Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • NISMO

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2019 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2019

  • Mesaj Privat
Mâini curate vs Mâini murdare
Saraci vs Bogati
Potenta vs Impotenta
DECI E ADEVARAT!
BRAILA VS GALATI "marea rivalitate", ca sa-l citez pe Exarhu( care e din Braila, si ma face sa rad dimineata atunci cand nu e in vacanta) de la Rock FM!😂
Dragi colegi, nu va mai ciondaniti! Aici toti suntem egali, nu avem vârsta...avem doar o pasiune pt masina pe care noi am ales-o.Fiecare are dreptul sa spuna ce doreste, ce crede ca stie, ce crede ca, cunoaste! NOI, ceilalti, putem sa dam sfaturi,unele avizate , altele mai putin avizate...
Mi-au placut tare mult comentariile voastre de aici, pe parcursul a trei luni de asteptare a J-ului.Pt ca glumeati, va contraziceati... Este unul din cele mai frumoase forumuri pe teme auto. Asta din cauza oamenilor de CALITATE care au postat pe aici.Dovada cea mai clara?...cele 1082 de pagini...
Refuz sa cred ca cineva intra pe aici ca sa jigneasca pe cineva.Incercati va rog sa fiti mai maleabili.Eu am citit toate paginile acestui forum...Uneori am impresia ca va cunosc foarte bine pe marea majoritate de pe aici.
Aproape ca imi doresc sa va cunosc si personal in cadrul unei "adunari" ca cea de la Slobozia,daca am retinut bine.😥hai ca ma luat valul...
Si inca ceva: de cand am lansat comanda J-ului, am observat un lucru in trafic...Posesorul unui Opel Astra Sedan turbo este un OM. Exista o vorba : Multa lume, PUTINI OAMENI! Nu am vazut pana acum un"cocalar"posesor de J Sedan.
Va salut pe toti si imi cer scuze pt lunga postare!
PS: 😀Eu deja sunt in minivacanta pana duminica!


Uraaaaaaa! 1083...
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Exact : "fiecare are dreptul sa spuna ce doreste".
Jgprime a spus ce a dorit, la fel si eu.
Nimeni nu se ciondaneste, dar mi se pare, sincer, aiurea, sa nu te uiti la 200 lei (la care se adauga guma), dar sa te plangi ca te murdaresti pe maini, ca si cum o pereche de manusi ar avea preturi astronomice, pe care nu ti le-ai permite.
Si nu este nici o rivalitate Braila-Galati, la fel as fi comentat, indiferent din ce oras ar fi fost colegul. Ca dovada, nici cu mosudan (tot galatean), cu care ma cunosc de un an, ne-am intalnit si la Braila, si la Slobozia, nu m-am ciondanit niciodata.
  • NISMO

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2019 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2019

  • Mesaj Privat
Intelegi😉 ce mesaj am vrut sa transmit...👍
Noapte linistita!
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Intalnire? Haideti, cand facem?😎
Skip ads

  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
acum e perioada de concedii, nu de intalniri. plus ca acum lesini de cald afara. ptr intalniri propun sfarsitul lunii septembrie sau luna octombrie cand e destul de placut in cursul zilei sa poti sta afara.

plus ca urmeaza un week-end extins in care toata lumea si-a facut planuri: eu vreau sa dorm, ca joi o sa fie rece si ploaie la munte, iar de bagat fripturi si mancare nu mai bag ca deja am cateva kg in plus.
  • mosudan

  • Mesaje scrise: 644
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
BRAILA VS GALATI "marea rivalitate"

'Neata,eu nu am auzit de asa ceva ! Poate in mintea celor care ne conduc si din cate vad ,pe drumuri gresite !
Emil,ai mai fost la Lepsa ? Te salut !
  • mosudan

  • Mesaje scrise: 644
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Intalnire? Haideti, cand facem?😎


Facem Cosmin,sa mai treaca perioada concediilor !
  • NISMO

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2019 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2019

  • Mesaj Privat
mosudan a scris:BRAILA VS GALATI "marea rivalitate"

'Neata,eu nu am auzit de asa ceva ! Poate in mintea celor care ne conduc si din cate vad ,pe drumuri gresite !
Emil,ai mai fost la Lepsa ? Te salut !


Neata!
BR vs GL a fost o glumita..😀..sa o tratam ca atare!
Skip ads

  • NISMO

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2019 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2019

  • Mesaj Privat
mosudan a scris:
Cosmin95 a scris:Intalnire? Haideti, cand facem?😎


Facem Cosmin,sa mai treaca perioada concediilor !

De acord! Ma bag si eu😃
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
mosudan a scris:
Emil,ai mai fost la Lepsa ? Te salut !

Nu, nu am fost.
  • NISMO

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2019 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2019

  • Mesaj Privat
La multi ani tuturor Marianilor si Mãriilor voastre!☺
  • cristian196913

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2019 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2019

  • Mesaj Privat
catalin1985 a scris:
Alex_1 a scris:Pentru aparatori fata, la aproximativ 150 RON: https://www.ebay.co.uk/itm/160974433870

Alex,pt fata se gasesc in tara.are pe revizieshop.de acolo am luat si eu.pt spate nu se mai gaseste.



Aparatori de noroi de la Revizie Shop montate acasa, pret 145 lei, fabricate in Romania se potrivesc cel mai bine (nu perfect) din ce am incercat.
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
La multi ani tuturor sarbatoritilor cu numele!
Sanatate, fericire si impliniri!🤗
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:Nimeni nu se ciondaneste, dar mi se pare, sincer, aiurea, sa nu te uiti la 200 lei (la care se adauga guma), dar sa te plangi ca te murdaresti pe maini, ca si cum o pereche de manusi ar avea preturi astronomice, pe care nu ti le-ai permite.
eu nu suport manusile sub nici o forma (nici iarna nu port manusi niciodata).

ideea era de a face economie de 200 de lei folosind janta de la roata de rezerva...
in cazul meu e alta discutie pentru ca anvelopa de la rezerva o am pe masina acum (in locul celei gaurite) si pe care am de gand sa pun anvelopa all season.
si mai e si problema ca la ce drumuri nu avem, o janta o indoi sau o zgarii mergand normal cu masina, asa ca una in plus nu strica niciodata...
eu nici GPL nu am de gand sa pun pe masina. si asta nu din cauza ca as pierde garantia (care daca li se pare astora de la reprezentanta ca ai schimbat singur un filtru deja ai pierdut-o) ci pentru faptul ca nu am chef sa stau cu roata de rezerva prin portbagaj...
plus ca am cumparat de noua masina cu roata de rezerva normala tocmai din cauza faptului ca daca fac pana, schimb roata si plec mai departe la drum...

am dat 250 de lei pe senzorii de presiune roti pentru rotile de tabla. daca mai pun si ~100 de lei montajul ajung la 350 de lei... daca mai pun si benzina pana la vulcanizare si aparatul de programat senzorii, ajung lejer la 400 de lei.
daca aveam de gand sa fac economie probabil cumparam o masina sh la 2000 de euro si mai bagam inca 2000 penru a o face in stare buna sau mai bagam bani in vectra (pentru cosmetizare, tehnic nu are nici o problema) si nu mai aveam nevoie de astra.
dar am vrut masina noua.
urmeaza alte investitii anul viitor: navigatie, senzori parcare si altele
  • sicka

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2018

  • Mesaj Privat
@jgyprime Da si mie informatia de unde ai luat senzori de presiune cu 250 lei Very Happy
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
ebay.
cauta dupa cod: 13506028 si localizate in europa (daca iei din china platesti TVA si ajungi ma scump decat daca iei din europa, plus ca poate dura destul de mult pana ajunge, mie mi-au venit din germania cam in 10 zile calendaristice).
exemplu: https://www.ebay.com/itm/283438628954
in lei a fost undeva pe la 240 de lei cu tot cu transport (nu mai tin minte exact cat mi-au scos din cont)

si programatorul se numeste EL 50448.
pe asta l-am luat din china pentru ca e mai ieftin de 10 euro si ajunge la posta de cartier.
  • IGrecu261

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Salutare colegi! O pãrere despre aceasta motorizare, dar cutie automatã? Întreb pentru un prieten cãruia i a plãcut mașina mea (1,4...140cp...300 km 😄...bebelușã). Deci, ce știți de cutia automata, va rog cât mai multe detalii. Mulțumesc.
  • mosudan

  • Mesaje scrise: 644
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Salut, bine ai venit in club si sa va bucurati de ea !
Colegul nostru Chelebet iti poate spune mai multe ! Cred este singurul,de pe acest forum,care are cutie automata !

A....era sa uit,asa cum este traditia pe acest topic,vrem POZE cu bijuteria ..! Smile Smile
  • IGrecu261

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Nu știu sa pun poza 😂
  • mosudan

  • Mesaje scrise: 644
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Apasa butonul previzualizeaza si jos in stanga ai butonul adauga imagine !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR