Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • ILucian643

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Singura reducere pe care am putut sa o obtin a fost scutul metalic!atata tot!test drive nu am putut sa fac pt ca nu aveam programare!initial am vrut sa optez pentru motorul de 1.6 115 cai pentru a evita problemele celor cu turbo dar nu se incadra in programul remat!nici de sistemul start/stop nu am putut scapa pt ca la fel nu se mai incadreaza in program!vin de pe un vw diesel cu care am avut numai probleme!sper ca astra sa fie cu noroc:))
Skip ads

  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Cum sa puna pentru asta s/s? A fost si anul trecut motorul asta si acum doi ani, de fapt inca de cand a aparut! Iar 130 co2 e trecut in pliantul de anul asta de la 1 ian, habar nu se avea pe atunci de acest prag.

Olly ce n ai inteles tu e ca chelebet n a pus nicio optiune pe masina, deci n are proiectoare, volan in piele sau clima ceea ce cuprinde pachetul enjoy la 410€.

De ce nu incercati cei care nu au dat inca comanda sa va faceti o configurație si sa trimiteti la mai multi dealeri mail si sa alegeti oferta cea mai buna? Asa cum a facut un coleg mai sus.

Legat "vor sa scape de modelul asta" ai fi uimit din contra s ar putea sa se fabrice si anul viitor vandandu se foarte bine, de asta nici nu se grabesc cu sedan ul pentru astra K.
  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
ILucian643 a scris:Salut baieti!sunt viitorul posesor al unui opel astra j sedan 1.4 t!pret total de achizitie 12500 euro cu tot cu optiuni extra si remat!dintre care:asistent parcare spate,enjoy local pack,ornamente cromate,radio cd 600,pachetul lumini si vizibilitate,cotiera,rota rezerva dimensiuni normale si pachet fumatori!bonus am primit de la dealar scut metalic!Referitor la preturile de achizitie pe care le-am vazut pe forum pretul de achizie al masinii mele mi se pare maricel!dealerul meu a zis ca nu se poate negocia mai mult datorita campaniei opel care este destul de generoasa!masina o sa ajunga la jumatatea lunii iulie si sunt foarte nerbadator!


Pe confirguratia descrisa pe tine obtineam la dealerul unde am comandan eu - 12.760 Euro.
Tinand cont ca ai bonus si scutul, esti in castig fata de mine cu cel putin cu peste 400 Euro, deci chiar nu ai motiv sa te plangi. Nu!
  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
damnatu a scris:Cum sa puna pentru asta s/s? A fost si anul trecut motorul asta si acum doi ani, de fapt inca de cand a aparut! Iar 130 co2 e trecut in pliantul de anul asta de la 1 ian, habar nu se avea pe atunci de acest prag.

Olly ce n ai inteles tu e ca chelebet n a pus nicio optiune pe masina, deci n are proiectoare, volan in piele sau clima ceea ce cuprinde pachetul enjoy la 410€.

De ce nu incercati cei care nu au dat inca comanda sa va faceti o configurație si sa trimiteti la mai multi dealeri mail si sa alegeti oferta cea mai buna? Asa cum a facut un coleg mai sus.

Legat "vor sa scape de modelul asta" ai fi uimit din contra s ar putea sa se fabrice si anul viitor vandandu se foarte bine, de asta nici nu se grabesc cu sedan ul pentru astra K.


Subscriu la cele de mai sus...
La rabla de la sfarsitul anului trecut exista acest model de motorizare (1.4T cu Start/Stop) si noxele erau exact la fel: 138-130 (g/km), iar masa autovehiculului 1405 - 1515kg.
Nu stiu ce va iesi pe masina, banuiesc ca polonezilor nu le pasa de rabla noastra sau poate dimpotriva vor scoate toate masinile cu exact 130.

Ideal, pentru cei care nu au comandat, este sa se obtina cat mai multe oferte, de la cati mai multi dealeri. Avantajati sunt cei din capitala sau din zone adiacente. Pentru cei din provincie se merita deplasarile daca diferentele depasesc 200-300 Euro.

Legat de mentinerea in fabricatie, dealerul meu imi spunea ca la cate comenzi prefigureaza anul acesta cu siguranta productia va cotinua, cel putin pana va aparea sedanul de la K (care nu e planificata anul acesta).
Skip ads

  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Damnatu ,ce am spus legat de s/s este venita de la dealer...ca a spus asta doar asa ca e bun pe vanzari si are raspuns la toate e alta treaba:)).din cate stiu s/s se poate opri,sau nu?
  • daveraux

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Eu zic ca cel mai bine e sa negociati ofertele cu cei de la Bucuresti care ofera discounturile cele mai mari si apoi cand ai oferta dorita, care crezi ca te avantajeaza, atunci sa negociezi cu dealerul local. Avand in vedere ca orice dealer vrea sa vand, o sa-ti faca cel putin aceeasi oferta daca nu una mai buna.
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
olly09 a scris:Chelebet ,exact pt asta au ss:)...pana la urma ce sa ne mai miram,vor sa scape de modelul asta,au tot interesul sa mai puna ceva daca ar insemna vanzare pt ei:)...referitor la trb cu proiectoarele,il pachetul enjoy in valoare de 420 euro ,daca nu ma insel,intra si proiectoarele la mine....
Off: cum este masina?simti putin asa ca te da inapoi la accelerare mai brusca sau ii faci rodajul intai?

Merg foarte calm, voi ambala un pic când plec la drum extraurban, sa nu mã arunce în ãla din fata! 😆 glumesc și eu, sistemul start stop e o politica de vânzare adoptatã de toate mãrcile, cred ca motivul logic eeste economia de carburant...eu nu am enjoy pack...am doar enjoy fãrã nimic de aia nu iti ieșeau socotelile ☺
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Ms pt lamuriri chelebet:-D....in dimineata asta merg la dealer pt o semnatura si eram suparat pe el:))).
Cat despre senzorii parcare after l.am intrebat deja si mi.a spus ca e posibil si ca ar costa 500 lei ,senzori care au un ecran cu leduri pt aproximarea distantei.tinand cont ca senzorii astia sunt niste porcarii la fel ca aia de 80 lei mai bn mi.as cumpara o unitate care comunica wireless iar alimentarea propriu zisa as lua.o cu intrare usb + ca pt maxim 200 lei as lua sistemul asta de senzori pt parcare si cu ecran de 2.5 inchi daca nu ma insel.
Skip ads

  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Ciudat apar mesajele pe laptop apar normale iar ce postez eu apar pe mobil altfel, ....trebuie sa-mi schimb clar mobilul....
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
De la opel e toata treaba....nu primeste telefoane mai vechi in interior:))
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Salut, mai nou sunt obsedat cu parcatul, sa parchez cat mai izolat - sunt marcat psihic de aparitia eventualelor stersaturi, am nevoie de terapie Smile)))
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Senzori parcare aftermarket montati la radaci vitan gratis din partea lor.pretul pt comercializare era de 350 lei cu afisaj.e un nene acolo mai in varsta,in 30 de min era gata lucrarea.acum s.au facut 500 lei?
Skip ads

  • alexpTM

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2015

  • Mesaj Privat
mie mi-au cerut 700 pentru senzori aftermarket Smile
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Gratis?nu stiu de vreun nene...doar am vb cu Danut,asa il cheama pe dealer.am vazut la masina lui displayul...e ok,e micut si il are fixat p oglinda...
  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
chelebet a scris:Salut, mai nou sunt obsedat cu parcatul, sa parchez cat mai izolat - sunt marcat psihic de aparitia eventualelor stersaturi, am nevoie de terapie Smile)))

Dupa primele 2-3 zgarieturi/stersaturi iti revii singur si nu le mai bagi in seama! Wink
  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
alexpTM a scris:mie mi-au cerut 700 pentru senzori aftermarket Smile


Iar dealerul meu nu monteaza nici un fel, cica "se pierde garantia"...

Ferciti cei cu discounturi mari si cu alte bonusuri, oricat de mici... Wink
  • valiaviator

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Ce ti-e si cu dealerii astia! Unii ofera discounturi, altii nu, unii monteaza diferite treburi, altii nu, fiecare cu politica lui! Parca scopul lor, al tuturor, nu ar fi sa vanda cat mai multe masini si sa plece clientii multumiti din sediile lor! Dupa cum am spus si mai sus, eu am comandat masina la DiBas si, pana acum, sunt foarte multumit de ceea ce mi-au oferit, mai putin de perioada de onorare a comenzii! Dar asta e, masina noua merita si acest sacrificiu!
  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Cand am alergat eu dupa oferte (februarie-martie) diferentele intre dealeri erau mici, sub 150 Euro si mi-a fost usor sa-i triez, drept pentru care l-am ales pe cel mai aproape de mine.
Incepand cu 1 aprilie, diferentele s-au majorat usor, usor. Din ce este publicat pe forum DiBas-ul ofera cel mai mare discount (chiar 660 Euri), urmat de Radacini, iar cei care au reusit ceva apropiat de ei, au fost cei care au fluturat dealerilor oferta DiBas-ului.
Despre micile atentii/bonusuri este politica fiecarui dealer.
Este clar ca cei mai mici, din provincie nu vor oferi mare lucru...

Atentie pentru cei ce nu ati facut comanda!!! Alergati dupa oferte, trimiteti emailuri la dealeri si alegeti cel mai bun pret, ca pot exista diferente de peste 600 Euro, de la un dealer la altul. Se merita deplasarea daca diferentele sunt peste 150-200 Euro.
  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Pe langa ce spune all4u, ma adaug ceva. Incercati sa obtineti gratuit senzori parcare/scut/alarma/covorase cauciuc. Iar pentru cei care au dat deja comanda, in caz ca masina intarzie peste termenul de livrare la fel.
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
all4u a scris:
chelebet a scris:Salut, mai nou sunt obsedat cu parcatul, sa parchez cat mai izolat - sunt marcat psihic de aparitia eventualelor stersaturi, am nevoie de terapie Smile)))

Dupa primele 2-3 zgarieturi/stersaturi iti revii singur si nu le mai bagi in seama! Wink


Doamne fereste! Shocked Shocked
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR