Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
la anul intentionez sa montez butelie GPL in locul rotii de rezerva de dimens normale, iar rezerva mica cel mai probabil va fi pusa vertical in spatiul/gaura dintre portbagaj si spatele banchetei.
am vazut la cineva o poza si se pare ca are loc acolo, eventual o prind cu ceva corzi elastice sa stea dreapta.

iar daca intre timp se mareste familionul si e nevoie de mai mult spatiu in portbagaj, o sa renunt la cele 2 bucati de polistiren si o sa cobor podeaua, dar asta inseamna ca trebuie sa iau si alta tavita de portbagaj, ca asta ptr rezerva normala nu se mai potriveste.
Skip ads

  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Daca pui butelie GPL, nu mai cobori nimic.
Urci cu 2 cm....
  • epidaurus

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Revizia la un an de zile fãrã filtru aer si polen.Am cerut eu o inspectie a masinii . Sotia a luat douã gropi si o bordurã in plin. Am crezut cã a rupt masina. 😂😂
  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Hai ca ai scapat subțire 😁😁😁😁
Skip ads

  • deleted-113157

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Oricum geometria iti va spune sigur daca s-a deformat sasiul cand a luat bordura. Eu am patit-o, din vina mea am luat o mica bordura la viteza. Pe langa faptul ca s-a deformat un pic janta, s-a deformat un pic si sasiul, insesizabil de altfel vizual. Asta in conditiile in care toate bratele de suspensie au fost schimbate la un moment dat.
  • valy211000

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Salut colegi,

Dupa ce anul trecut masina a fost "atacata" de caine/caini (vedeti postarea https://www.clubopel.com/vie...p=1988970#1988970 ),
acum cateva zile au lovit din nou Sad



Se pare ca de data asta au plecat cu "prada"...sau mai bine zis stapanul s-a gandit sa "scape" de dovezi...
Masina a stat in parcare 2 saptamani cat am fost plecat din tara si cand m-am intors am observat ca lipseste extensia dreapta bara fata. Sub capota este un adevarat "hotel" al pisicilor iar pe langa/pe sub masina stau si mai multe, fapt ce atrage cainii care nu ajung la ele si isi infing coltii in masina.

Am comandat deja partea lipsa de aici: http://www.revizieshop.ro/op...iginala-gm-p-24025

Din pacate nu se potriveste pt modelul 2017 sedan. Stiti care este codul pt modelul nostru sau de unde as putea achizitiona ?

Va multumesc!
  • GDom

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2018 1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2018

  • Mesaj Privat
xxl_cm a scris:la anul intentionez sa montez butelie GPL in locul rotii de rezerva de dimens normale, iar rezerva mica cel mai probabil va fi pusa vertical in spatiul/gaura dintre portbagaj si spatele banchetei.
am vazut la cineva o poza si se pare ca are loc acolo, eventual o prind cu ceva corzi elastice sa stea dreapta.

iar daca intre timp se mareste familionul si e nevoie de mai mult spatiu in portbagaj, o sa renunt la cele 2 bucati de polistiren si o sa cobor podeaua, dar asta inseamna ca trebuie sa iau si alta tavita de portbagaj, ca asta ptr rezerva normala nu se mai potriveste.

Prinderea aceea de la roata de rezerva il taie.il poti prinde tu cu autofiletante de spatar si nu mai e nevoie de corzi.
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Pentru colegul care a schimbat pielea de pe volan, de fapt pentru oricine este interesat, aceasta este loțiunea pentru piele. La vechea mașinã nu am avut probleme timp de 8 ani și 85000 km
Skip ads

  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Valy poti unge partea de jos cu ulei de motor, cel mai ieftin sau folosit si scapi de ei, am patit ceva asemanator, mi-au atacat masina niste mâțe si a trebuit sa pun peste tot ca sa le alung, sigur ai tu acolo niste mirosuri impregnate ce ii innebunesc Smile))
  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor,
Update despre zgomotul de la volan la Corsa care are 15600 km este în proporție de 80% de la casetã de direcție care se schimba cu totul. 7000 RON. Nu știu dacã e cu manopera inclusa dar e problema lor. 😁
Miercuri este programata sa o desfacã sa vadã efectiv daca doar caseta face sa o comande ca evident nu e pe stoc.
Deci la întrebarea dacã merita economia pe care o faci când efectuezi revizia și sa pierzi garanția este ca nu merita.
Prefer sa fac revizia la ei și sa nu îmi bat capul.
Va anunț dacã îmi schimba caseta 😩.

PS:la Astra sacrtie pedala de la ambreiaj..😩și aia dd la service ziceau ca schimba pedalierul. Toate fac asa mai departe sau mai târziu. Deci bine ca are și aia garanție extinsa.

Pentru cei interesați la anul intra la vânzare Astra 😁
  • jupijohn

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Zafira Tourer 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Pentru a evita aparitia microorganismelor pe conductele de ventilatie (sau tavita mentionata), incerc sa opresc AC cu 5 minute inainte de a ajunge la destinatie sau inainte de a opri masina pentru mai mult timp. In acest fel, umiditatea va scadea si se va reduce riscul aparitiei mirosurilor neplacute...
  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Și eu fac la fel. E un obicei bun asta.💪👍👍
Skip ads

  • opelcta1

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Buna seara😁 Am tot urmarit acest topic pana m-am hotarat sa achizitionez un astra j sedan 2018 datorita parerilor dvs. Stiu ca in trecut s-a mai discutat in privinta senzorilor de presiune roti (“aftermarket”) pentru al doilea set de jante, dar parasind tara pentru o anumita perioada de timp nu am mai fost in tema cu acest subiect. Rugamintea mea ar fi daca imi poate recomanda cineva un site/magazin de unde as putea achizitiona un set de senzori la un pret decent. Apreciez anticipat raspunsurile dvs si timpul acordat. O seara frumoasa 😁
  • GDom

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2018 1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2018

  • Mesaj Privat
Bau Bau a scris:Salutare tuturor,
Update despre zgomotul de la volan la Corsa care are 15600 km este în proporție de 80% de la casetã de direcție care se schimba cu totul. 7000 RON. Nu știu dacã e cu manopera inclusa dar e problema lor. 😁
Miercuri este programata sa o desfacã sa vadã efectiv daca doar caseta face sa o comande ca evident nu e pe stoc.
Deci la întrebarea dacã merita economia pe care o faci când efectuezi revizia și sa pierzi garanția este ca nu merita.
Prefer sa fac revizia la ei și sa nu îmi bat capul.
Va anunț dacã îmi schimba caseta 😩.

PS:la Astra sacrtie pedala de la ambreiaj..😩și aia dd la service ziceau ca schimba pedalierul. Toate fac asa mai departe sau mai târziu. Deci bine ca are și aia garanție extinsa.

Pentru cei interesați la anul intra la vânzare Astra 😁
Cine nu risca nu castiga 😁😁
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Bau Bau a scris:Salutare tuturor,
Update despre zgomotul de la volan la Corsa care are 15600 km este în proporție de 80% de la casetã de direcție care se schimba cu totul. 7000 RON. Nu știu dacã e cu manopera inclusa dar e problema lor. 😁
Miercuri este programata sa o desfacã sa vadã efectiv daca doar caseta face sa o comande ca evident nu e pe stoc.
Deci la întrebarea dacã merita economia pe care o faci când efectuezi revizia și sa pierzi garanția este ca nu merita.
Prefer sa fac revizia la ei și sa nu îmi bat capul.
Va anunț dacã îmi schimba caseta 😩.

PS:la Astra sacrtie pedala de la ambreiaj..😩și aia dd la service ziceau ca schimba pedalierul. Toate fac asa mai departe sau mai târziu. Deci bine ca are și aia garanție extinsa.

Pentru cei interesați la anul intra la vânzare Astra 😁

Nashpa. Baftã sã ai sa nu iti tina prea mult mașina în service. Nu pot decât sã mã bucur cã în momentul ieșirii din showroom, Ingrid avea garantie extinsã. La garantie nu se iartã nimic. Cum scanceste, la service. Dacã îmi aduc bine aminte, PSA are o politicã ceva mai buna la garantie, nu cu mult, dar este ceva. La vechea mașinã, în 3 ani, am umplut rubrica de garantie din carnetul de service, cu mãrunțișuri, este adevãrat, însã printre ele au fost bateria si o pompa de benzinã, ceva bielete antiruliu, un far care se aburea, o pompã de spãlare parbriz, este drept din vina mea, dar ce sa le fac dacã nu au observat siguranța schimbatã, etc
Sa nu vorbesc intr-un ceas rãu, Ingrid este cuminte.
  • Alex_1

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2019

  • Mesaj Privat
opelcta1 a scris:Buna seara😁 Am tot urmarit acest topic pana m-am hotarat sa achizitionez un astra j sedan 2018 datorita parerilor dvs. Stiu ca in trecut s-a mai discutat in privinta senzorilor de presiune roti (“aftermarket”) pentru al doilea set de jante, dar parasind tara pentru o anumita perioada de timp nu am mai fost in tema cu acest subiect. Rugamintea mea ar fi daca imi poate recomanda cineva un site/magazin de unde as putea achizitiona un set de senzori la un pret decent. Apreciez anticipat raspunsurile dvs si timpul acordat. O seara frumoasa 😁


Salut,
https://www.ebay.com/itm/TPM...-NEW/173722867448
Sau cauta dupa cod.
  • Alex_1

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2019

  • Mesaj Privat
valy211000 a scris:Salut colegi,

Dupa ce anul trecut masina a fost "atacata" de caine/caini (vedeti postarea https://www.clubopel.com/vie...p=1988970#1988970 ),
acum cateva zile au lovit din nou Sad



Se pare ca de data asta au plecat cu "prada"...sau mai bine zis stapanul s-a gandit sa "scape" de dovezi...
Masina a stat in parcare 2 saptamani cat am fost plecat din tara si cand m-am intors am observat ca lipseste extensia dreapta bara fata. Sub capota este un adevarat "hotel" al pisicilor iar pe langa/pe sub masina stau si mai multe, fapt ce atrage cainii care nu ajung la ele si isi infing coltii in masina.

Am comandat deja partea lipsa de aici: http://www.revizieshop.ro/op...iginala-gm-p-24025

Din pacate nu se potriveste pt modelul 2017 sedan. Stiti care este codul pt modelul nostru sau de unde as putea achizitiona ?

Va multumesc!


Cred ca asta e piesa: https://www.opeldezmembrari....ift-13368684.html
  • valy211000

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Alex_1 a scris:
valy211000 a scris:Salut colegi,

Dupa ce anul trecut masina a fost "atacata" de caine/caini (vedeti postarea https://www.clubopel.com/vie...p=1988970#1988970 ),
acum cateva zile au lovit din nou Sad



Se pare ca de data asta au plecat cu "prada"...sau mai bine zis stapanul s-a gandit sa "scape" de dovezi...
Masina a stat in parcare 2 saptamani cat am fost plecat din tara si cand m-am intors am observat ca lipseste extensia dreapta bara fata. Sub capota este un adevarat "hotel" al pisicilor iar pe langa/pe sub masina stau si mai multe, fapt ce atrage cainii care nu ajung la ele si isi infing coltii in masina.

Am comandat deja partea lipsa de aici: http://www.revizieshop.ro/op...iginala-gm-p-24025

Din pacate nu se potriveste pt modelul 2017 sedan. Stiti care este codul pt modelul nostru sau de unde as putea achizitiona ?

Va multumesc!


Cred ca asta e piesa: https://www.opeldezmembrari....ift-13368684.html

Salut Alex,

Asta e, mersi mult. Ai cumva idee si de bucata asta?


Din ce vad nu vine cu extensia...este separata? Sti cumva codul?
Mersi inca odata!
  • Alex_1

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Salut, n-ai de ce.
E carenajul? Ceva de genul https://www.pieseauto.ro/car...a-1914143238.html ?

Daca este deflectorul, cod 13373510, cred, nu stiu daca il gasesti separat.
  • valy211000

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Da, aceea este piesa, lipseste doar partea aceasta;
Din ce am vazut nu pare a fi rupt din restul carenajului ci doar desprins. O sa caut si eu sa vad daca se gaseste separat.

Mersi mult de ajutor! Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR