Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • CNicolae184

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Salutare.Am avut recent probleme cu pompa de servodirectie.am fost la service-ul opel si mi s-a spus ca partea electrica ar avea probleme si ca trebuie schimbata pompa, dar dupa ce au batut putin in ea si-a revenit.mi-au zis ca ar fi partea ei electrica.ma gandesc totusi ca daca a revenit la doar cateva bobarnace nu ar trebui sa fie stricata.sa o inlocuiesc ar fi o cheltuiala destul de mare.as vrea sa stiu daca este stricata.m-am gandit ca daca ar fi stricata nu si-ar mai reveni deloc, dar recunosc ca nu ma pricep.

Masina mea este o Zafira B 1.6 Benzina, an de fabricatie:2006.

Mi s-a mai spus la service ca e ciudat ca mi s-a intamplat asta in conditiile in care masina nu are nici 100.000 de km parcursi.Astept parerile celor mai priceputi.
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
posibil sa aiba carbunii de la motorasul pompei dusi sau ceva lipituri reci pe cablaj. mergi undeva sa iti desfaca pompa sa verifice motorasul. revino cu rezolvarea...
  • cmarius53

  • Mesaje scrise: 454
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Facem pariu ca o sa mearga asa cu ea pana o sa pice de tot?Apoi o sa deschida un alt topic unde o sa se planga ce scumpe sunt sau ce masini proaste face Opel.
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
mikyboy a scris:posibil sa aiba carbunii de la motorasul pompei dusi sau ceva lipituri reci pe cablaj. mergi undeva sa iti desfaca pompa sa verifice motorasul. revino cu rezolvarea...
La electropompa respectiva,sigur,nu se folosesc perii(carbuni) colectoare,deoarece nu mai are colector... Problema poate fi in electronica de pe pompa...
Skip ads

  • ozk
  • *
  • 14 mesaje
  • din 17 Mar 2017
  • Astra 1999 X14XE
  • Constanta
  • ozk

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Salut domnilor! Aveți idee ce se poate defecta la instalația electicã pe partea de servodirectie? Am mers la 3 mecanici si au zis sa achimb pompa ...bine frate hai ca o schimb se apuca meºteru de treabã ºi dupã o ora mã sunã bai ca pompa merge. Buun il suna meºteru pe un electrician sa verifice ºi ajung la concluzia ca este ceva la un fir.... care fir ? Va rog frumos daca a intampinat careva o problema de genul lãmurițimã vã rog frumos
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Mi se pare ceva...,de noaptea mintii! Daca meseriasii verifica,tu ne intrebi pe noi ce au depistat ei ca fiind o cauza posibila...?!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR