Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Chelebet nici cu proiectoarele nu mi.e rusine:))
Eram curios dc nu le ai...parca ai avut pachetul enjoy,nu?
Skip ads

  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Nu stiu de ce cred asta.... dar s-ar putea ca 1.4 turbo start/stop sa depaseasca cu emisiile pragul de 130, care este valoare minima in configurator.
Deci orice kg il pui in plus fata de standard va duce automat la cresterea noxelor.
Asta ar insemna ca ne agitam degeaba cu rabla si ar trebui sa pregatim inca 1400 €, pret care nu mai face interesanta oferta. Sad
  • deleted-117742

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2017

  • Mesaj Privat
("Nu stiu de ce cred asta.... dar s-ar putea ca 1.4 turbo start/stop sa depaseasca cu emisiile pragul de 130, care este valoare minima in configurator.
Deci orice kg il pui in plus fata de standard va duce automat la cresterea noxelor.")

Ca principiu, ai dreptate, dar nu cred ca sta cineva sa determine individual emisia de noxe. Asa, nu ar mai da cantitatea de noxe pe fiecare tip de motor, ci pe varianta de echipare si apoi pe fiecare optional in parte.
De la Astra J, motorul 1,4T s/s este singura benzinara care se incadreaza in Rabla si profitand si de discountul gras de 4610 E, cred ca Opel se asteapta sa rupa randurile cu vanzarile la acest motor.
Ganditi-va ca un Logan cu motor 0,9Tce si 90 CP ajunge la 11000 Euro in echiparea de varf, dar nu poate fi comparat cu Astra J 1,4T S/S decat ca pret, care sunt sensibil egale.
Nu cred ca Opel va lasa sa-i scape "gaina cu oua de aur" de anul acesta, doar din cauza emisiilor
  • deleted-117742

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2017

  • Mesaj Privat
all4u a scris:Nu stiu de ce cred asta.... dar s-ar putea ca 1.4 turbo start/stop sa depaseasca cu emisiile pragul de 130, care este valoare minima in configurator.
Deci orice kg il pui in plus fata de standard va duce automat la cresterea noxelor.
Asta ar insemna ca ne agitam degeaba cu rabla si ar trebui sa pregatim inca 1400 €, pret care nu mai face interesanta oferta. Sad


Daca ar fi sa ai gura aurita, poate baga vreun discount echivalent pe timpul campaniei Opel 24h ...
Skip ads

  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Nu prea cred asta....
Si chiar daca ar daca ceva ca sa compenseze rabla, e putin probabil sa fie peste 1400€.
  • deleted-117742

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2017

  • Mesaj Privat
https://youtube.com/watch?v=w0mPUGVjvpM
Asta face Bucuresti-Constanta intr-o ora ...
  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
La capitolul viteza si stabilitate sta bine de tot....
Doar consumul este un pic discutabil.
  • deleted-117742

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2017

  • Mesaj Privat
https://youtube.com/watch?v=qiQ3jwKtE8A
Nici asta nu are toate tiglele pe casa ...
Skip ads

  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Mai baieti...acum aprox 2 saptamani am dat avansul pt astra si dealerul mi.a zis ca astia de la opel au pus start&stop tocmai pt a scadea emisiile la 130 si pt a face obiectul prg rabla.nu cred ca se pune problema sa existe stres pe tema asta.:)daca nu s.ar incadra in prg rabla nu noi am fi cei dezavantajati ci opel deci sunt convins ca totul este ok.

Edit: intrebare/curiozitate: cum vi se pare serviciul onstar?nu prea am gasit discutii p.aici legat de asta:)


Ultima modificare facuta de olly09 la Joi 27 Apr, 2017 1:12 pm
  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Olly speram sa fie asa...
Doar am comparat specificatiile de pe site (unde 130 este minim, nu maxim), cu noxele si greutatea care au iesit la masina lui chelebet...
Si eu sper sa nu fie probleme, dar daca noxele vor fi peste 131 crezi ca va plati opelul diferenta?
In contract ai ceva specificat cu privire la acest lucru?
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
L.am rasfoit putin(contractul) si este contract tipic unui vanzator.ce-mi aduc aminte este ca daca intervin schimbari in pret sau chestii care tin de o terta parte ,opel nu.si asuma Smile).incerc in seara asta sa.mi fac timp sa.mi arunc mai atent privirea in contract si revim ,sunt convins ca avem cu totii aceleasi aberatii scrise.Smile
  • alexpTM

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Intrebarea e cine mai verifica nivelul de CO2? La contractul meu este atasata oferta cu specificatiile producatorului unde scrie 130 g CO2. Se mai verifica de RAR? sau cum?
Skip ads

  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Greutatea exacta si valoarea noxelor vin odata cu documentele masinii. Nu conteaza ce scrie pe site...
Iar producatorul da o plaja pentru greutate si noxe, nu precizeaza o valoare fixa.
  • alexpTM

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Nu vorbeam de ce scrie pe site. Impreuna cu contractul primesti o anexa semnata si pe care o semnezi la randul tau, cu specificatiile tehnice, dotari standard si optionale. Ca orice anexa la contract, si aceasta are valoare contractuala. Nu se poate sa fie altceva. parerea mea.
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Noxele masinii sunt trecute in oferta dealerului de obicei in dreapta sus.si sunt date de producator.la RAR se verifica inca odata si sunt trecute in cartea de identitate a masinii.la mine la 1.6 115 cp era trecut 154 g/km.aia e valoarea unitara ,SINGURA si FIXA pt fiecare motorizare/putere in parte...nu exista plaje de valori pt noxe.pt 1.6 115 cp este valoarea asta,pt 1.6 160 cp sau 180 cp este o alta valoare,parca 159 g/km daca nu ma insel,pt 1.4 140 cp s/s este 130 g/km si pt 1.4 140 fara s/s este o alta valoare.nu daca cumparati 2 insi 2 masini cu motor de 1.4 140 cp cu s/s,unul full option si unul standard,or sa aiba noxe diferita.tot 130g/km or sa aiba amandoua.Despre ce vb aici?suntem la piata.o iau pe aia ca are noxele mai mici,sau daca ii scot proiectoarele si clima automata atunci mai scade un pic nivelul noxelor?o iau atunci.sunteti acum ceva de genul fa-mi o masina care sa aiba 130g/km co2,sau cum s-ar zice la piata pune-mi de 10 lei ceva.si cu o masina sh daca te duci la rar sa-i faci cartea de identitate ai sa vezi ca la noxe in stanga jos este trecuta valoarea data de fabrica,nu cat polueaza ea efectiv.asta pt ca asa e in romanica noastra.
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
olly09 a scris:Chelebet nici cu proiectoarele nu mi.e rusine:))
Eram curios dc nu le ai...parca ai avut pachetul enjoy,nu?


Salut olly, costa 150euro ce zici tu...
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
olly09 a scris:Mai baieti...acum aprox 2 saptamani am dat avansul pt astra si dealerul mi.a zis ca astia de la opel au pus start&stop tocmai pt a scadea emisiile la 130 si pt a face obiectul prg rabla.nu cred ca se pune problema sa existe stres pe tema asta.:)daca nu s.ar incadra in prg rabla nu noi am fi cei dezavantajati ci opel deci sunt convins ca totul este ok.

Edit: intrebare/curiozitate: cum vi se pare serviciul onstar?nu prea am gasit discutii p.aici legat de asta:)




Adica astia de la Opel au pus start stop la masini pentru a face obiectul programului Rabla? Smile)))) nu creeed
  • ILucian643

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Salut baieti!sunt viitorul posesor al unui opel astra j sedan 1.4 t!pret total de achizitie 12500 euro cu tot cu optiuni extra si remat!dintre care:asistent parcare spate,enjoy local pack,ornamente cromate,radio cd 600,pachetul lumini si vizibilitate,cotiera,rota rezerva dimensiuni normale si pachet fumatori!bonus am primit de la dealar scut metalic!Referitor la preturile de achizitie pe care le-am vazut pe forum pretul de achizie al masinii mele mi se pare maricel!dealerul meu a zis ca nu se poate negocia mai mult datorita campaniei opel care este destul de generoasa!masina o sa ajunga la jumatatea lunii iulie si sunt foarte nerbadator!
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Chelebet ,exact pt asta au ss:)...pana la urma ce sa ne mai miram,vor sa scape de modelul asta,au tot interesul sa mai puna ceva daca ar insemna vanzare pt ei:)...referitor la trb cu proiectoarele,il pachetul enjoy in valoare de 420 euro ,daca nu ma insel,intra si proiectoarele la mine....
Off: cum este masina?simti putin asa ca te da inapoi la accelerare mai brusca sau ii faci rodajul intai?
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Ilucian dealerii astia care ofera bonus ceva se arunca ei din prima sau clientul ar trebui sa lase de inteles?in august anul trecut imi luasem un logan prestige tot cu remat si ciuciu bonusuri,loganul l.am vandut ,bineinteles ,dupa 6 luni ca nu e masina de tinuta...acum vreau astra asta dar tot de dealer zgarcit am parte:)))norocosilor....Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR