrebari, aici sau prin mesageria privata.

Link cu harta:
https://drive.google.com/ope...E&usp=sharing

Tutorial:
http://www.youtube.com/watch?v=wnYMNG6_2cY


La mine nu apare butonul EDIT.
Te rog, adauga-ma si pe mine la Braila.
Multumesc.
  • AleXXander

  • Mesaje scrise: 467
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2009

  • Mesaj Privat
In functie de data si locatia stabilita vedem daca pot participa, dorinta este. De la Brasov abia am intrat pe usa Smile
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Rugamintea mea este sa redenumiti punctele.
Nu le lasati needitate (Punct 1, Punct 2..etc)
Adaugati numele vostru sau NickName-ul de pe ClubOpel, sa stim cine ce si cum.
! Editarile/marcajele se pot face doar de pe laptop/pc!

Seara faina!
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Aha..., eu incercam pe tableta...
  • GFedor

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2019

  • Mesaj Privat
Salut grup,astazi am inmatriculat-o si pe a mea,cu ocazia asta m-am gandit sa-mi fac si eu prezenta oficial.Pana acum am luat notite si am ajuns la 2k km.Multumesc pentru accept si sfaturile pe care le impartasiti tuturor din grup si nu numai.
  • epidaurus

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Bine ai venit in clubul posesorilor de Astra J Sedan..Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
GFedor a scris:Salut grup,astazi am inmatriculat-o si pe a mea,cu ocazia asta m-am gandit sa-mi fac si eu prezenta oficial.Pana acum am luat notite si am ajuns la 2k km.Multumesc pentru accept si sfaturile pe care le impartasiti tuturor din grup si nu numai.

O alegefe inteleapta!
Daca ai luat notite sarguincios, poate nu te vei panica ca atatia altii....
Masina e foarte ok.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
GFedor a scris:Salut grup,astazi am inmatriculat-o si pe a mea,cu ocazia asta m-am gandit sa-mi fac si eu prezenta oficial.Pana acum am luat notite si am ajuns la 2k km.Multumesc pentru accept si sfaturile pe care le impartasiti tuturor din grup si nu numai.


Bine ai venit! Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.
Pentru orice intrebari si nelamuriri, suntem aici!
  • mosudan

  • Mesaje scrise: 644
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
GFedor a scris:Salut grup,astazi am inmatriculat-o si pe a mea,cu ocazia asta m-am gandit sa-mi fac si eu prezenta oficial.Pana acum am luat notite si am ajuns la 2k km.Multumesc pentru accept si sfaturile pe care le impartasiti tuturor din grup si nu numai.

Bine ai venit printre noi,sa va bucurati de ea si multi Km fara probleme !
  • epidaurus

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Becul de lumini zi este același cu cel de pozitie noapte sau sunt separate? A crãpat cel din dreapta. Cred cã maxim de 15 ori am circulat noaptea în aceste 10 luni de când a fost achiziționatã și sa ars. 😂😂


Ultima modificare facuta de epidaurus la Lun 15 Jul, 2019 8:37 pm, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR